Astronomia Amatorska - astro4u.net

Pełna wersja: Aktualnie na Słońcu - IV kw. 2009
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19
Potwierdzam też widziałem te plamki  ;D
[Obrazek: dsc00361jl.jpg]

[Obrazek: dsc00360ym.jpg]

Fotki może boskie nie są ale co poradzić jak sprzętu dobrego się nie ma  :-\

Matias

Dzięki za foty chłopaki, pogoda dziś sprzyjała sesji  Wink
Witam wszystkich.

Tomasz jak robiłes to tylko lornetka to naprawde niezle wyszło ;D

To ja wrzuce cos od siebie.Nie mogłem zmarnowac takiej okazji.Niestey mam problemy z ostaroscia...nie wiem gdzie lezy problem.MOze zła kolimacja...jakos nie moge za chiny wyostrzyc tym canonem.....moze to tez wina wyciagu Wink
Przy powiekszeniu 200x obraz nawet ostry wiec chyba problem lezy gdzie indziej...ogólnie przy tym powiekszeniu naliczyłem 9 plamek Smile

[Obrazek: 11111iw.jpg]

(29.12.09, 16:05)tomciol24 link napisał(a): [ -> ]Tomasz jak robiłes to tylko lornetka to naprawde niezle wyszło ;D

Tak, robiłem tylko lornetką Big Grin coś większego będzie po Nowym Roku  ;D

Gratuluje pięknej serii plam. Nie masz co narzekać, rewelacja!  Big Grin
(29.12.09, 16:05)tomciol24 link napisał(a): [ -> ]Witam wszystkich.

Tomasz jak robiłes to tylko lornetka to naprawde niezle wyszło ;D

To ja wrzuce cos od siebie.Nie mogłem zmarnowac takiej okazji.Niestey mam problemy z ostaroscia...nie wiem gdzie lezy problem.MOze zła kolimacja...jakos nie moge za chiny wyostrzyc tym canonem.....moze to tez wina wyciagu Wink
Przy powiekszeniu 200x obraz nawet ostry wiec chyba problem lezy gdzie indziej...ogólnie przy tym powiekszeniu naliczyłem 9 plamek Smile

zdjecie zawsze mozesz obrobic dodatkowo .
Teleskop mogłeś niedostatecznie wychłodzić i to sa tego efekty Smile
Ja ze swoja 8" miałem podobne jazdy Smile
A jak sprawa sie miała w wizualnie ?
(29.12.09, 16:15)Crovv link napisał(a): [ -> ]zdjecie zawsze mozesz obrobic dodatkowo .
Teleskop mogłeś niedostatecznie wychłodzić i to sa tego efekty Smile
Ja ze swoja 8" miałem podobne jazdy Smile
A jak sprawa sie miała w wizualnie ?

Teleskop był wychłodzony.Wystawiłem go juz wcesniej.Wizualnie przy poiekszeniu 200x plamy ostre.Słyszałem ze canonem ogólnie ciezko cos wyostrzyc perfekcyjnie.Moze by sie przydał jakis inny wyciag z microfocusem Wink
oj tam EOS to kawał dobrego sprzętu.
Fakt faktem ze należy delikatnie sie przy nim obsługiwać wyciągiem Smile
W lato powalcz , ja mojego podpinam pod barlow'a x2 . Słoneczko aż tak nie razi. Chociaż później to wszystko cięzko ogarnąć.

Ale i tak jak na bieżące warunki nie masz co narzekać.
Każde foto dobre ,szczególnie ze własne.
Oby słońce nie wluzowało z nadejsciem nowego roku .

Chociaż prognozy sa optymistyczne, wg wykresów powinno byc tylko lepiej, lecz jak wiadomo prognozy prognozami a rzeczywistość przeważnie jest zupełnie inna .
Fakt, ciekawe jak będzie z aktywnością Wink

A Twoje fotki Tomasz naprawdę udane Wink Tak jak napisałem w PW, ja lewdo co widziałem te dwie plamki, a o dziewięciu nie mam nawet co marzyć :-\ Smile
Powalcze jeszcze tym sprzetem.Pewnie cos tam jeszcze uda sie wydusic Wink

Pozdrawiam
Tomek
Na zakończenie dzisiejszego dnia jeszcze nowe zdjęcie z południa. Kolejna plama!  Big Grin
Mały ładne trio: Big Grin

[Obrazek: mdi_igr29grnowa.jpg]
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19