Astronomia Amatorska - astro4u.net

Pełna wersja: Aktualnie na Słońcu - I kw. 2010
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18
12-tego dnia roku plamy osiągnęły przyjemne rozmiary:  Smile

[Obrazek: latest12st.jpg]

Może niebawem pogoda pozwoli nam je zobaczyć? Wink
plamka przez kolege tutaj przedstawiona to 1040.

Pozdr.

Matias

(12.01.10, 10:37)Hawkeye link napisał(a): [ -> ]Może niebawem pogoda pozwoli nam je zobaczyć? Wink

Powinniśmy zdążyć, lada dzień ma wejść wyż nad Polskę.
Właśnie na to po cichu liczę Smile Wg prognoz już dzisiejszej nocy na Pomorzu ma się pojawić dużo przejaśnieńBig Grin ...A więc jutrzejsza obserwacja Słoneczka wydaje się być bardzo możliwaSmile
Jest uaktualnione zdjęcie grupy 1040 z dzisiejszego popołudnia. Ach... niech się wypogodzi...  Big Grin

[Obrazek: latest12st2.jpg]
Wydaje mi się, że ta grupa plam słonecznych ma średnicę 1', spróbuję jutro zapolować na nią gołym okiem. Oczywiście, jeżeli pogoda pozwoli.
Hawkeye , mysle ze jesli nie bedzie jakiejś diametralnej zmiany na powierzchni słonca, fotka dziennie starczy jako aktualizacja.
W ten sposob unikniemy sztucznego rozciagania tematu, chyba juz maq o tym pisal .
Mam nadzieję, ze będzie pogoda.  15 Stycznia ma być zaćmienie częściowe. A właściwie to zaćmienie skrawkowe, biorąc pod uwage fazę.
3 dzień pogody obserwacyjnej w styczniu i t 13-tego... Wink
1 grupa 40 plam, myślałem, że wyszedłem z wprawy w szkicowaniu ale jednak "forma jest"  Big Grin
Plamy wciąż mają się dobrze... Wink

[Obrazek: latest13st.jpg]

(13.01.10, 00:50)Charon X link napisał(a): [ -> ]Mam nadzieję, ze będzie pogoda.  15 Stycznia ma być zaćmienie częściowe. A właściwie to zaćmienie skrawkowe, biorąc pod uwage fazę.

Byłoby miło to zobaczyć, ale z tego co wiem (i co pokazuje Stellarium) w czasie próby obserwacji należy znajdywać się możliwie daleko na południe (Warszawa np. jest już za wysko i zaćmienia nie zobaczy)
Szkoda :-\  Pomorze tym bardziej może już o zaćmieniu zapomnieć Sad
Pozdrawiam Wink
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18