Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.

Użytkownik

Hasło

Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

Statystyki
» Użytkownicy: 3,481
» Najnowszy użytkownik: PhilipSmave
» Wątków na forum: 11,108
» Postów na forum: 93,574

Pełne statystyki

Ostatnie wątki
Miejscówka w Lipnicy
Forum: Zloty astronomiczne, spotkania, imprezy obserwacyjne
Ostatni post: Hall9000
14.09.19, 04:26
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 104
Teleskop Dobson GSO 10" D...
Forum: GIEŁDA
Ostatni post: pa.ka
06.09.19, 10:50
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 4,004
Rho Per
Forum: Gwiazdy zmienne
Ostatni post: dja.obserwator
05.09.19, 13:54
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 305
Z UMa
03.09.19, 15:32
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 609
X Cyg
03.09.19, 15:27
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 542

Odkrycia astronomiczne - super nowe
Napisane przez: Bartek - 26.03.03, 22:08 - Forum: Obiekty głębokiego nieba - Odpowiedzi (2)

Co chwile otrzymuje informację z różnych organizacji a to o odkryciu Nowych , Super Nowych , Komet itp. i mam takie pytanie :
Czy My mieszkańcy Polski mamy jakieś dobre perspektywy na jakieś nasze odkrycia i kiedy ostatnio odkrył coś Polak ?

Bo o osiągnięciach coś cichutko nie licząc odkrycia poza słonecznych układów planetarnych .

Wydrukuj tę wiadomość

Vesta + telskop
Napisane przez: jesion - 26.03.03, 17:04 - Forum: Sprzęt do astrofotografii - Odpowiedzi (17)

Wczoraj przyszla do mnie kamerka od Bartka. Dzisiaj chcialem zrobic jakies powazniejsze testy na sloncu i myslalem, ze oszaleje!!! Powiedzcie mi, jakie sa tricki na ustawianie ostrosci? Przeciez to wrecz nie realne. Moj teleskop ma ogniskowa 1200 wiec power na ccd jest ogromny! <br><br>Jak uzywacie kamerek w polaczeniu z okularami?<br>Moze jakis link do podstaw uzywania kamerki jako ccd?<br><br>

Wydrukuj tę wiadomość

Wyprawa do Planetarium w Potarzycy
Napisane przez: Mirek_Krasnowski - 26.03.03, 14:42 - Forum: Zloty astronomiczne, spotkania, imprezy obserwacyjne - Odpowiedzi (7)

Drogie Koleżanki i Koledzy<br><br>Rozmawiałem dzisiaj z Panem Andrzejem Owczarkiem z Gimnazjum w Potarzycy. Kontaktuję się z nim już jakiś czas i on serdecznie zaprasza do planetarium, które zbudował . Uzgodniłem z nim wstępnie, że można by go odwiedzić w jakąś sobotę. Dla mieszkańców Poznania, Leszna to wyprawa na ok 70km. Oczywiście gdyby byli chętni z innych rejonów Polski to takze nie ma sprawy. Ja w każdym bądź razie w jakąś sobotę ładuję dzieciaki do samochodu i jadę do Pana Andrzeja.<br>Więcej szczegółów o planetarium na stronie<br><br>http://republika.pl/planpota/

Wydrukuj tę wiadomość

Obserwujmy R Coranae Borealis (R CrB)
Napisane przez: SSW - 26.03.03, 14:36 - Forum: Gwiazdy zmienne - Odpowiedzi (122)

25.04.2003 - Aktualna krzywa jasności R CrB wg. AAVSO.<br><br>Śledzącym zmiany jasności R CrB prezentuję poniżej aktualny wykres jej krzywej jasności według obserwatorów AAVSO. <br><br>

[Obrazek: rcrb_aavso.gif]
<br>Wszystkich, którzy mają gwiazdę w zasięgu swoich instrumentów obserwacyjnych zachęcam do podjęcia jej obserwacji. <br>

Wydrukuj tę wiadomość

Konkurs przypomnienie !
Napisane przez: papatki - 26.03.03, 12:27 - Forum: Astrofotografia - Odpowiedzi (42)

No to inauguracja działu pstrykaczy !<br><br>Przypominam o konkursie astro-foto !<br>Księżyc (zdjęcia z web-kamerki, aparatu cyfrowego, z negatywów). <br> gwiazdozbiory BLIŹNIęTA, RAK, JEDNOROŻEC i okolice (do wyboru) - gwiazdozbiory w planie ogólnym lub zawarte w nich obiekty mgławicowe. <br><br><br>Do zdjęć proszę o opisy odnośnie użytego sprzętu - parametry teleskopu/obiektywu, aparat, użyty negatyw lub slajd, sposób prowadzenia teleskopu, czas oraz przesłona. Zdjęcia w formie elektronicznej proszę przesyłać na adres papatki@leszno.art.pl <br><br>

Wydrukuj tę wiadomość