Astronomia Amatorska - astro4u.net

Pełna wersja: ZORZE 2012 - ALARM !!!
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
UWAGA!
Osoby mieszkające na północy kraju dziś (22/23 I) jest szansa wystąpienia Zorzy Polarnej!
Słupki rosną i jeżeli ktoś ma czyste niebo warto zapolować!!!!
Dziś w nocy słupki KP sięgały maksymalnie do piątki. Trochę mało na zorze w Polsce raczej.
(22.01.12, 22:43)papatki link napisał(a): [ -> ]ktoś ma czyste niebo

a co to jest  ???

;D
Próbowałem bezskutecznie googlować.....: Co to są "słupki KP" i gdzie je znaleźć?

Pozdr!

Edit: o widzę że praktycznie równocześnie kolega też się dopytywał... Jak bym wiedział to już sam bym nie pytał (nie cierpie trollować bez sensu! 8))
(23.01.12, 13:44)Puhacz link napisał(a): [ -> ]Próbowałem bezskutecznie googlować.....: Co to są "słupki KP" i gdzie je znaleźć?

Pozdr!

Edit: o widzę że praktycznie równocześnie kolega też się dopytywał... Jak bym wiedział to już sam bym nie pytał (nie cierpie trollować bez sensu! 8))

Wystarczy wejść na
http://spaceweather.com/
Pod:
Planetary K-index
Now: Kp= 1 quiet
24-hr max: Kp= 5 storm
explanation | more data - link na słowie explanation Wink
Oooo.... Bardzo interesująca stronka!
Dzięki za link: już wszystko jasne  Big Grin

Pozdr!
Dzisiejsze CME powinno dotrzeć jutro:
" Analysts at the Goddard Space Weather Lab say the leading edge of the CME will reach Earth on Jan. 24 at 14:18UT (+/- 7 hours). Their animated forecast track shows that Mars is in the line of fire, too; the CME will hit the Red Planet during the late hours of Jan. 25."
Ooo.. Czyli jednak ta eM piątka w nasza stronę poszła?  Wink Miło. Nawet tego nie sprawdzałem... chmury demotywują.  :Smile
Właśnie dotarło do nas kolejne CME - dziś wieczór znów jest szansa na zobaczenie zorzy....
Polujcie zobaczymy jak efekty. U mnie troche chmur..
Stron: 1 2 3