Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.

Użytkownik

Hasło

Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

Statystyki
» Użytkownicy: 3,736
» Najnowszy użytkownik: Donaldliz
» Wątków na forum: 11,141
» Postów na forum: 93,677

Pełne statystyki

Ostatnie wątki
Markarian's Chain
Forum: Astrofotografia
Ostatni post: Patrix
23.05.20, 20:59
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 96
Antares i okolice-foto re...
23.05.20, 19:02
» Wyświetleń: 80
Amelikan
19.05.20, 20:55
» Wyświetleń: 107
Łowcy meteorytów - Pułtus...
Forum: Bolidy, meteory, roje meteorów, meteoryty
Ostatni post: astrokosmo
07.05.20, 20:19
» Odpowiedzi: 190
» Wyświetleń: 106,680
Poszukiwanie supernowych ...
Forum: Przydatne linki i odnośniki
Ostatni post: Esku1RES
28.04.20, 19:47
» Wyświetleń: 431

Wyprawa do Planetarium w Potarzycy
Napisane przez: Mirek_Krasnowski - 26.03.03, 14:42 - Forum: Zloty astronomiczne, spotkania, imprezy obserwacyjne - Odpowiedzi (7)

Drogie Koleżanki i Koledzy<br><br>Rozmawiałem dzisiaj z Panem Andrzejem Owczarkiem z Gimnazjum w Potarzycy. Kontaktuję się z nim już jakiś czas i on serdecznie zaprasza do planetarium, które zbudował . Uzgodniłem z nim wstępnie, że można by go odwiedzić w jakąś sobotę. Dla mieszkańców Poznania, Leszna to wyprawa na ok 70km. Oczywiście gdyby byli chętni z innych rejonów Polski to takze nie ma sprawy. Ja w każdym bądź razie w jakąś sobotę ładuję dzieciaki do samochodu i jadę do Pana Andrzeja.<br>Więcej szczegółów o planetarium na stronie<br><br>http://republika.pl/planpota/

Wydrukuj tę wiadomość

Obserwujmy R Coranae Borealis (R CrB)
Napisane przez: SSW - 26.03.03, 14:36 - Forum: Gwiazdy zmienne - Odpowiedzi (122)

25.04.2003 - Aktualna krzywa jasności R CrB wg. AAVSO.<br><br>Śledzącym zmiany jasności R CrB prezentuję poniżej aktualny wykres jej krzywej jasności według obserwatorów AAVSO. <br><br>

[Obrazek: rcrb_aavso.gif]
<br>Wszystkich, którzy mają gwiazdę w zasięgu swoich instrumentów obserwacyjnych zachęcam do podjęcia jej obserwacji. <br>

Wydrukuj tę wiadomość

Konkurs przypomnienie !
Napisane przez: papatki - 26.03.03, 12:27 - Forum: Astrofotografia - Odpowiedzi (42)

No to inauguracja działu pstrykaczy !<br><br>Przypominam o konkursie astro-foto !<br>Księżyc (zdjęcia z web-kamerki, aparatu cyfrowego, z negatywów). <br> gwiazdozbiory BLIŹNIęTA, RAK, JEDNOROŻEC i okolice (do wyboru) - gwiazdozbiory w planie ogólnym lub zawarte w nich obiekty mgławicowe. <br><br><br>Do zdjęć proszę o opisy odnośnie użytego sprzętu - parametry teleskopu/obiektywu, aparat, użyty negatyw lub slajd, sposób prowadzenia teleskopu, czas oraz przesłona. Zdjęcia w formie elektronicznej proszę przesyłać na adres papatki@leszno.art.pl <br><br>

Wydrukuj tę wiadomość

Barlow - wątpliwości
Napisane przez: oskar - 26.03.03, 11:57 - Forum: Astro akcesoria, duże i małe - Odpowiedzi (17)

Kupiłem ostatnio barlowa 1,25". Po pierwszych obserwacjach ogarnęły mnie pewne wątpliwości:<br>1) czy barlow pociemnia obraz, bo takie mam jakby wrażenie?<br>2) czy zastosowanie barlowa pogarsza ostrość, szczególnie przy dużych powiększeniach, takie zjawisko u mnie występuje, ale może nie potrafię czegoś ustawić.<br>Proszę o pomoc użytkowników barlowa.<br>

Wydrukuj tę wiadomość

Trójmiasto - Spotkanie na UG
Napisane przez: cwieruck - 25.03.03, 22:44 - Forum: PTMA na forum - Brak odpowiedzi

Hej,<br><br>Chciałbym wszystkim zainteresowanym przypomnieć o spotkaniu Pomorskiego Oddziału PTMA, które odbędzie się w piątek 28 marca o g.18.30 na Uniwersytecie Gdańskim. Między innymi omawiane będzą sprawy związane z naszym wyjazdem do Jachranki.<br><br>Pozdrawiam<br>   Czarek

Wydrukuj tę wiadomość