Astronomia Amatorska - astro4u.net

Pełna wersja: Film S-F 2009, czy będzie hit ?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9
[glow=red,2,300][move]FILMY FANTASTYCZNO-NAUKOWE 2009[/move][/glow]
( filmy te przez różne źródła zaliczane są do fantastyczno-naukowych, chociaż może to się mijać z celem w niektórych przypadkach ;P )
Wczoraj oglądałem film "Kula" emitowany na TVN ? Co skłoniło mnie do zrobienia listy podobnych filmów, których premiera odbędzie się w 2009.
Co prawda Kula nie jest z 2009 ;P ale reżyser filmu uważa że Nawiązanie pierwszego kontaktu będzie największym odkryciem od czasów Kopernika Tongue ale my to mamy dobrze Smile

Jako pierwszy film na tej liście umieszczę Avatar przewidywana premiera na grudzień
1.Avatar - James Cameron  twórcy min. "Titanika" robi się coraz głośniej o tym filmie, może okazać się wielkim hitem lub totalną porażką
[Obrazek: avatarposternv9.jpg]

O czym będzie tak naprawdę film, to sam nie wiem, scenariusz nie jest przedstawiony opinii publiczne, więc pozostaje nam tylko czekać

A tu trailer oficjalny czy nie to chyba nie ważne
http://pl.youtube.com/watch?v=S8o_LcRWEaM

2.Dzień, w którym zatrzymała się Ziemia. Reżyser/  Scott Derrickson.
Film ukazał się już w kinach na przełomie 2008/2009, o czym  jest dowiemy się np: z tego portalu
http://www.filmweb.pl/f442004/Dzie%C5%84...iemia,2008
Nie kopiowałem tekstu tu bo to nie ładnie Smile
I to tyle, na które wpadłem.
Do tematu można dodać jeszcze.

Film Chucka Russella, o którym jest mało informacji i nie wiem czy premiera będzie w 2009, ale według stopklatka film od ubiegłego lata jest już kręcony w Wenecji, więc może długo nie będziemy czekać , według tego samego źródła film opowiada o:
Cytat:Akcja "Prodigy" działa się będzie w niedalekiej przyszłości, w szkole gdzie uczniowie obdarzeni są nadludzkimi umiejętnościami. Scenariusz filmu powstał na podstawie książki Dave'a Kalsteina, a adaptacji dokonał sam autor.
Może ktoś czytał tą książkę? Smile

Może ktoś zna też inne filmy.
Ewentualnie można też opisać wrażenia z filmów z ubiegłego roku
np. Babylon A.D

Edit moderatora: Poprawiłem interpunkcję. Proszę dbać o poprawną pisownię

Matias

(17.01.09, 13:59)Fe2Ka13 link napisał(a): [ -> ]2. Dzień, w którym zatrzymała się Ziemia

Premiera miała miejsce chyba wczoraj, tj. 16 stycznia.
Idę dzisiaj do kina i się zastanawiam czy właśnie ten film wybrać..  ???
Naciskają mnie na Madagaskar czy siakiegoś Transportera, ale po obejrzeniu trailera załapałem trochę chęci na s-f dzisiaj  ;D

Fe2Ka13 - słyszałeś może o występowaniu w zdaniu zjawiska nazywanego "kropką"? Ogarnij trochę to co piszesz, a będzie bardziej przyjazne i przyswajalne dla wszystkich. Ahh no i - "nie zapominajcie drodzy uczniowie - początek zdania zaczynamy od duuużej litery"  Wink 

Maquis

Dzień w którym zatrzymała się Ziemia to remake filmu pod tym samym tytułem z lat bodaj 50-tych. Niestety jak to bywa - amerykanie już dawno udowodnili, że kompletnie zatracili umiejętności kręcenia ambitnych filmów, więc podobnie jak "The Time Machine" remake ten nie dorasta oryginałowi do pięt.

Smutne.
Byłem wczoraj w kinie na "Dniu...".
Strasznie zawiodłem się na tym filmie. Trailer był obiecujący, ale jakież było moje zdumienie gdy okazało się, że zwiastun zawiera nawet pełne sceny z filmu!  :o
Niestety film bardzo mało ambitny, choć próbowano wcisnąć do niego trochę głębszej treści... nie wyszło.
Że już nie wspomnę o próbie wciśnięcia do filmu trochę gatunkowego "science"

"Odkryliśmy obiekt który leci z prędkością 3x10^7 m/s, nie porusza się jak normalny obiekt w polu grawitacyjnym, uderzy prosto w Manhatan.
- Może to asteroida?
- Nie, nie emituje światła więc to raczej nie asteroida".

Grupa naukowców spotyka się w śmigłowcu wojskowym. Wszyscy są pospiesznie ściągani do bazy wojskowej. Nikt nie wie czemu tu są:
"Czym się zajmujecie? Może coś nas łączy i dlatego nas ściągają?
- Astronom
- Astrobiolog
- Astrofizyk
- Mikrobiolog
- Hmm... nie mam pojęcia o co może im chodzić."

;D

Szkoda dwójki głównych aktorów.
Swoja grą jako jedyni podnoszą range tego filmu. Reszta moim zdaniem to totalne dno.
Z pełną odpowiedzialnością porównuję ten film do kiczowatego Armagedonu i jego "bohaterów".

Osobiście uważam ten film za klapę roku.

Maquis

A odnośnie trailera Avatara - to nie jest trailer Avatara. To fragmenty dokumentu Discovery - The Alien Planet.
haha
Cytat:Grupa naukowców spotyka się w śmigłowcu wojskowym. Wszyscy są pospiesznie ściągani do bazy wojskowej. Nikt nie wie czemu tu są:
"Czym się zajmujecie? Może coś nas łączy?
- Astronom
- Astrobiolog
- Astrofizyk
- Mikrobiolog
nie mal identyczna sytuacja miała wczoraj w filmie " Kula" o którym wspominałem hehe z tym że oni lecieli helikopterem osobno, też nic nie wiedzieli a zamiast astronoma był psycholog haha
Może o ten trailer chodziło?
http://pl.youtube.com/watch?v=CGs3_1qKl3...re=related

...choć i tutaj niewiele jest pokazanej treści tego filmu Smile
To jest chyba właściwy trailer. Tu jeszcze więcej informacji o tym filmie:
http://en.wikipedia.org/wiki/Avatar_(film)

Ciekawe co z tego wyniknie. Zazwyczaj Cameron kręci porządne filmy.
jeszcze w tym lub 2010 roku zapowiada się premiera Fahrenheit 451. Będzie to nowa wersja filmu o tym samym tytule z 1966r. Smile.
Nie oglądałem tej starszej wersji, ale scenariusz nie jest chyba zbyt ciekawy

Matias

Mimo nie za bardzo pozytywnych opinii to jednak widziałem dzisiaj film. Powiem, że są niektóre filmy gorsze.. i nie było tak, że spałem - czyli nie tak kiepsko. Ogólnie myślę, iż lepiej poczekać na moment kiedy wyjdzie na DVD i wtedy obejrzeć, nie opłaca się wywalać kasy na cinema.

Podobało mi się mimo wszystko jedno określenie - "Ziemia nie jest Wasza".. tak sobie później trawiąc treść filmową doszedłem do wniosku, że coś w tym jest (także po zobaczeniu sytuacji jak jakiś pie*****y gamoń wyrzucił śmieci po kebabie na ulicę mając kosz w odległości 10metrów - niby głupie, że o tym tu wspominam, ale jednak doszło do mnie, że czasami nie doceniamy skarbu jakim jest nasza planeta).
Efekciarski, i amerykański.. nic nowego  Smile
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9