Astronomia Amatorska - astro4u.net

Pełna wersja: Pierwsza lornetka!
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Witam!
Zbliżaja się świeta więc chciałem sobie sprezetować lornetkę (z małym dofinasowaniem rodzinymWink). Na ten cel mogę poświęcić maksymalnie 350 zł. Do tej pory urzywłem porzyczonej rolnetki od kolegi o parametrach 12x60. Teraz posiadam kiedys kupioną w lidlu 10x25 podobna do tej http://deltaoptical.pl/blizej_swiata/lor...d1690.html Przejrzałem delte optical i znalazłem taką http://deltaoptical.pl/blizej_swiata/lor...d1696.html ja się bardzo nieznam na lornetkach ale chciałbym miec do niej jakis statyw najprostszy ale jak nie ma nic do tej ceny to kupił bym sama lornetke. Niewiem czy wogule kupic bo posiadam teraz Teleskop Sky-Watcher (Synta) SK1145EQ1 i czy wogule by była potrzebna! A może da sie jakoś do paralaktyka  przymocować ją a może jaka przejściuwke do tego aluminiowego statywu ?

Pozdrawia nowy !
Aha ma być do astronomicznych obserwacji głównie DS ale jak jakas planeta wpadnie w pole widzenia  nie obraże się !
lornetki Celestron UpClose to kiepski sprzęt do astro ... w granicach finansowych jakie podałeś najlepiej zainwestować w sprawdzoną już przez obserwatorów nieba i cenioną lornetkę Nikon Action VII 10x50:
http://fotozakupy.pl/lornetka/nikon-acti...0-cf,4552s
Jeśli idzie o większą lornetką to można rozważyć zakup lornetki Celestron SkyMaster 15x70 ... ale wtedy niezbędny jest statyw za ok. 300-400 zł. Dlatego Nikon 10x50 do ręki to optymalny wybór w ramach posiadanych przez ciebie środków. Zaskoczy cię przyjemnie jakością obrazu.

Zalezy mi zeby była z delty optical a ta to ta sama ?
http://deltaoptical.pl/blizej_swiata/lor...,d934.html
Deltaoptical nie sprzedaje Nikonów. Ze sprawdzonych sklepów w rozsądnej cenie można je nabyć także
w sklepfotograficzny.pl i astrokrak.pl. 
Wiem ze to głupie chyba ale czy ten adapter http://sklepfotograficzny.pl/lornetki-lu...-statywie/ dało by się przymocowac do pralaktyka np. w miejsce mocowania obejm ?
Dało by się, ale potrzeba przejściówki na gwint foto do monta. Mimo, ze się da, to nie uważam tego za dobry pomysł. Szyja mnie boli na samą myśl o wyginaniu się, żeby coś zobaczyć przez lornetkę na montażu równikowym Tongue
ale zawsze jest jakieś podparcie i nie trzeba trzymac jej w ręce bo wkońcu się zmecza
do powiększenia 8x można spokojnie obserwować z ręki, do 12x daje się rozsądnie obserwować z ręki ale statyw jest zalecany, a przy większych powiększeniach statyw jest w zasadzie konieczny.
Obserwując lornetką z ręki można jedną lub obie ręce oprzeć o coś ... ale to metoda dobra tylko do powiększenia 12x.

p.s. w Astrokraku mają szeroki wybór adapterów pod lornetki różnej wielkości:
http://www.astrokrak.pl/index.php?cPath=...3bf177d2e7
ten jest ciekawy http://www.astrokrak.pl/product_info.php...cts_id=153 a zresztą jak się umie i ma się czas mozna część zrobić samemu
Stron: 1 2 3