Astronomia Amatorska - astro4u.net

Pełna wersja: XIII Obóz Astronomiczny PKiM - Wakacyjne Warsztaty Astronomiczne
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
XIII Obóz Astronomiczny PKiM - Wakacyjne Warsztaty Astronomiczne

[Obrazek: pkim_grubb.jpg]

Zapraszamy do udziału w Wakacyjnych Warsztatach Astronomicznych organizowanych przez Pracownię Komet i Meteorów. W tym roku Obóz Astronomiczny PKiM odbędzie się w Obserwatorium Astronomicznym w Ostrowiku należącym do Uniwersytetu Warszawskiego położonym na terenie Mazowieckiego Parku Krajobrazowego. Wakacyjne spotkanie obfitować będzie w wykłady i zajęcia warsztatowe o tematyce związanej z drobną materią w Układzie Słonecznym. Zajęcia rozpoczynamy w piątek 29 lipca i potrwa on do niedzieli 7 sierpnia.

Ciekawe zajęcie podczas Obozu znajdą zarówno miłośnicy obserwacji nieba jak i zwolennicy podejścia teoretycznego. Prowadzone będą obserwacje wizualne, fotograficzne i video meteorów. Będziecie mogli poznać budowę, działanie i obsługę sprzętu tworzącego Polish Fireball Network.

Codziennie odbywać się będą wykłady i warsztaty wprowadzające w świat drobnej materii w Układzie Słonecznym. Zajmować się będziemy zarówno planetoidami i kometami jak również najdrobniejszą materią, którą obserwujemy w postaci spadających gwiazd. Wykłady będą miały zróżnicowany poziom trudności, od podstaw astronomii po analizy aktywności rojów, obliczania orbit meteoroidów wchodzących w atmosferę a nawet komet obserwowanych przez sondę SOHO.

Udział w Warsztatach jest bezpłatny.

Więcej informacji na stronie
http://www.pkim.org/?q=pl/zaproszenie_na...iczny_pkim

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 17 lipca 2011.

Pytania dotyczące warsztatów proszę kierować pod adres pkim@pkim.org

[PKIM]
Zostało jeszcze kilka miejsc, zachęcamy do uczestnictwa. Zgłoszenia przyjmujemy po przez poniższy formularz:

http://www.pkim.org/?q=pl/formularz_reje...ronomiczny

Pozdrawiam,
Krzysztof

[PKIM]