Astronomia Amatorska - astro4u.net

Pełna wersja: Odczyty astronomiczne w CAMKu 2008/2009
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam,

w Centrum Astronomicznym w Warszawie CAMK) trwa kolejny cykl popularnych odczytów z astronomii - pierwszy był w 1978 roku !! :o

17 listopada 2008 roku odbył się odczyt prof. Marka Sikory pt:
  "Kanibalizm wśród czarnych dziur" :o ;D ;D

Nie wiem, czy to "zasługa" tytułu tego odczytu, ale dawno nie było takiej ilości słuchaczy...

[Obrazek: 35_17_11_08_10_57_26.jpg]

Zdjęcie wykonałem kilka minut po godz. 18, po godzinie odczytu, gdy już część słuchaczy wyszła z sali wykładowej, a mnie wtedy udało się wejść do niej, aby zrobić kilka zdjęć...
  W sali jest ok. 180 miejsc siedzących - na odczycie było co najmniej 260 osób; część siedziała na schodach, część stała koło drzwi (tylko ci, którym udało się wejść do sali... :o ;D)
Odczyt łącznie z dyskusją trwał prawie półtorej godziny.  Na odczycie była też liczna grupa uczniów spoza Warszawy, którzy dojechali na odczyt dwoma autokarami !!
  Niestety, pogody wtedy nie było i pokazu również... Zaczęło sie rozpogadzać dopiero po godz. 20.

Hermes
Brawo! Oby tak dalej. Wspaniała frekwencja.
frugoslaw
Witam,

15 grudnia 2008 roku  odbył się ostatni w tym roku odczyt: "Tajemnica Gwiazdy Betlejemskiej", wygłoszony przez Jarosława Włodarczyka.
  Tak jak poprzednich odczytach w tym cyklu, ilość słuchaczy była większa niż miejsc siedzących w dużej Sali Wykładowej...

[Obrazek: 35_15_12_08_9_45_23.jpg]

Była też liczna grupa uczniów, którzy przyjechali na odczyt - jak zwykle, spoza Warszawy... ;D

[Obrazek: 35_15_12_08_9_47_20.jpg]

Po odczycie Karol Wójcicki przekazywał "Kalendarze 2009" tym wszystkim, którzy zapisali się na Forum na te Kalendarze i zgłosili po odbiór odbiór w CAMKu. Sporo osób chciało też dostać Kalendarze bez zapisów...

Niestety, kolejny raz pogoda uniemożliwiła przeprowadzenie pokazu nieba. Może przyszły rok będzie pomyślniejszy dla nas pod tym względem...

Hermes

Już wiadomo skąd taka frekwencja. Wystarczy spojrzeć na tytuł prawego slajdu na przedostatniej fotce    :o  Wink  Big Grin
Prawy obrazek.., wytężam wzrok i cóż  widzę:
ASTROLOGIA.... a to dlatego tyle ludzi!
frugosław