Astronomia Amatorska - astro4u.net

Pełna wersja: Portal SONDY (w trakcie tworzenia)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Witam,
Właśnie zainstalowałem joomlę pod tym adresem: http://sonda.net.vot.pl/
W tej chwili robię grafikę. Czy mógłby ktoś mi podesłać wektorowe logo Sondy?

Przy okazji nadam chętnym uprawnienia redakcyjne, bo na razie treści żadnej tam nie ma.

zedytowałem pierwszego posta do obecnych adresów strony

W związku z kolejną zmianą adresu (nowy jeszcze nie jest na 100% pewny) zmieniłem tytuł wątku
Radek68
Grafika wygląda jak zrobiona na Atari 800 XL. Nie wiem, czy chodziło o taką stylizację?

Sorki za krytykę, ale ta grafika nie robi dobrego wrażenia. Wizytówką strony jest jej grafika. Ktoś, kto tam wejdzie, na wstępie stwierdzi że nie stoją za tą witryną osoby kompetentne.

Jeśli mogę coś doradzić konstruktywnie, to proponuję zrobić tak:
- Użyć istniejącego popularnego szablonu dla joomli.
- http://www.quantum.uni-freiburg.de/  - Ten jest bardzo dobry, ponieważ łatwy i uniwersalny. Nie pamiętam, jak się nazywa, ale gdy się kiedyś bawiłam joomlą, to ściągnęłam go z łatwością.
- Załóżmy, że stosujemy ten szablon. Wystarczy tylko podmienić obrazki na jakieś sondowe. Jest prosty, estetyczny, wygląda profesjonalnie.

Uprzedzając pytania - nie, nie mam czasu robić przy stronie. Mogę najwyżej udzielać dobrych rad, bo mam doświadczenie z projektowaniem stron www.
To jestem chętny ...
Stronka może byćSmile  wiem to początek ....
Szablon wybrałem bo mi się podobał Smile. Oczywiście możemy zmienić, bo są setki darmowych templatek. Na razie proponuję go zostawić do czasu aż trochę treści w nim będzie, potem zmienimy grafikę jednym kliknięciem.

(11.10.09, 11:20)Alferek link napisał(a): [ -> ]Witam,
Właśnie zainstalowałem joomlę pod tym adresem: www.sonda.zawszeonline.com
W tej chwili robię grafikę.
;D
(11.10.09, 11:20)Alferek link napisał(a): [ -> ]Przy okazji nadam chętnym uprawnienia redakcyjne, bo na razie treści żadnej tam nie ma.
Tak jak pisałem w mailu - jestem chętny.
(11.10.09, 15:06)aom (Ania) link napisał(a): [ -> ]Grafika wygląda jak zrobiona na Atari 800 XL. Nie wiem, czy chodziło o taką stylizację?

Sorki za krytykę, ale ta grafika nie robi dobrego wrażenia. Wizytówką strony jest jej grafika. Ktoś, kto tam wejdzie, na wstępie stwierdzi że nie stoją za tą witryną osoby kompetentne.

Jeśli mogę coś doradzić konstruktywnie, to proponuję zrobić tak:
- Użyć istniejącego popularnego szablonu dla joomli.
- http://www.quantum.uni-freiburg.de/  - Ten jest bardzo dobry, ponieważ łatwy i uniwersalny. Nie pamiętam, jak się nazywa, ale gdy się kiedyś bawiłam joomlą, to ściągnęłam go z łatwością.
- Załóżmy, że stosujemy ten szablon. Wystarczy tylko podmienić obrazki na jakieś sondowe. Jest prosty, estetyczny, wygląda profesjonalnie.

Uprzedzając pytania - nie, nie mam czasu robić przy stronie. Mogę najwyżej udzielać dobrych rad, bo mam doświadczenie z projektowaniem stron www.

Niestety musze sie zgodzic. Wyglad obecny nie wyglada zachecajaco i profesjonalnie.
Bedzie trzeba sporo zachodu aby byl jak nalezy.
Moja mala uwaga... Banner na gorze stroni nie powinien byc taki wysoki.
Tu chodzi o to co jest na stronie a nie ciagle ogladanie bannera i wieczne przewijanie nie meiszczacej sie pod nim czesci z tekstem.
Wiem, marudzic latwo. Jesli czas mi pozwoli sprobuje zrobic jakis banner (ale nic nie obiecuje).
Podajcie jaka szerokosc domyslna macie zamiar wybrac. podpowiem ze 800px to juz archaizm, 1024px tez odchodzi..
Kolory - wiemy ze sporo osob nie zyje ale nie robmy portalu pogzebowego.
Stonowany odcien np. niebieskiego bedzie kojarzyl sie z kolorem w czolowce (mariner) i w tym kolorze juz bylo by lepiej osadzic portal Sondy.

Bylbym tez za tym aby logo SONDY pojawiajace sie bylo zgodne z logiem znanym z programu a nie z malo znana wersja z wizytowki.
wiem ze toczy sie dyskusja na tentemat, ale tu ma byc to co "wszyscy znaja i pamietaja". Pamietaja logo z czolowki programu.
Jako ciekawostke bedzie mozna zobaczyc logo z wizytowki.

PS: W miare dostepnosci czasu bede sie wlaczac w dzialania.
Oczywiście wszelkie sugestie są mile widziane, ale przecież to dopiero POCZĄTEK! Wersja (to taże taka propozycja dla Alferka) beta serwisu - jak nie alfa!

Poza tym wszystko wynika z tzw. templatki, którą potem bedzie można zmienić.

Jest dobrze, nawet bardzo dobrze. Teraz chodzi o ustalenie co ma być, czyli o zawartość merytoryczną serwisu, a forma graficzna rozwinie się z czasem.
To wymaga roboty i czasu wiec nie oczekujcie ze się to ot tak zrobi Smile
(11.10.09, 17:49)Radek68 link napisał(a): [ -> ]Oczywiście wszelkie sugestie są mile widziane, ale przecież to dopiero POCZĄTEK! Wersja (to taże taka propozycja dla Alferka) beta serwisu - jak nie alfa!
Poza tym wszystko wynika z tzw. templatki, którą potem bedzie można zmienić.
Jest dobrze, nawet bardzo dobrze. Teraz chodzi o ustalenie co ma być, czyli o zawartość merytoryczną serwisu, a forma graficzna rozwinie się z czasem.

Zgadza sie, ale wiem ze prowizorki lubia sie trzymac dlugo, dlatego zgalszam zauwazone mankamenty aby zostaly uwzglednione na liscie do ew. rozpatrzenia/wykonania.
Ponizej szybka wersja bannera jako propozycja. Jak widac zachowana zostala oryginalna wersja logo pobrana z programu.

[Obrazek: 4140_11_10_09_8_18_39.jpg]
O stronie na razie wiedzą wyłącznie przeglądający to forum. Nadałem równorzędne uprawnienia 4 osobom, włącznie z wgraniem nowej templatki.

Na razie pomyślmy nad menu. Ja to widzę na roboczo tak:
Menu główneConfusedtrona początkowa, kontakt do redakcji strony, link do forum
Zespół sondy: 4 pozycje z autorami głównymi, piąta pozycja - pozostałe osoby tworzące program.
Historia/Archiwum: tu strona p. Tomasza
Odcinki: Spis wszystkich odcinków (wg Wikipedii), Opis odcinków ocalałych (wg p2p, tu chciałbym aby każdy odcinek miał swój dokładny opis, poparty screenami - to byłoby siła całej tej strony, obok kopii strony p. Tomasza)
Nasze akcje i petycje:Uwolnić Sondę, poszukujemy żyjących twórców i inne
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11