Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.

Użytkownik

Hasło

Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

Statystyki
» Użytkownicy: 3,475
» Najnowszy użytkownik: ArmonHer
» Wątków na forum: 11,108
» Postów na forum: 93,574

Pełne statystyki

Ostatnie wątki
Miejscówka w Lipnicy
Forum: Zloty astronomiczne, spotkania, imprezy obserwacyjne
Ostatni post: Hall9000
Wczoraj, 04:26
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 28
Teleskop Dobson GSO 10" D...
Forum: GIEŁDA
Ostatni post: pa.ka
06.09.19, 10:50
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 3,859
Rho Per
Forum: Gwiazdy zmienne
Ostatni post: dja.obserwator
05.09.19, 13:54
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 216
Z UMa
03.09.19, 15:32
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 522
X Cyg
03.09.19, 15:27
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 477

Barlow - wątpliwości
Napisane przez: oskar - 26.03.03, 11:57 - Forum: Astro akcesoria, duże i małe - Odpowiedzi (17)

Kupiłem ostatnio barlowa 1,25". Po pierwszych obserwacjach ogarnęły mnie pewne wątpliwości:<br>1) czy barlow pociemnia obraz, bo takie mam jakby wrażenie?<br>2) czy zastosowanie barlowa pogarsza ostrość, szczególnie przy dużych powiększeniach, takie zjawisko u mnie występuje, ale może nie potrafię czegoś ustawić.<br>Proszę o pomoc użytkowników barlowa.<br>

Wydrukuj tę wiadomość

Trójmiasto - Spotkanie na UG
Napisane przez: cwieruck - 25.03.03, 22:44 - Forum: PTMA na forum - Brak odpowiedzi

Hej,<br><br>Chciałbym wszystkim zainteresowanym przypomnieć o spotkaniu Pomorskiego Oddziału PTMA, które odbędzie się w piątek 28 marca o g.18.30 na Uniwersytecie Gdańskim. Między innymi omawiane będzą sprawy związane z naszym wyjazdem do Jachranki.<br><br>Pozdrawiam<br>   Czarek

Wydrukuj tę wiadomość

Pokaz nieba dla dzieci i młodzieży w Poznaniu
Napisane przez: Mirek_Krasnowski - 25.03.03, 19:31 - Forum: Zloty astronomiczne, spotkania, imprezy obserwacyjne - Odpowiedzi (6)

Wracam do tematu pokazu. Jak wiadomo z powodu pogody pokaz w środę 19.03.2003 się nie odbył. Jeżeli pogoda dopisze to pokaz odbędzie się w środę 26.03 lub czwartek 27.03 lub w piatek 28.03 tzn w jeden z tych dni ktróy będzie pierwszy z pogodą umożliwiającą zobaczenie czegokolwiek. <br>Adres. Poznań ul. Kolejowa 52 Salezjański Ośrodek dla Dzieci i Młodzieży. <br>Pewnie więcej będzie dzieci niż młodzieży bo ostatnio zakonnicy zabronili młodzieży mówić kurwa, palić i pić jabole w ośrodku i młodzież robi strajk.<br><br> Zainteresowanych zapraszam. <br><br>pozdrawiam<br><br>mirek

Wydrukuj tę wiadomość