Astronomia Amatorska - astro4u.net

Pełna wersja: Logo SONDY
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16
Nigdzie nie mogłem znaleźć loga Sondy w postaci binarnej (tzn wyglądającego tak jak Kurek wyrysował go na ZXie. Logo dostępne tu na forum jest narysowane z antyaliasingiem [wygładzanymi krawędziami] i z użyciem zupełnie innego fonta niż w oryginale).  W związku z ty, postanowiłem zrobić logo od nowa, korzystając z tego co dało się dopatrzeć na materiałach wideo.

[Obrazek: sonda_n_t.png] Wersja bez tła (na białym tle wygląda tak samo jak wersja poniżej)

[Obrazek: sonda_n.png] Wersja na białym tle

[Obrazek: sonda.png] Wersja na czarnym tle

To jest najwierniejsza kopia loga, na jaką było mnie stać Wink 2 kolorowa, niskiej rozdzielczości, w 99% taka jak ją wyświetlano na zakończenie Sondy. Może komuś się przyda? A może ktoś będzie w stanie tą grafikę udoskonalić.

Dopisek:

Dla porównania - loga ze zrzutów ekranowych z TV (dzięki Cyberas), logo przetworzone przeze mnie oraz logo wizytówkowe (ze strony wiki Sondy, powiększone do rozmiarów pozwalających może lepiej dostrzec różnice):

[Obrazek: Sonda_Logo_ZX_1.jpg][Obrazek: Sonda_Logo_ZX_2.jpg][Obrazek: sonda_b.png]
[Obrazek: Sonda_Logo_ZX_1.jpg][Obrazek: Sonda_Logo_ZX_2.jpg][Obrazek: Sonda_Logo.jpg]

Różnice widać gołym okiem (przede wszystkim logo z wizytówki jest... odwrotne Smile [znak jin-jang jest obrócony o 180 stopni])
(23.04.07, 21:17)Radek68 link napisał(a): [ -> ]Dwie sprawy:

1. Bartholomew - logo sondy w moim avatarku (jest tam, gdyż uznaję to za propagowanie w innych wątkach, a również na innych forach, SONDY) jest właśnie wiernym logiem z lat emisji SONDY.

Rozumiem, jednak zaznaczyłem, że poszukiwałem loga w takiej postaci, jak rysował je komputer w liście płac na koniec odcinków Sondy. To jest zupełnie inne logo niż to z wizytówki Smile (Poligrafia siłą rzeczy rządzi się innymi prawami niż rastrowa grafika komputerowa).  Tak jak zaznaczyłem, logo rysowane przez komputer ma zupełnie inne czcionki, co być może wynikało z ograniczeń w rozdzielczości graficznej ZX'a.

Jedno jest pewne: Kurek namęczył się rysując to logo na komputerze.
Bartholomew, ja śmiem twierdzić, że logo na wizytówce wcale nie jest odwrócone o 180 stopni Wink
Już wyjaśniam:
załóżmy, że jin-jang ma lewą "łezkę" białą a prawą czarną - właściwie tak to sobie Andrzej Kurek zaprojektował. Obie łezki są jednakowe (identyczny kształt) i otoczone okręgami. Na ciemnym tle wewnęrzny ogrąg jest czarny a zewnętrzny biały i odwrotnie jest na białym tle, co jest logiczne. Z kolei nie ma powodu zmieniać koloru łezek zmieniając tło - po lewej niech zawsze będzie biała po prawej czarna.

Jeszcze a propos czcionki: wydaje mi się, że troszkę zbyt grube zrobiłeś S i O, także wnętrze D jest ciut zbyt duże, choć może się zbytnio czepiam Wink.
(24.04.07, 19:26)cyberas link napisał(a): [ -> ]Bartholomew, ja śmiem twierdzić, że logo na wizytówce wcale nie jest odwrócone o 180 stopni Wink
Już wyjaśniam:
załóżmy, że jin-jang ma lewą "łezkę" białą a prawą czarną - właściwie tak to sobie Andrzej Kurek zaprojektował. Obie łezki są jednakowe (identyczny kształt) i otoczone okręgami. Na ciemnym tle wewnęrzny ogrąg jest czarny a zewnętrzny biały i odwrotnie jest na białym tle, co jest logiczne. Z kolei nie ma powodu zmieniać koloru łezek zmieniając tło - po lewej niech zawsze będzie biała po prawej czarna.

Jeszcze a propos czcionki: wydaje mi się, że troszkę zbyt grube zrobiłeś S i O, także wnętrze D jest ciut zbyt duże, choć może się zbytnio czepiam Wink.

Według mnie "łezka" jest jednak odwrócona (nie wiem oczywiście jaka wersja była pierwotna).

Co do niedociągnięć, to na pewno jakieś są (dzięki za uwagi), chociaż w wersji o oryginalnych rozmiarach widać ich chyba nieco mniej (samo powiększanie powoduje zmianę grubości niektórych krawędzi). Po za tym jestem niemal pewien, że ZX miał nieproporcjonalny pixel (wysokość nieznacznie większa niż szerokość), ja operowałem na pixelach proporcjonalnych. Sama kamera także prawdopodobnie nieco zniekształcała obraz. Rysując musiałem się sporo domyśleć, i na pewno nieco da się jeszcze poprawić (powyższe loga, to już 3cia wersja! a ja sam na pewno nie dostrzegam wszystkich błędów).
Muszę zabrać głos w sprawie loga SONDY. Na pierwszy rzut oka Bartholomew ma rację - wydaje się, że logo jest odwrócone. Ale niekoniecznie.
Już wyjaśniam.
Andrzej Kurek zaprojektował logo w ten sposób, że na ekranie wyświetlało się tak: po prawej stronie przezroczyste, po lewej - kolor. Kolory były różne, ale również był to kolor biały. Na ciemnym tle - wypisz wymaluj logo z wizytówki.

Na dowód załączm zrzut z programu pt. "Echo"

[Obrazek: 1913_24_04_07_11_15_51.jpg]
(24.04.07, 22:18)Radek68 link napisał(a): [ -> ][...] Na ciemnym tle - wypisz wymaluj logo z wizytówki.[...]
No i właśnie, nie tak od razu wypisz wymaluj, tylko na białym tle wewnętrzny okrąg trzeba zrobić białym a zewnętrzny czarnym, o czym wyżej wspominałem. Wtedy dopiero mamy logo z wizytówki. No chyba wiecie o co chodzi Wink.
(24.04.07, 22:18)Radek68 link napisał(a): [ -> ]Muszę zabrać głos w sprawie loga SONDY. Na pierwszy rzut oka Bartholomew ma rację - wydaje się, że logo jest odwrócone. Ale niekoniecznie.
Już wyjaśniam.
Andrzej Kurek zaprojektował logo w ten sposób, że na ekranie wyświetlało się tak: po prawej stronie przezroczyste, po lewej - kolor. Kolory były różne, ale również był to kolor biały. Na ciemnym tle - wypisz wymaluj logo z wizytówki.

Na dowód załączm zrzut z programu pt. "Echo"

[Obrazek: 1913_24_04_07_11_15_51.jpg]

Robi się OT, ale trudno. Chyba jednak nie macie racji Panowie Smile Zwróćcie uwagę, że to logo powyżej nie jest identyczne z logiem z wizytówki ze względu na obramowanie. Jesli mielibyście rację, to to co wkleiłem jako negatyw, byłoby właśnie logiem z wizytówki, a nie jest. Bo nie o kolory tu chodzi a o umieszczenie elementów. Dla tego dopiero logo odwrócone o 180 stopni wygląda jak logo wizytówkowe (oczywiście nie biorąc pod uwagę napisu).

[Obrazek: Sonda_Logo_ZX_n.jpg][Obrazek: Sonda_Logo_ZX_n_180.jpg]
Loga Sondy na ekranie i to wydrukowane na wizytówce faktycznie są różne. Nie są to duże różnice, ale są. I chodzi nie tylko o ten "obrót", ale i o negatyw. Bo dopiero logo z programu obrócone i w negatywie jest podobne do loga z wizytówki. Taka prawie podwójna zamiana.
Uważam, że logo z programu, jak i to z wizytówki są pełnoprawne (oba są autorstwa Andrzeja Kurka i oba reprezentowały program) niemniej jednak -  bardziej znane jest to "programowe".

PS Faktycznie robił się OT, więc przeniosłem posty do nowego wątku.
Panowie, nic nie trzeba obracać Smile
Logo składa się z dwóch okręgów, dwóch łezek i napisu, zgadzacie się?
Łezki i napis zostawiamy w spokoju, a okręgom robimy negetywy.
To wszystko. Smile
No jednak nie...
Logo składa się z jednego okręgu. Przecież widać. Smile Chyba że już niedowidzę? Wszystko mozliwe...
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16