Astronomia Amatorska - astro4u.net

Pełna wersja: Atlas Nieba AstroJaWil 9 mag wg Jakuba M.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam,
Ostatnio miałem trochę czasu i wygenerowałem programem AstroJaWil atlas nieba o zasięgu do 9mag, do deklinacji ~-40* S czyli niebo całkowicie widoczne z terenów Polski. W atlasie zostały zamieszczone wszystkie dostępne w programie Messiery, NGC, IC, asteryzmy, oraz gromady galaktyk. Gwiazdy posiadają znaczenia Bayera lub numery Flamsteed. Atlas składa się z 54 map, skorowidzu oraz dwóch plików w których są zapisane gwiazdozbiory oraz obiekty z katalogu Messiera wraz z jasnością, rozmiarem oraz nr mapy na którym są najlepiej widoczne.
dodaję kilka screenów
[Obrazek: skorowidz_hpparwh.jpg]
[Obrazek: n17a_hpparss.jpg]
[Obrazek: n33a_hpparqp.jpg]

Atlas można pobrać z tego linku
http://hostuje.net/file.php?id=fcb4f8f2484b38f9dbad1a7852971c84

Atlas nieba sprawdziłem osobiście w terenie.

Pozdrawiam Jakub Mirocha
Wieczorkiem ściągnę sobie atlas na prywatny komp. Ciekawa inicjatywa. Cieszę się, że AstroJaWil inspiruje nie tylko mnie do tworzenia takich atlasików.
Jakub,

Wczytałem sobie atlas. Bardzo ciekawa propozycja. Dzięki za inicjatywę.

Aby było jeszcze lepiej to powinieneś jeszcze poobcinać białe, niepotrzebne marginesy, aby mapka lepiej zmieścila się w drukarce A4. Zobacz mój załącznik.

Widzę także, że masz starą wersję programu. Na mapce nr 39 linie gwiazdozbioru Wężownika masz wg starego układu. Wczytaj sobie pełna wersję AJW 17.16 i uaktualnij do AJW 17.18.

Dziękuję za spostrzeżenie, mapkę nr 39 poprawie. Marginesami się jakoś nigdy nie przejmowałem ponieważ atlas drukowałem przez program Picassa a on sam je obcinał.
Dzisiaj także wrzuciłem atlas na moją stronę  (mapki są dostępne pojedynczo)  http://jakubm.prv.pl/atlas_nieba_9_mag_.html

Pozdrawiam Jakub M.
Super ten atlasik wygląda na Twojej stronie. Dodałbym tylko czytelny podpis (numer mapki) pod każdą z nich, bo człowiek jest leniwy i nie chce mu się liczyć Smile
Bardzo mi się podoba. Super pomysł i wykonanie.