Astronomia Amatorska - astro4u.net

Pełna wersja: KONKURS - Letnie Gwiazdozbiory - wygraj refraktor!
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4
Tak jak zapowiadaliśmy wcześniej zaczynamy wprowadzać na www.ASTROEXPO.pl cykl konkursów tematycznych z atrakcyjnymi nagrodami! Jest okres wakacyjny, ciepłe noce, mniej stresów, może troszkę więcej wolnego czasu... Jest więc i pewnie chwila na to, aby chwycić aparat w dłonie i strzelić do gwiazd!

Zapraszamy do konkursu wszystkich, którzy mają aparat fotograficzny, radość przebywania pod nocnym niebem i chęć do małej rywalizacji z innymi! Namawiamy szczególnie tych, którzy zaczynają swoją przygodę z astrofotografią, stąd nasz wybór na temat konkursu - LETNIE GWIAZDOZBIORY, czyli szerokie ujęcia nieba pokazane w dowolny sposób, zdjęcia gwiazdozbiorów widocznych latem, w tym także droga mleczna. Każdy może zmierzyć się z tym tematem!

ZASADY KONKURSU

W konkursie biorą udział tylko fotografie zgłoszone do konkursu przez autora. Autor może dodać zdjęcie (ilość zdjęć ograniczona przez rozsądek) ze swojej galerii na AE ("dodane zdjęcia"), korzystając z opcji pod zdjęciem. Fotografie oceniane są przez użytkowników na takich samych zasadach jak w ogólnej galerii AE. Zwycięża fotografia, która do końca października zdobędzie najwyższą średnią ocenę.

TERMIN
Od Wielkiego Wybuchu do 31 października 2008. Zahaczamy terminem trochę już o jesień ale chcemy dać Wam więcej czasu i więcej możliwości...

NAGRODY
Nagrodą główną jest refraktor firmy Vixen - ED80sf 80mm f/7,5, o ogniskowej 600mm z wyciągiem Crayforda, wraz z aluminiowym, oryginalnym kuferkiem. Więcej na temat tego refraktora poczytacie na stronie producenta korzystając z ponizszego linku
http://www.vixenoptics.com/refractors/ed80sf.htm

Każdy z uczestników konkursu dostanie okazjonalną koszulkę z logiem konkursu (patrz niżej, obok refraktora  Wink ) i logiem AE.

[Obrazek: AE-nagroda-letnie.jpg]

Wszystkie nagrody sponsoruje AstroExpo.pl

ZAPRASZAMY! APARATY W DŁONIE i START!
Takie małe uściślenie tematu tego konkursu...
Prosimy o zamieszczanie fotek na których będą szerokie ujęcia nieba, gwiazdozbiory, droga mleczna i inne kompozycje ale nie poszczególne obiekty takie jak np pojedyńcze galaktyki.
Zamiarem tego konkursu - oprócz dobrej zabawy -  jest między innymi zachęcenie początkujących do astrofoto, a atrakcyjna nagroda ma ich jeszcze bardziej zmotywować. Sami wiecie że np na koziołku można zrobić świetne zdjęcia, albo ustawić aparat w ciekawym ujęciu na polarną, albo ustrzelić jakąś letnią koniunkcję... tematów może być sporo.
Możecie przecież również zgłosić do konkursu zdjęcia sprzed jego ogłoszenia, więc jeżeli coś macie z dawnych lat to śmiało...

Myślimy zatem w tym konkursie o tych którym zależy na wygranym sprzęcie bo pozwoli im zrobić kolejny krok naprzód!
Liczymy na takie właśnie osoby!
Podam może dobitniejszy przykład - po co Vixen 80ED Jackowi Pali, albo Tiamatowi, którzy robią znakomite foty sprzętem za duuużo większe pieniądze?  Smile

Zaznaczam również że to pierwszy konkurs z całego cyklu, będą zatem i takie w których Jacek czy Tiamat będą mogli się wykazać...  Big Grin
Już kolejny w Listopadzie z baaardzo zimowym tematem i równie atrakcyjną nagrodą...

pozdrawiam
Świetna inicjatywa. Tylko co ja teraz zrobie tym wąskim kątem... ;D 

pozdro!
Fajna inicjatywa. Tylko najpierw trzeba mieć sprzęt do foto na krótkich ogniskach  ;D. Więc na razie mogę tylko życzyć wszystkim powodzenia  Wink.
Najfajniejsze w letnim niebie jest to, że można połączyć przyjemne z pożytecznym. Fotki można przecież robić nawet na "koziołku" i Smieną 8M Smile Człowiek wyciąga sobie leżaczek, miłe ciepełko w nocy i to najpiękniejsze niebo.... Nic tylko focić Smile


Tak na prawdę wcale nie trzeba prowadzenia by zrobić ciekawe foto gwiazdozbioru. Wystarczy sztywny statyw i lustrzanka. Oto przykład:

http://www.astropix.com/HTML/SHOW_DIG/001.HTM

Albo to: http://www.astropix.com/HTML/SHOW_DIG/010.HTM

Po tych fotkach widać, ile wnosi do zdjęcia tło. Jesli ktos nie ma możliwosci robienia zdjęć z długimi czasami, niech spróbuje ciekawie skomponować fotkę.
Piotrek świetne przykłady! Myślę że to może rozbudzić wyobraźnię...
Z racji posiadanego sprzętu szerokie kąty są dla mnie najodpowiedniejsze więc chętnie coś zaprezentuję. Najpierw jednak coś trzeba zrobić wartego uwagi.
Fajnie że zaczęło coś sie dziać... Myślę że do końca października fotek będzie naprawdę sporo! Dodam tylko że trud każdego zostanie nagrodzony. Przygotowaliśmy pamiątkową koszulkę z logiem konkursu.
Mamy nadzieję że Wam się spodoba...  Big Grin

[Obrazek: AE-letnie-koszulka-inet.jpg]
Piękna inicjatywa.
Popieram!
Stron: 1 2 3 4