Astronomia Amatorska - astro4u.net

Pełna wersja: Aktualnie na Słońcu - II kw. 2010
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Witam.

Kolejna fotka z Redy ustrzelona dzisiaj w okienku miedzy chmurami ok.15:30 czasu lokalnego.

[Obrazek: sun_100401.jpg]

Obie grupki, 1057 i 1059 nadal ładnie się prezentują.

Pozdrawiam,

Leszek.

Don Pietro

[Obrazek: swf8XG769aFbAjroAX.jpg]

Słońce w projekcji afokalnej z Maksutowa 127 mm. Niestety cirrusy i konwekcja nad miastem. Jak zwykle.
W przypadku plamy nr 1057 widoczne trzy jądra otoczone wspólnym cieniem.

P.S.: Coś mi się widzi, że będę musiał sprawić mojej Syncie 8"  folię ND3.8 do fotografii. Co apertura to apertura!
Witam.

Dzisiejsze Słoneczko znad Redy (13:59 UTC), niestety obie grupy plam w zaniku:

[Obrazek: sun1004031359.jpg]

Pozdrawiam,

Leszek.
Dzisiejsze popołudniowe plamki, niestety brak napędu bardzo utrudnia mi avikowanie więc wychodzi taka trochę kaszana.W wizualu plamki prezentowały się lepiej Big Grin
Tał 100, kamerka internetowa, barlow 1,5x i niedbała obróbka na laptopie.

[Obrazek: sun0000.jpg]

Matias

Świetne zdjęcie Panowie, pogoda rzeczywiście dziś dopisywała w czasie obserwacji słoneczka Wink

Liczę na więcej plamek w najbliższym czasie Smile

kanarkusmaximus

Aj aj aj! Pisaliśmy w wątku o I kwartale 2010 roku, a tymczasem mamy już II kwartał! Przeniosłem wszystkie posty od 1 kwietnia do nowego wątku.

Do dzieła!

Edit - wątek z poprzednim kwartałem można znaleźć o tutaj:
http://astro4u.net/yabbse/index.php/topic,16738.0.html
Ja również wraz z dziećmi patrzyłem na Słońce przez teleskop i przy okazji przyniosłem laptopa i kamerkę , fotka przeciętna ale dawno Słońca nie kręciłem więc cieszę się jak dziecko że coś tam widać Smile

[Obrazek: 162ba422693bb342.jpg]
My tu sobie gadu , gadu a tymczasem wanderer odkrył twarz na Słońcu  :o , gratulacje , widać nie tylko na Marsie kosmici bywają  Wink , nono , moje gratulacje  Smile.

Po minie widać że tej twarzy jest raczej gorąco bo aż buzię otwiera żeby złapać dech , no ale niech nie marudzi przecież w plamach jest dużo chłodniej niż w innych rejonach Słońca  ;D

[Obrazek: d5927431e8ad246a.jpg]
Witam

CalSky piszę że dziś możliwa zorza nad Polską. Na Słoneczku troszkę się dzieje, index KP w tym momencie wynosi 7.
A pogoda jak zwykle w takich wypadkach... raczej nie dopisuje...

Pozdrawiam
Izork
Kp 7 zarejestrowano o 8 rano (SW). Ciekawe co z tego wyniknie...  Big Grin
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12