Astronomia Amatorska - astro4u.net

Pełna wersja: Marek Siudym odnaleziony. Dyskusja, książka o SONDZIE itp.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16
Poszukując w ogólnym wątku Apel do Autorów i Współautorów SONDY! (Poszukiwany, poszukiwana) twórców SONDY, ten osobny wątek poświęcamy Markowi Siudymowi i jego książce "18.20 SONDA".

Pan Marek Siudym przygotował program i był współautorem scenariusza wielu programów SONDA, w kilku odcinkach wystąpił jako prowadzący.

----------------------------------------------------------------
Zmieniam tytuł wątku, bo poprzedni stał się nieaktualny.

Michal_Skrzeczek

Witam, Mam do Panów pytanie dotyczące programu telewziyjnego SONDA. Jestem współautorem programu telewizyjnego "Czas przeszły dokonany", który produkowany jest dla kanału TVP Historia. W związku ze zbliżającą się rocznicą śmierci autorów SONDY chcemy przygotować materiał poświęcony historii programu. Niestety barierą na jaką napotkałem jest problem ze skontaktowaniem się z p. Markiem Siudymem. Od paru dni przy pomocy moich znajomych z Woronicza i TVP Lublin próbuję znaleźć do niego jakikolwiek kontakt. Czy udało się któremuś z Panów dowiedzieć co się z nim obecnie dzieje? Uprzejmie proszę o informację. Pozdrawiam serdecznie Michał Skrzeczek.

Michal_Skrzeczek

Przesyłam jeszcze mój kontakt michal.skrzeczek@tvp.pl ; mskrzeczek@o2.pl . Z góry dziękuję za pomoc.
No nie... nie wierze... Wink Więc jednak coś drgnęło?
Myślę, że to wspaniała wiadomość - doczekaliśmy się zainteresowania programem przez TVP.
Niestety, co do pytania o Marka Siudyma, to z relacji śp. Tomasza Pycia, odłączył od ekipy i wszelki słuch po nim zaginął. Próbowaliśmy sami znaleźć jakikolwiek ślad ale na próżno...
Cieszymy się jednak, że będzie następny program wspomnieniowy. Może udało by się nawiązać kontakt z rodzinami autorów. Być może oni będą mieli jakiś kontakt do p. Marka.
Ps. Jestem mieszkańcem miejscowości, gdzie zginęli panowie KK i w razie czego służę wszelkimi informacjami...

Pozdrawiam
Piotr
Cyberas może coś wiedzieć w tej kwestii, warto zapytać.
Natomiast mam pewne obawy, zobacz tutaj:
http://astro4u.net/yabbse/index.php?topi...#msg184267
Witam
Ja oraz kilka osób dość mocno siedzimy w temacie SONDY
Może zacznę troszkę od tyłu.
Pan Tomsza Pyć który zmarł nie dawno, był jedynym naszym kontaktem i od sprawy się nie odcinał, mieliśmy z nim kontakt, który się urwał (jak Pan widział ? na forum) nawet odbyło się spotkanie. On stworzył stronę www.tk.pl/sonda która obecnie jest martwa.... ale jeszcze czynna
Po śmierci (nie znamy przyczyn) Pana Tomasza Pycia, Mi osobiście udało się skontaktować z dwiema osobami jedną jest montażysta z firmy PAY-Studio oraz jedną z osób z rodziny Pana Tomasza. Podobno Pan Tomasz dysponował, a obecnie jego rodzina dysponują dużą ilością materiałów po programach SONDA oraz autorskich TP. To tyle jeśli chodzi o ten kontakt.
Może teraz o Panu Marku Siudymie, Pan Tomasz nam przekazał że on się odciął od tematu jakby nigdy nie istniał ? Przyczyna jest nam nieznana, ale może teraz jak jest ostatnią osobą z redakcji może by się ujawnił ? To już musimy pozostawić Panu.
Co do rodzin Andrzeja Kurka i Zdzisława Kamińskiego musi się Pan z nimi skontaktować ... z tego co przed śmiercią nam przekazywał Pan Tomasz obie rodziny tego nie wykluczały i jest całkiem możliwe ze mogły by wystąpić (a już to raz miejsce miało na początku lat 90, nie pamiętam dokładnie ale to był program związany z którąś tam rocznicą istnienia TVP i Sonda wtedy zdobyło miano najlepszego programu), więc trzeba próbować ....
Jeśli nikt Panu nie chce dać namiarów na rodziny chyba jedynym sposobem ich spotkanie jest cmentarz na którym leżą, wiem to brutalne ale .... Takie mamy czasy ...
Z miej wiedzy są jeszcze w TVP osoby które pracowały przy Sondzie a obecnie pracują w TVP, tu musi Pan przejrzeć taśmy lub już zdigitalizowne odcinki - a wiemy że ten proces ma miejsce.
Hmm co więcej .... jak na szybko to na razie tyle co wiemy.
Jak co to proszę pisać jeśli tylko będziemy mogli pomóc to pomożemy.
Marcin
Oj cieszę się, że coś drgnęło. Wypada życzyć panu Michałowi wytrwałości, bo sprawa jest niełatwa. Myślę, że trzeba też próbować odszukać i innych ludzi wymienionych w napisach, np kierownik produkcji Jerzy A. Łańcut, który nadal aktywny jest zawodowo: http://www.filmpolski.pl/fp/index.php/412440
Napisał do mnie pewien filmowiec z pytaniem o kontakt do p. Marka Siudyma. Chcą nakręcić film dokumentalny o Sondzie.
Cytat:Od paru dni poszukuję kontaktu z p. Markiem Siudymem, którego chcieliśmy zaprosić do programu „Czas przeszły dokonany”. W związku ze zbliżającą się rocznicą śmierci panów Kurka i Kamińskiego chcieliśmy przypomnieć widzom kanału TVP Historia o niebywałym osiągnięciu jakim był z pewnością program Sonda. Znalazłem na Pani blogu zapis dotyczący Sondy. Chciałem zapytać czy miała Pani jakiegokolwiek kontakt, wiedzę co aktualnie dzieje się z p. Markiem Siudymem. Jeżeli to możliwe to proszę o informację, ponieważ zniknął z TVP na początku lat ’90 tych i nie ma z nim kontaktu.
Nie podaję tutaj kontaktu do tego filmowca, ale prześlę na priv, jeśli ktoś z was miałby jakieś informacje.

Edit: Ten post jest wklejony z innego wątku, dlatego wygląda tutaj trochę od rzeczy  Wink
A czy ten "pewien filmowiec" to nie przypadkiem pan Michał Skrzeczek, proszący o mniej więcej to samo tutaj: http://astro4u.net/yabbse/index.php?topi...#msg220964 ?
To, ze sie ruszylo to dobra wiadomosc ale czy cos z tego powstanie? Trzymam kciuki!

Gdzies na forum (niestety nie pamietam miejsca) padlo zdanie ze podobno P.Siudym wyemigrowal do Kanady, ale to jest tak mglista i niepewna informacja ze poza poszlaka w poszukiwaniu nie nalezy jej traktowac.

Takze tu tkos wspominal (a p.Tomasz potwierdzal) ze byla szansa na kontakt z p.Bancer - autorka dzwieku z czolowki Sondy.
Jednak i tu blizszych informacji brak. Dodam ze na wlasna reke proawadze male sledztwo w sprawie powstania w/w czolowki - jednak nie idzie to zbyt sprawnie z wiadomych wzgledow.

O programie wspomnieniowym: rozmawialem z p.Tomaszem na temat programu wspomnieniowego w ktorym wystapili synowie Panow K. Niestety byli tym faktem bardzo skrepowani i wypadli dosc sztywno o czym p.Tomasz wspominal. Byl to chyba program z 90 roku i pierwszy wspomnieniowy w ktorym pokazal sie ktoskolwiek z rodzin K&K.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16