Astronomia Amatorska - astro4u.net

Pełna wersja: Promienie zmierzchowe
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.

Don Pietro

Kilka dni temu, tuż przed burzą, zrobiłem zdjęcie tzw. promieni zmierzchowych:

[Obrazek: MTUsODYsMCxwcm9taWVuaWVfem1pZXJ6Y2hvd2UuanBn]
Podobne zdjęcie, właśnie trzy dni temu, widziałam na SW. Nie pamiętam niestety w jakim kraju była zrobiona fotka.
Fajna fotka, ta o której mówi Wiola jest z amerykanowa:
[Obrazek: Alan-Dyer1_strip.jpg]
On Saturday evening, July 11th, Alan Dyer was watching a nice purple volcanic sunset from Gleichen, Alberta, when two giant rays split the sky
Promienie krepuskularne które sfotografowałem na 40 min przed wschodem Słońca 3 lipca. Za ich powstanie odpowiedzialne są pyły  i dioksyny siarkowe, które dostały się do stratosfery w wyniku wybuchu syberyjskiego wulkanu Sarychew

[Obrazek: ae810c5a1a117a9dm.jpg]
i jeszcze promienie krepuskularne powstałe po wybuchu wulkanu Kasatochi na Aleutach. Wrzesień 2008

[Obrazek: 0137c610bf6e35c8m.jpg]
Witam
Właśnie udało mi się zaobserwować najprawdopodobniej promienie zmierzchowe. Jeżeli się mylę to proszę mnie poprawić. (kurcze ale mam zapapraną matrycę  >Sad )

[URL=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=5d38693216b87865][IMG]http://images40.fotosik.pl/168
Sorry, coś mi się poplątało ze zdjęciem. Teraz chyba wszystko OK.

[Obrazek: 5d38693216b87865.jpg]

Matias

(15.07.09, 20:02)Niki link napisał(a): [ -> ]Promienie krepuskularne które sfotografowałem na 40 min przed wschodem Słońca 3 lipca. Za ich powstanie odpowiedzialne są pyły  i dioksyny siarkowe, które dostały się do stratosfery w wyniku wybuchu syberyjskiego wulkanu Sarychew
(15.07.09, 20:04)Niki link napisał(a): [ -> ]i jeszcze promienie krepuskularne powstałe po wybuchu wulkanu Kasatochi na Aleutach.

Niesamowite, że można zobaczyć wpływy tak odległych wydarzeń na naszym niebie, dobre upolowanie!  Smile Fotka jak rozumiem zrobiona z północnej Polski?