Astronomia Amatorska - astro4u.net

Pełna wersja: Pierwsza próba
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam.

W końcu wszystko skompletowałem (zajęło mi to chyba rok),więc wczoraj pierwszy raz robiłem zdjęcia praktycznie automatycznie,tzn. nie siedziałem już z pilotem i guidowałem ręcznie i nie odmierzałem ze stoperem w ręku czasu ekspozyji. Jest to wielka wygoda,ale to nie jest to,bo przecież można nastawić sobie ilości ekspozycji i iść do baru na piwo,a zdjęcia się same robią ;D

Próbując wszystko ustawić zrobiłem  parę zdjęć,jednak robiłem je tylko do testu sprzętu,a nie docelowo żeby wygrały jako zdjęcie miesiąca Wink  Montaż w ogóle nie ustawiony na GP,ponieważ ściana mi zasłaniała północną stronę nieba.

M42-SW 6",HEQ5 Syntrek, guidowane SW70/500+SC1,300D- 30x120 sek.

[Obrazek: 42.jpg]

Płomień-SW 6",HEQ5 Syntrek, guidowane SW70/500+SC1,300D- 10x180 sek.

[Obrazek: plomien.jpg]

Obróbka tak na szybko. Muszę jeszcze powalczyć z ustawianiem ostrości. Brak Coma Korektora i wyciągu 2",które założę w przyszłym roku-czyli jutro ;D
no jak na pierwszą próbę to nieźle Smile

Czasy moim zdaniem robisz jednak zdecydowanie zbyt krótkie, oba obiekty wymagają solidnego przypalenia.

Powodzenia!

astrodamian27

Jak na początek M42 ok oraz płomień Gratulacje  Smile No przydałby się korektor comy  Wink
Pierwsza fotka wykonana w ostatnią noc zeszłego roku. Z tą ostrością to u mnie jest cieniutko,ale mam całe życie przed sobą więc się na pewno podszkole,tak samo jeżeli chodzi o obróbkę.

SW 6",HQE5 Syntrek,300D- 26x240 sek. ISO 800

[Obrazek: plejady.jpg]
No ładnie. Bardzo ładny początek roku  ;D gratulacje
Widzę że kolega "rzuca" się na kilka obiektów na raz...  Wink W sumie to normalny objaw, ale naprawdę polecam skupić się na jednym obiekcie nawet kilka nocy, przypalić go jak trzeba i wtedy pobawić się obróbką. Polecam takie podejście do sprawy bo wtedy efektem będzie fota którą sobie powiesisz nad biurkiem...  8)