Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.

Użytkownik

Hasło

Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

Statystyki
» Użytkownicy: 3,641
» Najnowszy użytkownik: Thomaslax
» Wątków na forum: 11,129
» Postów na forum: 93,656

Pełne statystyki

Ostatnie wątki
Linki na temat SONDY
Forum: SONDA
Ostatni post: Radek68
16.02.20, 23:31
» Odpowiedzi: 313
» Wyświetleń: 158,681
Biuletyn obserwatorów gwi...
Forum: Gwiazdy zmienne
Ostatni post: Patrix
13.02.20, 21:41
» Odpowiedzi: 48
» Wyświetleń: 23,024
Chi Cyg (Khi Cyg)
Forum: Gwiazdy zmienne
Ostatni post: dja.obserwator
06.02.20, 20:12
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 1,615
Sprzedam statyw
Forum: GIEŁDA
Ostatni post: Sileman91
06.02.20, 14:13
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 1,565
Pierwszy sprzęt astrofoto
Forum: Astrofotografia
Ostatni post: Patrix
04.02.20, 12:56
» Odpowiedzi: 3
» Wyświetleń: 253

Astroart - program do CCD
Napisane przez: PiotrZ - 29.03.03, 04:19 - Forum: Oprogramowanie astronomiczne - Odpowiedzi (2)

Jest taki ciekawy program do obróbki fotek , nazywa się Astroart 2.0 . Demko można ściągnąć ze stronki : http://www.starlightccd.com/prodserv/sof...ograms.htm  . Zwróćcie uwagę na zastosowanie filtrów przy fotce choćby Jowisza . Niestety w demku nie można zapisać naszej pracy nad fotką . Może ktoś ma na to radę ? Można go oczywiście kupić za ok 150$ , czy wart jest tej ceny ?  Pozdrawiam Piotr Z.

Wydrukuj tę wiadomość

Vesta - pytania poczatkujacego
Napisane przez: jesion - 28.03.03, 18:47 - Forum: Sprzęt do astrofotografii - Odpowiedzi (12)

No wlasnie - gdzies wyczytalem, ze te dlugie czasy na SC sa niebezpieczne dla ccd. W jakim przedziale moge sie poruszac, zeby byc pewnym - ze nic sie nie stanie?

Wydrukuj tę wiadomość

Zasilanie na "polu"
Napisane przez: jesion - 28.03.03, 18:44 - Forum: Astro akcesoria, duże i małe - Odpowiedzi (3)

Nurtuje mnie pewne pytani. Zaznaczam, ze zupelnie sie na tym nie znam.<br><br>Chodzi o mozliwosc zasilania laptopa na polu. Czy mozna go podlaczyc do samochodowego akumulatora? Ja np w samochodzie mam klika gniazdek do zasilania roznych pierdol. W samym bagazniku mam 2. Zastanawiam sie, czy mozna kupic jakis "konwerter" do zasilania?

Wydrukuj tę wiadomość

OSTATECZNA LISTA ASTROSPĘDU
Napisane przez: AGA - 28.03.03, 15:12 - Forum: Zloty astronomiczne, spotkania, imprezy obserwacyjne - Odpowiedzi (21)

WITAM!!<br><br>OFICJALNIE ZAMYKAMY LISTę ASTROSPęDU!!!<br><br>ZAPEŁNILIŚMY CAŁY OŚRODEK  ;D ;D<br><br>Lista osób zapisanych na Astrospęd znajduje się w wątku  JACHRANKA - KOńCOWE USTALENIA.<br><br><br>Pozdrawiam<br><br>Agnieszka<br>

Wydrukuj tę wiadomość

Barlow z TC? Co o tym myślicie?
Napisane przez: piotrko - 28.03.03, 12:26 - Forum: Astro akcesoria, duże i małe - Odpowiedzi (6)

Na jednej ze stron ATM znalazłem opis wykonania Barlowa z wykorzystaniem soczewek z fotograficznego telekonwertera. Co myślicie o takim rozwiązaniu?<br>Pozdrawiam<br>Piotr

Wydrukuj tę wiadomość