Astronomia Amatorska - astro4u.net

Pełna wersja: Jaki to komputer w "Czynnik Si"?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4
Były Aniu, to jest właśnie taka klawiatura jaką znalazłaś (okazując się nie tylko wytrawną dziennikarką popularno - naukową, ale i rasową dziennikarką śledczą Big Grin).
Ok jak były, nie mam tego odcinka, więc nie mogłam sprawdzić.
(17.05.09, 20:07)aom (Ania) link napisał(a): [ -> ]Ok jak były, nie mam tego odcinka, więc nie mogłam sprawdzić.

Trzeba nadrobić zaległości: odcinek jest do pobrania z FTP Smile
Pytanie za milion punktów, co się  stało z ZX'em Andrzeja K. i gdzie może teraz być ? dane na tym sprzęcie są totalnie bezcenne  Smile
Na to pytanie może odpowiedzieć tylko Pani Ewa Kurek. Dane zapewne przypadły bezpowrotnie, a były zapisane na kasetach a nie na komputerze. Fragmenty programów udało się nam odtworzyć.
(24.09.13, 20:25)Jagos65 link napisał(a): [ -> ]Na to pytanie może odpowiedzieć tylko Pani Ewa Kurek. Dane zapewne przypadły bezpowrotnie, a były zapisane na kasetach a nie na komputerze. Fragmenty programów udało się nam odtworzyć.

Dokładnie tak. ZX Spectrum nie posiadał żadnej pamięci masowej, a tylko RAM (no i ROM, ale to w tym przypadku nieistotne).
Dane zapisywane były na zwykłych kasetach magnetofonowych lub dużo rzadziej na dyskietkach, bo stacja FDD była bajecznie droga.
Fragmenty oryginalnego programu pisanego przez Andrzeja Kurka zostały przeze mnie zamieszczone w poście 72 wątku "Logo SONDY"
Z resztą prawie cały wątek poświęcony jest programowi rysującemu Logo SONDY, włącznie z napisaniem takich programów.
http://astro4u.net/yabbse/index.php/topic,11906.0.html
Na pewno ZX Spectrum Andrzeja Kurka jest nieosiągalny. Powiem więcej, od długiego czasu próbuję zdobyć klawiaturę Fullera, czyli kit rozbudowujący Spectrum (do wyglądu jak w Czynniku Si). W Polsce rzecz prawie nieosiągalna (prawie, ponieważ raz widziałem takie cudo na zagranicznym portalu aukcyjnym za grubą kasę). Komputer Pana Andrzeja w obudowie Fullera był już w tamtych czasach unikatem. Może w UK łatwiej o takie wynalazki. Pozostaje mi cierpliwie szukać dalej.
A nie chcesz ZX Spectrum 2? Leży sobie na alegro... Wink
(27.09.13, 14:19)Piotr link napisał(a): [ -> ]A nie chcesz ZX Spectrum 2? Leży sobie na alegro... Wink
Jeżeli ktoś chciałby podarować mi takowy to i owszem  Wink.
Mam jednak pytanie, może to być nawet temat nowego wątku: Jaki to magnetofon w "Czynnik Si". Amdrzej Kurek oprócz komputera korzystał również z magnetofonu kasetowego jako pamięci masowej. Do ZX Spectrum można było dołączyć praktycznie każdy magnetofon. Ten z "Czynnik Si" "podobny jest zupełnie do niczego"  Smile. Może wspólnie coś znajdziemy.
Minęły dwa lata moich poszukiwań typu i marki magnetofonu, który używał Andrzej Kurek i nadal nie mogę go zidentyfikować. Załączam zdjęcie z innej perspektywy. Może teraz ktoś go rozpozna. Niestety logo producenta jest nieczytelne, nawet na najlepszej jakości nagraniu.
Stron: 1 2 3 4