Astronomia Amatorska - astro4u.net
Krzysztof Duda i Jego muzyka - Wersja do druku

+- Astronomia Amatorska - astro4u.net (https://astro4u.net/forum)
+-- Dział: POPULARYZACJA NAUKI (https://astro4u.net/forum/forumdisplay.php?fid=10)
+--- Dział: SONDA (https://astro4u.net/forum/forumdisplay.php?fid=30)
+---- Dział: Beyond SONDA... (https://astro4u.net/forum/forumdisplay.php?fid=34)
+---- Wątek: Krzysztof Duda i Jego muzyka (/showthread.php?tid=10077)

Strony: 1 2 3 4 5 6

Odp: Krzysztof Duda i Jego muzyka - Radek68 - 22.06.13

(20.06.13, 11:12)przemas link napisał(a):Kolejny utwór (...)

"Po prostu słów mi brak."

Odp: Krzysztof Duda i Jego muzyka - Axel677 - 19.12.13

Tak tylko napiszę (bo wątpię, że kogokolwiek to interesuje) ale bardzo polubiłem muzykę Krzysztofa Dudy. Głównie za sprawą wstawek na youtube dzięki uprzejmości samego pana Krzysztofa, który umieszczał je na swoim kanale oraz Przemysława Rudzia, który też umieścił kilka interesujących materiałów. Spodobało mi się to na tyle, ze zamówiłem płytę Altus od GAD Records. Pewnie przed świętami jeszcze nie dostanę jej, ale mam nadzieję, że po świętach już tak - może będę miał przynajmniej czego posłuchać podczas samotnego sylwestra...

I przy okazji chciałem zapytać czy możecie polecić jeszcze jakieś dobre płyty Krzysztofa Dudy, o ile takie istnieją? Przesłuchałem próbki audio z płyt wydawanych po 2003 roku, które sa na amazon.com. To jednak już nie te klimaty co z Sondy i z płyty Altus i nie podoba mi się ten styl. Przesłuchałem też próbki płyty Voices Longue na stronie empik.com, ale to też inny styl muzyki, bez tej mocy i energii...

Odp: Krzysztof Duda i Jego muzyka - Axel677 - 23.12.13

Dziś dostałem przesyłkę z płytą Altus od firmy Gadrecords. Pozwolę sobie co nieco napisać tutaj na ten temat.
Zauważyłem, że płyta pakowana jest w karton, a nie w kopertę bąbelkową. Mimo to - koszt przesyłki to 5,95zł według naklejki na kartonie. Natomiast frmie gadrecords za przesyłkę płaciłem 7zł. Nie wydaje mi się by karton + kawałek taśmy kosztował 1,05zł. Czepiam się, powiecie, o jakąś głupią złotówkę. Ale taka jest prawda. W tej cenie 7zł  powinna być zawarta cena koperty bąbelkowej czyli 5,95zł kosztu wysyłki + około 1zł koperta bąbelkowa. Nie podoba mi się też sposób w jaki został wpisany mój adres na kartonie. Adres był nieczytelnie napisany, dziwię się naprawdę jak ta przesyłka do mnie dotarła? Chyba tylko po numerze domu/lokalu i kodze pocztowym. Znów powiecie, że się czepiam, ale sam wysyłam miesięcznie wiele przesyłek z allegro i dbam o czytelność adresu, aby nie było problemów z dostarczeniem przesyłki...

Jest jeszcze jedna rzecz, która nie podoba mi się. W książeczce dołączonej do płyty na ostatniej stronie czytamy, że: "Zdjęcia: archiwum Krzysztofa Dudy". Nie do końca to jest prawda. Część zdjęć to screenshoty z programu TVP, w którym wystąpił pan Duda w 1983, który jest zresztą umieszczony na youtube. Tylko 2 zdjęcia w książeczce faktycznie są z archiwum pana Krzysztofa Dudy. Wiem, bo są one również udostępnione na jego profilu na facebooku.

Natomiast teraz przejdę do tego co mi się podoba. Smile Żeby nie było, że jestem takim strasznym marudą...
Bardzo podoba mi się koncepcja graficzna okładki i książeczki w od cieniach koloru pomarańczowego wraz z charakterystyczną czcionką na okładce i na płycie. Całość jest bardzo stylowa i kojarzy mi się z okładkami starych płyt winylowych i myślę też, że w takim guście całość była projektowana, w końcu muzyka na płycie jest z lat 80. Podoba mi się też, że w książeczce pojawia się podziękowanie uczestnikom forum astro4u oraz spis utworów z podaną datą, kiedy powstały (rok + miesiąc).

Ale najważniejszy jest punkt muzyczny. Czyli główny powód, dla którego w ogóle zamówiłem tę płytę. Smile
Muzyka jest cudowna, przyjemna i co tu dużo mówić - trafia idealnie w moje gusta muzyki elektronicznej. Właściwie to ciężko opisać słowami wrażenia, to po prostu trzeba czuć. Nie wszystkie uczucia da się opisać...
Najlepsze utwory z płyty to moim zdaniem: "Baza Alfa", "Mazurkowa piosnka", "Format A-4", "Tascam" oraz "Jeszcze jedna ucieczka z  tropiku".

Prawdopodobnie teraz będę słuchał płyty stopniowo aż do znudzenia, a później do niej wracał gdy nadejdzie ochota.
Zdecydowanie warto było kupić. Jeszcze gdyby udało mi się dorwać 1-sze wydanie "Sondy" to będę w raju...

Chcę też oczywiście pochwalić firmę Gadrecords. Bo wydając takie płyty jak muzyka z "Sondy" czy właśnie "Altus" oraz inne niszowe, alternatywne produkty, realizują pewną misję promując muzykę jakiej nie emituje na przykład TVP czy Polskie Radio. Życzyłbym aby w Polsce było więcej takich firm oraz takich wydawnictw, szczególne wydawnictw z muzyką elektroniczną, która u nas jest jakby zapomniana.

Odp: Krzysztof Duda i Jego muzyka - gadrecords - 24.12.13

1. Kartony na CD są nieco droższe niż koperty bąbelkowe (za którą średnio płacimy 50 gr, a nie 1 zł, nigdy bym tak nie przepłacił Smile ). Ale są o wiele lepsze-  ilość uszkodzonych opakowań jest o wiele, wiele mniejsza. Choć wydajemy wszystkie CD w klasycznych opakowaniach właśnie dlatego, żeby można było je bez problemu zmienić "jakby co". Ceny tych kartonów mocno się wahają, dostawców trzeba zmieniać co chwilę (to dłuższa opowieść i nie w tym miejscu). Dlatego w cenie wysyłki jest założony ten niewielki margines. Od nowego roku cennik się zmieni - nie znamy jeszcze nowych cen poczty (o ile będą jakieś zmiany), ale na pojedyncze CD będą mniejsze kartony, które zmieszczą się w tzw. gabarycie A = niższa cena wysyłki. Między nami mówiąc - sam fakt obsługi zamówienia w sklepie też kosztuje - tzn. czas pracownika kosztuje.

2. Adresy wysyłek są i drukowane na naklejkach (przy większych partiach), i wypisywane ręcznie (zazwyczaj wtedy, gdy zamówienie przychodzi w ostatniej chwili, a my się zbieramy do wycieczki na pocztę). Czasami jest pośpiech, czasami jest może niezbyt starannie - ale nigdy, przez pięć lat istnienia firmy (plus mój handel na Allegro i Ebayu drugie tyle wcześniej) nie mieliśmy ani jednego zwrotu z powodu nieczytelnego adresu - a na koncie tysiące wysłanych przesyłek.

3. Krzysztof Duda sam zasugerował skorzystanie z tych screenshotów jako zbioru z jego prywatnego archiwum. Stąd taki a nie inny opis. Czy raczej brak opisu, bo zdjęć z prawdziwego zdarzenia są tylko dwa. Niestety, więcej z epoki się nie zachowało.

4. Dzięki za wszystkie ciepłe słowa o płycie Smile Potwierdzam, okładka miała być vintage. Co do niedoceniania / zapominania o polskiej muzyce elektronicznej to prawda. Zrobiła się z niej straszna nisza, zepchnięta na margines całego rynku. W porównaniu z eksplozją z lat 90. jest naprawdę średnio. My do el-muzyki będziemy na pewno wracać w różnych formułach i momentach, choć jazz, rock czy muzyka filmowa są na liście naszych planów nieco wyżej.

Odp: Krzysztof Duda i Jego muzyka - kato7611 - 30.12.14

Krzysztof Duda - Deep Sea oto nowa płyta. Warto posłuchać, ciekawe "underwater" utwory.
http://kultowenagrania.pl/index.php?id_product=98&controller=product&id_lang=3

RE: Krzysztof Duda i Jego muzyka - bobobobo - 11.11.15

Niestety, zamiast Krzysztofa Dudy i jego muzyki pod tym adresem https://www.youtube.com/watch?v=QJ_QjaCK-Y0 jest teraz coś takiego:
Cytat:This video contains content from Crowley Media, who has blocked it on copyright grounds.

RE: Krzysztof Duda i Jego muzyka - Radek68 - 11.11.15

(11.11.15, 13:28)bobobobo napisał(a): Niestety, zamiast Krzysztofa Dudy i jego muzyki pod tym adresem https://www.youtube.com/watch?v=QJ_QjaCK-Y0 jest teraz coś takiego:

Cytat:This video contains content from Crowley Media, who has blocked it on copyright grounds.

U mnie nawet po polsku ośmielają się tak bezczelnie pisać:

Cytat:Ten film wideo zawiera treść od partnera Crowley Media, który zablokował go na mocy praw autorskich.

A przecież pod filmem Przemysław Rudź (przemas) wyraźnie napisał:

Cytat:Materiał uzyskany bezpośrednio od Krzysztofa Dudy i publikowany za jego zgodą.

Kolejny przykład działania trolla w postaci agencji przypisującej sobie nie swoje prawa autorskie?

RE: Krzysztof Duda i Jego muzyka - pinto - 12.11.15

Cytat:Crowley Media to firma technologiczna zajmująca się treściami video online. Budujemy video platformę nowej generacji, która pozwala na swobodny przepływ i obrót video zarówno pomiędzy użytkownikami, firmami oraz instytucjami. Unikalne rozwiązania UGC pozwalają na prostą wymianę, pozyskiwanie, łatwą dystrybucje a także obrót treściami video. Jesteśmy też partnerem TVP i posiadamy prawo do wykorzystywania oraz obrotu treściami Telewizji Polskiej online za pomocą naszych rozwiązań.
Huh

RE: Krzysztof Duda i Jego muzyka - gadrecords - 12.11.15

Przemek Rudź nie jest trollem, tylko dobrym przyjacielem Krzysztofa Dudy (i jednym z głównych sprawców powstania CD "Altus") i materiał, który był dostępny pod tym linkiem dostał prosto od kompozytora. Ale oryginalnym producentem tego programu przed laty była TVP, której produkcjami kompleksowo zajęła się teraz firma Crowley Media. W dużym skrócie - coś jest z archiwum TVP, wrzucone przez osobę trzecią - to kasujemy. Bo TVP nie ma z tego tytułu pieniędzy, nie dała licencji na publikowanie tego w sieci.

Oczywiście takich perełek jak "Moja muzyka" nigdy nikt z TVP nie opublikuje...

RE: Krzysztof Duda i Jego muzyka - Radek68 - 12.11.15

(12.11.15, 09:54)gadrecords napisał(a): Przemek Rudź nie jest trollem, tylko dobrym przyjacielem Krzysztofa Dudy
No ależ oczywiście, przecież mam na myśli tę krowlej srowlej czy jak jej tam media.

(12.11.15, 09:54)gadrecords napisał(a): oryginalnym producentem tego programu przed laty była TVP, której produkcjami kompleksowo zajęła się teraz firma Crowley Media. W dużym skrócie - coś jest z archiwum TVP, wrzucone przez osobę trzecią - to kasujemy. Bo TVP nie ma z tego tytułu pieniędzy, nie dała licencji na publikowanie tego w sieci.
Przed laty to producentem była państwowa (w kraju, gdzie to oznaczało własność wszystkich obywateli, czyli i moją również) firma pod nazwą TP. Skądinąd wiem, że już wiele lat temu TVN, Polsat i pewnie jeszcze inni nadawcy bardzo chcieli podważyć prawo TVP do dysponowania archiwum TP sprzed 90. roku.
Uważam, że TVP dysponuje tymi materiałami prawem kaduka, a za skandal uważam, że rości sobie do niego prawa majątkowe, tym bardziej, że i dziś utrzymywana jest z abonamentu.