Astronomia Amatorska - astro4u.net

Pełna wersja: Katalog obiektów DS wg. Wimmera-by Swordek
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam, to moje pierwsze wejście na to forum, pozdrawiam

Oto katalog jasnych ds

Narazie posortowane wg. wielkości kątowej i jasności, ale będzie jeszcze do wyboru gwiazdozbiorami i porą obserwacji.
Można wklejać fotki jeżeli dany obiekt już sam ktoś sfotografował i ma życzenie zamieścić. Katalog opiera się na tabeli kolegi o nicku wimmer który zamieszczał ją na forum astromaniaka w postaci pdf. Fotki przykładowe wstawiłem jako linki z netu.

Projekt mojego katalogu jest w trakcie realizacji.

Edit. Zmieniłem nazwę, tak bardziej wiadomo o co chodzi.
Zawsze są mi sympatyczne inicjatywy, pomysły i propozycje; inna sprawa, czy w zalewie różnych źródeł, z których można czerpać podobne dane - inicjatywa znajdzie chętnych do trzymania jej " nad wodą".

Takie luźne myśli: a może by to uszeregować w układzie pór roku ? Czy fotki po lewej stronie mogą być anonimowe? Nie obrazi się ktoś, autor? Zapewne autorzy fotek, które były by wstawiane, podadzą swój nick czy nazwisko + dane o technice fotografowania, obróbce...

Pozdrawiam debiutanta na naszym forum !

Smile
Fajna sprawa dzięki.
W końcu udało mi się zakończyć wprowadzanie katalogu, zajęło mi to kilka dni, ale mam nadzieję, że nie na darmo. Może Wam się spodoba. Jest on zarówno w oryginalnym układzie wg. Wimmera, oraz posortowany wg. wielkości i jasności, a także posortowany wg. gwiazdozbiorów, oraz posortowany wg. okresów obserwacji. Wszystko do wyboru. Znajdują się tam odnośniki wizualne przedstawiające obiekty z których można się dostać do interesujących stron źródłowych. Po prawej stronie natomiast jest możliwość wklejania własnych fotografii zaobserwowanych samodzielnie i tworzenie albumu uchwyconych "skarbów".
Pozdrawiam.
Przyda sie nie przyda - czas pokaze. Gratuluje wytrwalosci.

Proponuje przy okazji zmienic nazwe watku na jakas lepiej powzalajaca odszukac ten katalog posrod morza postow. Mozesz go tez wkleic tutaj na forum.
(21.05.11, 20:01)administrator. link napisał(a): [ -> ]Przyda sie nie przyda - czas pokaze. Gratuluje wytrwalosci.
Przyda się. :-)

swordek: dzięki! :-) całkiem sympatyczne zestawienie. :-)
Dzięki ci wielkie!!! Akurat się niebo rozpogadza na sierpień, a chcę rozpocząć swoją przygode z astro na dobre. Szukam właśnie obiektów do obserwacji, widziałem już h i x persei.
Ciekawie to wygląda. Smile Może przypiąć temat?

TOM

(07.08.11, 00:46)j83k link napisał(a): [ -> ]Ciekawie to wygląda. Smile Może przypiąć temat?

Włożył w to wiele pracy,a wcześniejsze wypowiedzi mówią same za siebie. Wink
No to już przypięte. Tylko teraz przydało by się "zmontować" jakiś lepszy nagłówek tak aby przy pierwszym spojrzeniu było wiadomo o co chodzi.
Stron: 1 2