Astronomia Amatorska - astro4u.net

Pełna wersja: Aktualnie na Słońcu - I kw. 2010
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18
Dzięki Matias Smile
A z kolei w Tczewie nadal pogoda sprzyja. Dziś mamy piękne bezchmurne niebo (prawdopodobnie do wieczora) Wink

Na Słońcu dobrze znana nam para plam niebawem schowa się po drugiej stronie tarczy:

[Obrazek: mdi_igr3st.jpg]

I moje wypocinki Big Grin
[Obrazek: Sun%2003st.2.jpg]

[Obrazek: Sun%2003st.3.jpg]
Ehhh au mnie cały czas chmury Sad
Tomasz skad Ty bierzesz pogode??...chyba jakies tance apaczów tam sie u Ciebie odbywaja bo cały czas masz pogode Tongue
Wiesz Tomek, sam nie wiem skąd to czyste niebo Wink prognozy wskazywały, że będzie zachmurzenie, opady śniegu... budzę się rano a tu -10 stopni, dość gruba warstwa śniegu i żadnej chmurki Big Grin
Wieczorem od zachodu ma nas powitać kolejny niż, więc pewnie długo to nie potrwa :-\
Moze nie tutaj powinnem to umiescic ale na zdjeciach soho pajawiła sie........Kometa?? ;D Smile
Czy jakas znana Kometa miała mijac nasze Słoneczko? Wink..bo nie mam zadnych informacji Smile

[Obrazek: 20100103_1130_c2_512.jpg]
Rzeczywiście coś widać i to wyraźnie Big Grin Ciekawe... Smile
Juz zostałem przywrócony do pionu....Jedna z najjasniejszych Komet w programie soho Wink

http://astro-forum.org/Forum/index.php?s...ntry376549
No to Słońce ma ciekawego towarzysza Big Grin
Przydałoby się teraz całkowite zaćmienie Wink

Matias

(03.01.10, 13:37)Hawkeye link napisał(a): [ -> ]Przydałoby się teraz całkowite zaćmienie Wink

Będzie obrączkowe za 2 tygodnie Wink Niestety mimo tego chyba nie uda się jej zarejestrować obserwatorom zaćmienia, sama kometa już chyba nie będzie istnieć skoro się rozpada?

Warkoczyk ma już spory, na oko będzie jakieś 2 stopnie  Smile
No tak. Ale a propos zaćmienia - to prawda, że w Polsce będzie widoczna faza częściowa?

Wg informacji z http://cybermoon.w.interia.pl/zacmienia/pol_s/2010.html wynika, że byłoby to brzegowe z małą fazą ale jednak Big Grin
Jak to mówią lepszy rydz niż nic.   
A co do komety to nawet jakby dotrwała do zaćmienia to raczej nie dało by sie jej zauważyć za mała faza
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18