Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.

Użytkownik

Hasło

Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

Statystyki
» Użytkownicy: 3,590
» Najnowszy użytkownik: Branttix
» Wątków na forum: 11,128
» Postów na forum: 93,618

Pełne statystyki

Ostatnie wątki
Kamera astronomiczna.
Forum: Sprzęt do astrofotografii
Ostatni post: primczok
Wczoraj, 18:43
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 48
China world's quietest ro...
Forum: Encyklopedia forum
Ostatni post: ysf502595
Wczoraj, 08:15
» Wyświetleń: 39
Customized Diabetic Ortho...
Wczoraj, 08:13
» Wyświetleń: 45
China Drink Display Rack ...
Wczoraj, 08:12
» Wyświetleń: 46
China Carbon Steel Hospit...
Wczoraj, 08:12
» Wyświetleń: 41

Byłem i naświetliłem....
Napisane przez: Adamo - 28.03.03, 02:32 - Forum: Astrofotografia - Odpowiedzi (61)

Witam<br><br>Zapewne wszyscy wiedzą że nasz Jupiter (to ta plama) jest .....<br>sami zobaczcie..<br>[Obrazek: m44ju.jpg]<br><br>przy M44 ;D<br><br>pozdrówko

Wydrukuj tę wiadomość

Cztery planety i lampa
Napisane przez: Togal - 28.03.03, 01:05 - Forum: Astrofotografia - Odpowiedzi (14)

Tak sobie przeglądam swoje stare "astro" fotki i znalazłem taką z 09.05.2002 godz 21:36:42 F=2.0, czas=1.3 sek. (za to też kocham cyfraka, że nie trzeba nic notować)<br><br>[img]www.PhotoShare.co.nz/PhotoShareGallery1/100135/100638/0205090022x4045.JPG[/img]<br><br>Kto ma więcej?

Wydrukuj tę wiadomość

WWPKF - pytanie nr 11 (replay)
Napisane przez: El_Capitano - 28.03.03, 00:04 - Forum: WPKF - Odpowiedzi (1)

Na starym forum jako ostatnie pojawiło się pytanie nr 11:<br><br>Kiedy (rok i miesiąc) gwiazda Alruccaba znajdzie się w największej odległości kątowej od południowego bieguna niebieskiego?<br><br>Jego treść natychmiast (i słusznie) przetłumaczona została z "polskiego na nasze":<br><br>Kiedy (rok i miesiąc) Gwiazda Polarna znajdzie się w minimalnej odległości kątowej od północnego bieguna niebieskiego?<br><br>Padła propozycja Janusza P., że w 2100 +/-5 lat, a Michał D. uruchomiwszy potężny aparat matematyczny zaproponował połowę kwietnia 2102 roku.<br>Inne propozycje nie pojawiły się, a może nie zdążyły przed zatkaniem forum.<br><br>Nie komentując na razie dotychczasowych odpowiedzi pytanie nr 11 pozostawiam otwartym jeszcze przez te 2-3 dni.<br><br>P.S. Michał, Twoje wywody nie przepadły - zachowały się na wydruku, który zdążyłem wykonać.

Wydrukuj tę wiadomość

V838 Monocerotis - zdjęcie dnia
Napisane przez: SSW - 27.03.03, 16:09 - Forum: Gwiazdy zmienne - Odpowiedzi (30)

Na starym forum informowałem o tajemniczej gwieździe V838 Monocerotis (V838 Mon), która w ubiegłym roku spowodowała spore "zamieszanie" wśród astronomów.<br>Dziś proponuję oglądnąć rewelacyjne zdjęcie tego obiektu:<br>http://antwrp.gsfc.nasa.gov/apod/ap030327.html  Wink

Wydrukuj tę wiadomość

Kometa C/2002 Y1 (Juels-Holvorcem)
Napisane przez: SQ9SX - 27.03.03, 15:20 - Forum: Komety, planety karłowate, planetoidy - Odpowiedzi (11)

Witajcie.<br>Na stronie sky&telescope <br>http://skyandtelescope.com/observing/objects/comets/article_904_1.asp<br>jest artykuł o komecie C/2002 Y1 (Juels-Holvorcem).<br>Wegług niego kometa ta przebywa obecnie w Andromedzie i jak mówi tabela ma jasność 5.6 mag.<br>Fatycznie wdg. CdC jest, tyle że program podaje 9.1 mag. ( The Skay też 9 mag.). <br>Jak sie mają te informacje do rzeczywistości. Może ktoś obserwował tą kometę. I jak należy w takim razie interpretować jasność komet podawaną w programach komputerowych.<br>A może ja coś niedoczytałem i bzdury piszę.<br>Proszę jeszcze o wyjaśnienie co oznaczają NEAT i LINEAR przy nazwach komet niektórych komet.

Wydrukuj tę wiadomość