Astronomia Amatorska - astro4u.net

Pełna wersja: Zobaczyć krzywiznę Ziemi za 150 dolarów
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43
Panowie mam dobre wieści !!!
Jestem świeżo po rozmowie z moim prezesem ZOT KF Szczecin i otrzymałem informacje, że mogę pod swoim znakiem kf wysłać stację APRSową w kapsule balonu  ;D
Może to być wyłącznie stacja "puszczająca" w eter ramki "aprs'owe", czyli to o co nam chodzi.  Big Grin

kanarkusmaximus

Bomba! No to teraz konkrety - czyli sprzęt - co potrzeba (zarówno w balonie, jak i na Ziemi), żeby móc namierzać balon i mieć odpowiednie dane?

Co konkretnie byśmy potrzebowali do najprostszej misji?? Smile
(30.09.09, 12:34)maar link napisał(a):Panowie mam dobre wieści !!!
Jestem świeżo po rozmowie z moim prezesem ZOT KF Szczecin i otrzymałem informacje, że mogę pod swoim znakiem kf wysłać stację APRSową w kapsule balonu  ;D
Może to być wyłącznie stacja "puszczająca" w eter ramki "aprs'owe", czyli to o co nam chodzi.  Big Grin

Muszę Ciebie rozczarować. Twój Prezes myli się i musi się troszkę doszkolić  Smile
O tym decydują przepisy, a nie prezes OT.

Jeśli ten Wasz projekt ma być legalny, to proponuję jednak wystąpić o znak do URTIP. Pytać też proponuję w URTIP, a nie w klubie, czy oddziale PZK, bo jak widać można zostać wprowadzonym w błąd, a konsekwencję spadną na Ciebie, a nie na prezesa  Smile

proponuję również kontakt z koordynatorem, który opiniuje wniosek zanim trafi on do URTIP.
Mam nadal na myśli stacje automatyczną APRS.

W razie potrzeby służę pomocą w kontakcie z Darkiem SP2BZW. Bez jego parafki wniosek nie zostanie rozpatrzony.

M.
Sad Sad Sad

no to mnie rozczarowałeś.

Czy abym mógł wysłać tylko i wyłącznie trackera (żadne przemienniki), nie mogę zrobić tego pod swoim znakiem??
W takim wypadku o co powinienem wystąpić (o jaką zgodę)?
Jeżeli możesz podeślij mi jakieś linki z informacją na ten temat, bo szukam, szukam i nie mogę konkretów znaleźć  Sad

A tak, a propo, to podczas Waszego ostatniego lotu (CP10), ramki "puszczały" dwa trackery: SR0FLY-11 i SP(Q)5___-11.
Czy na ten drugi znak też trzeba było uzyskać pozwolenie??
Już odpowiadam.

Oczywiście, że nie wolno wysyłać nic, co emituje Twój znak bez nadzoru osoby, która wymieniona jest na tzw. Pozwoleniu Radiowym popularnie zwanym licencją. Nadzór z odległości 30 kilometrów, to niestety nie jest nadzór.

Stacja automatyczna nie oznacza stacji pracującej bez nadzoru !!.

Musisz wystąpić o taki znak. Pozwolenie dla SR0FLY jest specjalnym pozwoleniem (dotyczy pracy eksperymentalnej). Dodatkowo dotyczy przestrzeni powietrznej RP - tak to jest określone w Pozwoleniu.

Jeśli Ty posiadasz taki zapis (wątpię  Smile) to śmiało wysyłaj tracker ze swoim znakiem, ale szybko pozbędziesz się swojej licencji.

Ja odpowiadam za loty Copernicus Project, które są oznaczane jako CP i numer kolejny i używam tylko znaku SR0FLY.

Znak, który wymieniłeś w swoim poście należy do operatorów misji BOBAS. Pytaj więc Marcina o posiadane zezwolenia.
OK, wykonałem jeszcze dwa telefony. Do UKE Szczecin i UKE Warszawa.
Usłyszałem dwie różne opinie  ???. Ale nie jest to chyba wielkie zaskoczenie, skoro nie często zdarza się gość, który chce wysłać w przestworza balon z działającym radionadajnikiem.
Tak jak napisał Copernicus, to on był pionierem w przecieraniu tej ścieżki i jak na razie nikt więcej nie szedł tą drogą.

Dzięki Copernicus, za zapalenie czerwonej lampki ostrzegawczej.

Aha, konkluzja z rozmowy z Warszawą jest taka, że powinniśmy wystąpić o pozwolenie na użytkowanie stacji bezobsługowej w przestrzeni powietrznej RP i nie powinno być wielkich problemów na uzyskanie takiego pozwolenia. oczywiście myślę tutaj o pozwoleniu radioamatorskim.

kanarkusmaximus

(30.09.09, 14:23)maar link napisał(a):Aha, konkluzja z rozmowy z Warszawą jest taka, że powinniśmy wystąpić o pozwolenie na użytkowanie stacji bezobsługowej w przestrzeni powietrznej RP i nie powinno być wielkich problemów na uzyskanie takiego pozwolenia. oczywiście myślę tutaj o pozwoleniu radioamatorskim.

Maar, czy masz zamiar się tym zająć i uzyskać takie pozwolenie?? Z pewnością wcześniej czy później (z całkiem możliwym 'wcześniej' Wink ) może się to nam przydać!

Maquis

Swoją drogą, tak sobie myślałem nad lotem testowym - może go wykorzystać do uzyskania zdjęcia Księżyca w tle nad powierzchnią Ziemi - gdyby oczywiście się udało. Byłby to jeden z celów dodatkowych, poza przetestowaniem całości.
(30.09.09, 14:23)maar link napisał(a):Tak jak napisał Copernicus, to on był pionierem w przecieraniu tej ścieżki i jak na razie nikt więcej nie szedł tą drogą.

Dzięki Copernicus, za zapalenie czerwonej lampki ostrzegawczej.

Uff, uspokoiłeś mnie. Już chciałem zakrzyknąć "Sabo, Ludwiku Dornie nie idźcie tę drogą" ;D
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43