Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.

Użytkownik

Hasło

Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

Statystyki
» Użytkownicy: 3,398
» Najnowszy użytkownik: Woytek11
» Wątków na forum: 11,110
» Postów na forum: 93,567

Pełne statystyki

Ostatnie wątki
astrokosmo
Łowcy meteorytów - Pułtus...

Forum: Bolidy, meteory, roje meteorów, meteoryty
Ostatni post: astrokosmo
11.07.19, 11:23
» Odpowiedzi: 182
» Wyświetleń: 98,945
Muzyczna oprawa SONDY

Forum: SONDA
Ostatni post: bobobobo
10.07.19, 16:12
» Odpowiedzi: 865
» Wyświetleń: 375,709
Patrix
Płuca Łabędzia

Forum: Astrofotografia
Ostatni post: Patrix
09.07.19, 19:43
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 125
gold ring design for fema...

Forum: GIEŁDA
Ostatni post: Sashanktiwari
08.07.19, 12:57
» Wyświetleń: 208
Patrix
Wieszak

Forum: Astrofotografia
Ostatni post: Patrix
07.07.19, 19:10
» Wyświetleń: 103

SN Backyard 3.1.2
Napisane przez: Togal - 27.03.03, 00:30 - Forum: Oprogramowanie astronomiczne - Odpowiedzi (2)

Tego posta napisałem tuż zanim "zajechaliśmy" stare forum i nie zdążył doczekać żadnej odpowiedzi:<br>bawię się Starry Night Backyard i mam taki problem; w plikach z danymi komet i satelitów jest tych "obiektów" bardzo duzo. Jednak gdy korzystam z funkcji FIND to znajduje tylko kilkanaście i to tych z początku listy. Czy jest to ograniczenie tej wersji programu? czy da sie jakoś ominąć?<br><br>Czy ktos wie gdzie mozna tanio dostac Wink SN PRO 4.0?

Wydrukuj tę wiadomość

DigitalSky Voice
Napisane przez: Bartek - 26.03.03, 22:15 - Forum: Oprogramowanie astronomiczne - Odpowiedzi (6)

Znalazłem w internecie taki soft : http://www.digitalskyvoice.com/titlepg3.htm , jest to oprogramowanie do sterowania teleskopu za pomocą głosu. Pomysł chyba całkiem dobry , można obserwować i "gadać" do teleskopu co ma robić.<br>

[Obrazek: skyvoice_web_small.jpg]
<br>Na uwagę zasługuje że można za pomocą tego oprogramowania sterować kilkoma znanymi montażami :<br><br>Mounts supported include: <br>Meade Computer-Goto LX200, LXD650, LXD750<br>Meade ETX-90/EC & ETX-125/EC & DS-Series with Autostar Computer Controller<br>Celestron NexStar-5/8/11 and The Ultima 2000<br>Vixen SkySensor 2000-PC<br>Astro-Physics 400 GTO, 600E GTO, 900 GTO, 1200 GTO Servo GoTo mounts.<br>Quadrant Engineering Coordinate III Telescope Controller<br>Merlin, DFM, and other mounts using the ACL Protocol<br>

Wydrukuj tę wiadomość

Odkrycia astronomiczne - super nowe
Napisane przez: Bartek - 26.03.03, 22:08 - Forum: Obiekty głębokiego nieba - Odpowiedzi (2)

Co chwile otrzymuje informację z różnych organizacji a to o odkryciu Nowych , Super Nowych , Komet itp. i mam takie pytanie :
Czy My mieszkańcy Polski mamy jakieś dobre perspektywy na jakieś nasze odkrycia i kiedy ostatnio odkrył coś Polak ?

Bo o osiągnięciach coś cichutko nie licząc odkrycia poza słonecznych układów planetarnych .

Wydrukuj tę wiadomość

Vesta + telskop
Napisane przez: Gość - 26.03.03, 17:04 - Forum: Sprzęt do astrofotografii - Odpowiedzi (17)

Wczoraj przyszla do mnie kamerka od Bartka. Dzisiaj chcialem zrobic jakies powazniejsze testy na sloncu i myslalem, ze oszaleje!!! Powiedzcie mi, jakie sa tricki na ustawianie ostrosci? Przeciez to wrecz nie realne. Moj teleskop ma ogniskowa 1200 wiec power na ccd jest ogromny! <br><br>Jak uzywacie kamerek w polaczeniu z okularami?<br>Moze jakis link do podstaw uzywania kamerki jako ccd?<br><br>

Wydrukuj tę wiadomość

Wyprawa do Planetarium w Potarzycy
Napisane przez: Mirek_Krasnowski - 26.03.03, 14:42 - Forum: Zloty astronomiczne, spotkania, imprezy obserwacyjne - Odpowiedzi (7)

Drogie Koleżanki i Koledzy<br><br>Rozmawiałem dzisiaj z Panem Andrzejem Owczarkiem z Gimnazjum w Potarzycy. Kontaktuję się z nim już jakiś czas i on serdecznie zaprasza do planetarium, które zbudował . Uzgodniłem z nim wstępnie, że można by go odwiedzić w jakąś sobotę. Dla mieszkańców Poznania, Leszna to wyprawa na ok 70km. Oczywiście gdyby byli chętni z innych rejonów Polski to takze nie ma sprawy. Ja w każdym bądź razie w jakąś sobotę ładuję dzieciaki do samochodu i jadę do Pana Andrzeja.<br>Więcej szczegółów o planetarium na stronie<br><br>http://republika.pl/planpota/

Wydrukuj tę wiadomość