Astronomia Amatorska - astro4u.net

Pełna wersja: Muzyka poszukiwana (spoza Sondy)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7
Mam prośbę. Czy może ktoś pomóc przy identyfikacji tych utworów?
http://w643.wrzuta.pl/audio/9oI0VdNXxnL/muzyczki_1991
Były one użyte w pewnym starym dokumencie produkcji TVP. Wiem, że nie ma to żadnego związku z Sondą, ale kawałki są w stylu tych używanych w Sondzie, a może nawet któryś z nich pojawił się w Sondzie? Trzeci utwór to na pewno Tangerine Dream, ale tytułu nie kojarzę. Pozostałych utworów nie znam zupełnie.

Pomoże ktoś?
@Axel677
Ten fragment TD to Poland z płyty Poland, reszty nie znam.

(30.05.12, 17:46)stabby link napisał(a): [ -> ][quote author=Elpiotrm link=topic=18955.msg264145#msg264145 date=1338386162] Ja akurat nie spoczywam na laurach, szukam dalej, bo całe archiwum telewizji polskiej i filmu dokumentalnego polskiego jest do przeszukania, jest wiele świetnych utworów które chciał bym posłuchać w całości i stereo.
Oj jest trochę takich kawałków... Czołówka "Zawsze po 21.00" http://www.youtube.com/watch?v=uQLoO_RxBDM , skoczne moogy, cheesy kawałki z "Przyjemne z pożytecznym" (niby J. J. Perrey, ale jednak nie to...), muzyka do "Wyprawy pod podszewkę Alp" (dokument - debiut tv Kolskiego)...
[/quote]
"Przyjemne z pożytecznym" - co masz na myśli?
(30.05.12, 18:19)bobobobo link napisał(a): [ -> ]Co masz na myśli?
No był taki program dla majsterkowiczów. Prowadził go Andrzej Mosz, chyba brat Tadeusza Mosza. Tam w podkładzie były takie fajne króciutkie perełeczki w stylu Perreya.
(30.05.12, 18:26)stabby link napisał(a): [ -> ]Tam w podkładzie były takie fajne króciutkie perełeczki w stylu Perreya.
aha, czyli to nie był Perrey, ale najlepiej podaj jakieś linki do tych perełek
(30.05.12, 18:41)bobobobo link napisał(a): [ -> ]aha, czyli to nie był Perrey, ale najlepiej podaj jakieś linki do tych perełek
No niestety, z dosyć pobieżnych poszukiwań na yt, to nie zachowały się nagrania tych programów, nawet we fragmentach. Perełki mam w pamięci już tylko, coraz bardziej być może zniekształcającej i ulotnej. W każdym razie zgromadziłem dosyć sporo nagrań Perreya solo, z Kingsleyem, Prillym itd. i wszystko podobne, ale nic nie jest strzałem w dziesiątkę...
Może lekki OT, ale w kompilacji Jorge Saxona była czołówka ze Studia Sport.
Kiedyś pobawiłem się tym i na potrzeby swojego klubu zrobiłem to co w załączniku Wink
W końcu będzie spokój Wink...

Na szczęście został mi jeszcze jeden kawałek do rozpoznania, więc życie nie stanie się nudne.
Teledysk był wyświetlany jakoś w okolicy 1986-87 w polskiej telewizji razem z Europe "Final Countdown" i Sandra "Midnight Man".
Zespół rockowy, ba nawet hair metalowy. Muzyka w stylu 80's rock, np. Whitesnake - gitary i syntezatory.
Pamiętam przez mgłę jedna scenę z klipu - członkowie zespołu byli porozstawiani na różnych wysokościach rusztowania na scenie.
Miałem kiedyś końcówkę nagraną na kasetę Stilon Gorzów, ale zaginęła kilka(naście) lat temu.
Na szczęście pamiętam kilka ostatnich nutek - nagram je przy najbliższej okazji. Może to coś pomoże...
Przejrzałem wszystkie notowania radiowej trójki i nie znalazłem...

Oczywiście nie jest to Level 42 'Lessons In Love' Wink.

Trochę burdel jednak Wink

A w ogóle, to polecam rzucić uchem w stronę starych wydań DTV, które po emisji na TVP Historia trafiają na YT. Tam to dopiero nieprzebrana skarbnica różnych instrumentalów (ostatnio słuchałem cięgiem Milana Pilara). Muzyka zazwyczaj ilustruje drugą serię felietonów (jakoś tak w połowie trwania programu).

(04.06.12, 22:43)Fotoplastikon link napisał(a): [ -> ].
Teledysk był wyświetlany jakoś w okolicy 1986-87 w polskiej telewizji razem z Europe "Final Countdown" i Sandra "Midnight Man".
Tutaj są prawie wszystkie notowania i propozycje "Przebojów Dwójki". Czasowo na pewno coś dobierzesz: http://forum.lp3.pl/viewtopic.php?f=1&t=...e9ae90e961
Witam.Niewiem czy ta stronka była tu wrzucana,jeśli tak to z góry przepraszam.Sam kompozytor był wspominany przy okazji poszukiwań jak się później okazało numeru Sammy'ego Burdsona - That's Fancy.To rosyjska strona Mladena Franko i kilkanaście numerów do odsłuchania.Zwłaszcza utwór "Merry Chariot" jest mi znany z jakiegoś programu,niestety za cholere nie wiem gdzie był wykorzystany.Sądząc po dość specyficznym,skocznym temacie wydaje mi się mógł to być jakiś program dla dzieci.

http://muzokach.com/music/mladen%20franko
Stron: 1 2 3 4 5 6 7