Astronomia Amatorska - astro4u.net
25. rocznica śmierci Andrzej Kurka i Zdzisława Kamińskiego- spotkanie przy SKYPE - Wersja do druku

+- Astronomia Amatorska - astro4u.net (https://astro4u.net/forum)
+-- Dział: POPULARYZACJA NAUKI (https://astro4u.net/forum/forumdisplay.php?fid=10)
+--- Dział: SONDA (https://astro4u.net/forum/forumdisplay.php?fid=30)
+--- Wątek: 25. rocznica śmierci Andrzej Kurka i Zdzisława Kamińskiego- spotkanie przy SKYPE (/showthread.php?tid=10576)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7

Odp: 25. rocznica śmierci Andrzej Kurka i Zdzisława Kamińskiego- spotkanie przy SKYPE - maxbit - 26.08.14

Tak obeserwuję
Chyba nic z tego nie będzie na ostatnim spotkaniu był magnes czyli SP Tomasz Pyć.
Teraz nie ma takiej osoby.

Moze faktycznie 2g na skype by wystarczyło.
Żadna konferencja naukowa czy coś podobnego nie ma sensu a co miało być na takiej konferencji ?

Myśle że na takim video spotkaniu można by podsumować ostatnie lata ... nie wiem na ile tutejsze foum miało wpływ ale troszkę SONDA zobiła sie sławana,no i co najważniejsze została wyemitowana ku pamieci autorów w TVP.

A wiec zapytam kto jest chetny ? na Video via skype ?

Odp: 25. rocznica śmierci Andrzej Kurka i Zdzisława Kamińskiego- spotkanie przy SKYPE - maxbit - 17.09.14

Widzę że nie ma chętnych na żadną formę spotkania.
Troszkę to smutne że po 25 latach ... zainteresowanie spadło to poziomu szumu tła Smile

Dla przypomnienia 29.IX.2014 uczcijmy ich minuta ciszy ...

Odp: 25. rocznica śmierci Andrzej Kurka i Zdzisława Kamińskiego- spotkanie przy SKYPE - Alferek - 17.09.14

Video spotkanie przez Skype byłoby OK jak dla mnie.
Wątki na forum śledzę regularnie, choć może trochę mniej o muzyce z Sondy.
Nadal marzy mi się strona o poszczególnych odcinkach Sondy, w której każdy odcinek jest opisany, a poniżej informacje o tym, jak się zmieniła technika przez te 30 lat w danym temacie.

Odp: 25. rocznica śmierci Andrzej Kurka i Zdzisława Kamińskiego- spotkanie przy SKYPE - Radek68 - 17.09.14

(17.09.14, 10:50)maxbit (Marcin) link napisał(a): Widzę że nie ma chętnych na żadną formę spotkania.
Troszkę to smutne że po 25 latach ... zainteresowanie spadło to poziomu szumu tła Smile

Dla przypomnienia 29.IX.2014 uczcijmy ich minuta ciszy ...

No biorąc pod uwagę Twoją obecność na forum, a raczej ostatnimi latami nieobecność Wink, to nie rozumiem tego zdziwienia. Przez rok nie było Cie na forum w ogóle, przez kilka lat napisałeś kilkadziesiąt postów, teraz rzucasz propozycją spotkania i oczekujesz, że codziennie zagląda tu tłum ludzi i wszyscy rzucą się na propozycję spotkania. Spotkanie z p. Pyciem ledwo doszło do skutku, nie ma co oczekiwać, że teraz ludzie znajdą w jednym terminie wolny czas, pieniądze i chęci, aby jechać kilkaset kilometrów na spotkanie.

Za to...
(17.09.14, 12:16)Alferek link napisał(a): Video spotkanie przez Skype byłoby OK jak dla mnie.

I jak dla mnie również. Mam nadzieję, że dla Ciebie Marcinie też! W moim przypadku może być tylko audio (nie mam kamery, choć może to jest okazja, aby jakąś kupić Wink ), ale propozycja jest z gatunku tych, co naprawdę mogą się zrealizować. Jeśli nie macie nic przeciwko temu, to za kilka dni postaram się przedstawić szczegółową propozycję.

(17.09.14, 12:16)Alferek link napisał(a): Nadal marzy mi się strona o poszczególnych odcinkach Sondy, w której każdy odcinek jest opisany, a poniżej informacje o tym, jak się zmieniła technika przez te 30 lat w danym temacie.

To tak jak i mi. Ale jakoś brak koncepcji, zapału i w ogóle "mocy przerobowych". Niemniej jednak taka strona byłaby bardzo potrzebna, bo sama SONDA jak i jej autorzy zasługują na to.
Może jednak coś pomyślimy?

Odp: 25. rocznica śmierci Andrzej Kurka i Zdzisława Kamińskiego- spotkanie przy SKYPE - Axel677 - 17.09.14

Proponuję zrzutkę pieniędzy i kupno z archiwum TVP jakiegoś cennego materiału związanego z Sondą lub Tomaszem Pyciem, do którego nie mamy jeszcze dostępu. To byłby ciekawszy sposób uczczenia pamięci niż tylko rozmowa na Skype, którą oczywiście też powinniśmy uświęcić.

Odp: 25. rocznica śmierci Andrzej Kurka i Zdzisława Kamińskiego- spotkanie przy SKYPE - cyberas - 17.09.14

(17.09.14, 20:32)Radek68 link napisał(a): [...]
Za to...
I jak dla mnie również. Mam nadzieję, że dla Ciebie Marcinie też! W moim przypadku może być tylko audio (nie mam kamery, choć może to jest okazja, aby jakąś kupić Wink ), ale propozycja jest z gatunku tych, co naprawdę mogą się zrealizować. Jeśli nie macie nic przeciwko temu, to za kilka dni postaram się przedstawić szczegółową propozycję.
Dziękuję Ci Radku za podjęcie tematu, kolejnego zresztą! Smile
Dla mnie będzie okazja konto na Skype założyć (jeśli miałby być Skype) Wink

(17.09.14, 20:32)Radek68 link napisał(a): To tak jak i mi. Ale jakoś brak koncepcji, zapału i w ogóle "mocy przerobowych". Niemniej jednak taka strona byłaby bardzo potrzebna, bo sama SONDA jak i jej autorzy zasługują na to.
Może jednak coś pomyślimy?
Gdybym miał czas, to chętnie. Zawsze coś jest jednak bardziej pilne i jakoś tak lista długofalowych rzeczy "to do" wydłuża się (ogarniamy bieżące/naglące sprawy - pogoń straszna). Kiedy ten czas będzie na takie spokojne zajęcie się np. wspomnianym tematem, na emeryturze może? Czy będzie jednak wtedy jakiś zapał jeśli teraz go brakuje? Wink

Odp: 25. rocznica śmierci Andrzej Kurka i Zdzisława Kamińskiego- spotkanie przy SKYPE - maxbit - 18.09.14

Fakt trochę się nie udzielam Smile
W sumie ...
Zbiórki kasy na kupowanie czegoś z TVP nie widzę ... po prostu nie ma to sensu i co my z tym zrobimy ? W ramki oprawimy ? No chyba nie.

Może trzeba by stworzyć jakiś program Smile tego ewentualnego spotkania bo też zrobić wideo dla sportu Smile ....

Ja wiem czy był taki problem ze spotkaniem TP ? Ja tam pamiętam że było parę osób Smile

Odp: 25. rocznica śmierci Andrzej Kurka i Zdzisława Kamińskiego- spotkanie przy SKYPE - Piotr - 18.09.14

(18.09.14, 09:25)maxbit (Marcin) link napisał(a): Ja tam pamiętam że było parę osób Smile

Połowa spoza forum... Wink

Odp: 25. rocznica śmierci Andrzej Kurka i Zdzisława Kamińskiego- spotkanie przy SKYPE - pinto - 19.09.14

(17.09.14, 23:14)Axel677 link napisał(a): Proponuję zrzutkę pieniędzy i kupno z archiwum TVP jakiegoś cennego materiału związanego z Sondą lub Tomaszem Pyciem, do którego nie mamy jeszcze dostępu.
Nie moglibyśmy spróbować kupić jakieś nieemitowane do tej pory odcinki? Smile

Odp: 25. rocznica śmierci Andrzej Kurka i Zdzisława Kamińskiego- spotkanie przy SKYPE - tom ash - 22.09.14

Obrazek okolicznościowy:

[Obrazek: JJkTmY.jpg]