Astronomia Amatorska - astro4u.net

Pełna wersja: AstroTAbak 2.0 - Astronomiczny Teleskopowy (abakus) Kalkulator
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4
Witam!

Postanowiłem założyć nowy wątek przedstawiający najnowszą wersję programu, gdyż program ma nową nazwę a pod starą nazwą krążą po necie już dwa inne programy! Zmienił się również link do bezpośredniego pobrania (Uwaga: program trzeba wypadkować na dysk przed uruchomieniem):

http://www.sowson.ksknet.pl/download/ftp/AstroTAbak.zip

Główną zmianą jest dodanie symulacji podglądu obiektów w okularze. Przykład pokazuje jak znany asteryzm pięknie się mieści w okularze GSO 25 mm włożonym do TAL 100:
[Obrazek: AstroTAbak-w.jpg]
Kliknięcie na zdjęcie (w działającym programie - nie to powyżej!) powoduje przejście do trybu podglądu 1:1 - to znaczy że obserwując wyświetloną fotkę w odległości równej przekątnej okna - zobaczymy ją w wielkości jaką zobaczymy w realu w okularze.
Poprawiłem również nieco algorytm wyświetlania fotek przy symulacji fotograficznej, dodałem skalę itp. Na przykładzie widać jak pięknie znana podwójna gromada mieści się w kadrze kamerki Orion SS Pro założonej przez 2x barlowa do TS APO ED 80:
[Obrazek: AstroTAbak-f.jpg]
Zmieniły się również parametry identyfikujące kamerkę w ten sposów iż można teraz uwzględnić modele posiadające piksele inne niż o kształcie kwadratowym (brrr...).
Chyba największą zmianą jest, w dalszym ciągu wzbogacana, baza obiektówBig GrinS i US (ponad 60 najpopularniejszych), znacznie wzbogacona baza kamer i aparatów, bogaty wybór okularów (grubo ponad 100). Najgorzej jest z teleskopami - z czasem będzie lepiej!
W zakładce "O AstroTAbak" znajduje się lista autorów zamieszczonych zdjęć (wszystkie zdjęcia są w programie za zgodą ich autorów).
Zapraszam wszystkich do pobrania, kożystania, i komentowania.

Pozdawiam!
Hm, dlaczego wywala  jakieś błędy ?    Generalnie nie działa  >Sad
OO to trzeba zaraz naprawić! >Sad
Podstawowa sprawa to fakt że trzeba wypakować na dysk przed uruchomieniem bo inaczej nie widzi bazy sprzętu i obiektów (jeśli się uruchamia wprost z zipa - niedługo dorobię instalatora i ta niedogodność minie  8)).

Jeśli jednak mimo to dalej nie działa to podleślij mi proszę błąd jaki wyskakuje (może być screenshot) i jaki system operacyjny.
Może być na maila: sowson(małpa)wp(dot)pl

Być może brakuje jakiś bibliotek - muszę wtedy wiedzieć jakich... U mnie na XP działa, na drugim kompie z XP też, u kolegów na Viscie też, na innych nie próbowałem bo nie mam jak.

Dzięki!
Windows 7 Ultimate SP1 32bit działa bez problemu.
To po kolei:
Błąd -  "brak danych"  wszystko oczywiście wypakowałem
klikam ok i program się otwiera. Podaje  parametry i za każdym razem mam taka sama informacje o błędzie.

W końcu klikam symulacja kadru i pojawia się błąd: " Invalid  floating point operation"

Oczywiście wszystko wypakowane jak należy, system operacyjny to XP.
JaLe: i w ten oto sposób znalazłeś bug w programie!
Problem się ujawniał gdy zaznaczyło się żeby pokazywał symualcję bez wybrania obrazka. Wtedy uruchamiał się moduł obliczający skalowanie fotki której nie miał i dzielił przez zero i głupoty mu wychodziły.
Poprawiona wersja już jest uaktulaniona (link w pierwszym poście).
Dodatkowo doszło parę okularów
Można też już zatwierdzać wpisane dane enterem (działa teraz jak TAB).

Mam nadzieję że teraz będzie dobrze!

Pozdrawiam!
Niestety u mnie dalej bez zmian. Za każdym kliknięciem mam info: "błąd w danych"
Cholercia, no strasznie mi głupio....
Błąd taki wychodzi wtedy gdy wpiszemy niepoprawne dane do pól Edit.
Można to zrobić na dwa sposoby:
- wpisać dwa przecinki (pozostałe litery i znaki oprócz cyfr są zablokowane)
lub
- błąd w pliku z danymi sprzętu.

Jednak przy uruchamianiu programu przyjmuje on wartości domyślne, nie odczytane z pliku.
Wartości są wbudowane w program i nie można ich zmienić (na razie).
Jeśli więc i ja i inni uruchamiają, to jakim cudem u Ciebie wywala błąd? :o
Na myśl przychodzi mi tylko jeden pomysł: problem z przecinkami.....

Spreparowałem specjalnie dla Ciebie sam program w karcie "wizualnej" bez przecinków.
http://www.sowson.ksknet.pl/AstroTAbak.zip
Bardzo Cię proszę, podmień tego execa i uruchom. Powinna się zgłośić karta "obserwacje wizualne" jako pierwsza i
bez przecinków. Następnie kliknij na przycisk barlowa "w górę" by z 1 przeszło na 1,5. I powiedz mi czy i kiedy wyskoczył
błąd, oraz czy w "1,5" się pojawił przecinek czy kropka?

Z góry sorki za utrudnienia i dzięki za pomoc!
Pozdrówka!
Teraz program działa chociaż i tak wyrzuca błąd Wink , ale przynajmniej coś pokazuje Big Grin
Hej,

Bardzo mi zależy żeby progs chodził u Ciebie, bo u innych też mogą się być problemy.....
Jeśli tylko możesz mi pomóc, to proszę Cię bardzo ściągnij jeszcze raz plik z linku co podałem post wyżej.
Podmieniłem tam exeka na jeszcze innego z poprawioną jedną rzeczą (chodzi o sposób rozpoznawania
katalogu bieżącego). Wżuć ten plik do katalogu (podmień exeka) w którym jest cały program (wraz
z dwoma pozostałymi katalogami). Odpal go i opisz mi dokładniej co się dzieje? To znaczy wywala błędy
(jeśli wywala) to dokładnie jakie i co pisze, w jakiej kolejności, co klikasz itp.

Bardzo przepraszam za kłopot - mam nadzieję że razem go rozwiążemy!

Pozdrawiam!
Stron: 1 2 3 4