Astronomia Amatorska - astro4u.net

Pełna wersja: Sprawy ogólne i organizacyjne
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18
(02.01.07, 11:43)Radek68 link napisał(a):[...]A to kawałek regulaminu[...]
Wszędzie można znaleźć jakieś przegięcia Wink Na Astro4u na szczęście takich dziwnych zasad nie ma.

Wg mnie to lepiej, gdy jesteśmy identyfikowani - od razu widać kto o czym pisze, co napisał w przeszłości, czy wypowiada się po raz pierwszy czy tysiąc pierwszy - tworzy się jakaś osobowość. Nie chcielibyśmy widzieć chyba przy wielu postach identyfikatora "Gość" - który ten sam, czy może inny, czy on tu po raz pierwszy, itd. Poza tym posługiwanie się określonym id zobowiązuje jednak w dużym stopniu do dyscypliny i wprowadza porządek, mimo że to tylko jakieś wymyślone na potrzeby danego forum id.

Dzięki Radek za skierowanie dyskusji do właściwego wątku, miałem to właśnie czynić.
A propos dużej ilości wejść na forum i małej ilości wpisów.
Nie wiem jak wy, ale ja linkuję to forum na paru moich - dość licznie odwiedzanych - stronach.
Ludzie nie piszą na tym forum, bo płoszy ich to, że trzeba się logować.
Czy jest możliwość stworzenia działu dla niezalogowanych?
Aniu, przeniosłem Twój wpis do działu w którym już o tym dyskutowaliśmy (na tej podstronie).

A co do możliwości pisania osób niezalogowanych, to pewnie taka opcja istnieje, ale chyba tylko w całych działach, a tego byśmy nie chcieli. Tak przynajmniej sprawa wygląda w PHPBB (nie znam aż tak dobrze Yabbse).
Na ftp-ie 4 nowe odcinki tylko dobić sie nie można LOL (Opowieści Australijskie)
Olbrzymie podziękowania dla .... wiadomo
(18.08.07, 19:22)maxbit (Marcin) link napisał(a):Na ftp-ie 4 nowe odcinki tylko dobić sie nie można LOL (Opowieści Australijskie)
Olbrzymie podziękowania dla .... wiadomo

Jeśli już to prosiłbym np.: `Plikus.pl`; można dać na hasło, wszyscy będą mieli dostęp, a nie tylko moderatorzy  :Smile. Bo osiołek to niestety  :'(
Nie wiem, czy wszystkim znana jest "sprawa mapek".

Otóż pewna firma ściga, (w/g mnie wykorzystując złe prawo, posiłkując się złą interpretację prawa, a nawet falandyzując prawo (ale to już inna sprawa)) serwisy internetowe i ich administratorów za fragmenty mapek tam umieszczanych. Takie dziłanie owej firmy ma miejsce nawet wówczas, gdy fragmencik mapki umieści nieznany user linkując obraz "[img]" z innego serwera.
Ocena takiego działania przez ludzi inteligentnych może być i jest jednoznaczna, ale...

Dlatego też nie ma tu fragmentów mapek.

(23.09.07, 21:37)Radek68 link napisał(a): [ -> ]Nie wiem, czy wszystkim znana jest "sprawa mapek".

Otóż pewna firma ściga, (w/g mnie wykorzystując złe prawo, posiłkując się złą interpretację prawa, a nawet falandyzując prawo (ale to już inna sprawa)) serwisy internetowe i ich administratorów za fragmenty mapek tam umieszczanych. Takie dziłanie owej firmy ma miejsce nawet wówczas, gdy fragmencik mapki umieści nieznany user linkując obraz "[img]" z innego serwera.
Ocena takiego działania przez ludzi inteligentnych może być i jest jednoznaczna, ale...

Dlatego też nie ma tu fragmentów mapek.

Niestety administratorzy Astro4u dali się zastraszyć pismem, które nie posiada "mocy prawnej" i (dmuchając na zimne) likwidują wszystkie mapy.
Również te, które nie mają żadnego związku z tą "pewną firmą" czyli wydawnictwem Cartall.
Nie mam żalu do administracji, w końcu my jesteśmy tu tylko gośćmi.
Brak mi jednak już ochoty tłumaczyć po raz kolejny, że posiadam prawa do publikacji i modyfikacji map, wykorzystujących dane wektorowe przygotowane w Geosystems Polska.
Żeby wilk był syty i owca cała do map zostawię link z przekierowaniem.
Poza tym mapka jest na FTP

techniczny

Kolego MIX

Napisalem Ci na priv w czym jest rzecz. Dostales na PW rowniez informacje w jaki sposob mozesz opublikowac swoje mapki na tym forum. Dodatkowo wyslalem Ci rowniez link do strony z zasadami publikacji i korzystania z mapek serwisu ktorego mapek twierdzisz ze uzyles.

Wiec prosze oszczedz sobie swoich analiz prawnych i kowbojskich komentarzy na temat administratorow astro4u,  ok ?

Jesli czujesz sie silny w temacie prosze pomoz kolegom z Astro Forum!
(23.09.07, 23:26)techniczny link napisał(a):Kolego MIX

Napisalem Ci na priv w czym jest rzecz. Dostales na PW rowniez informacje w jaki sposob mozesz opublikowac swoje mapki na tym forum. Dodatkowo wyslalem Ci rowniez link do strony z zasadami publikacji i korzystania z mapek serwisu ktorego mapek twierdzisz ze uzyles.

Wiec prosze oszczedz sobie swoich analiz prawnych i kowbojskich komentarzy na temat administratorow astro4u,  ok ?

Jesli czujesz sie silny w temacie prosze pomoz kolegom z Astro Forum!

No przepraszam, wcześniej nie miałem nawet pojęcia że tak się tym przejmujecie...
Tak, czuje się silny w tym temacie, bo przebrnąłem sam przez korespondencję z Cartallem), ale to było dosyć dawno.
Zaprosiłem firmę (list polecony w podobnym tonie) do spotkania w mojej dawnej redakcji dziennika i wyjaśnienia ich interpretacji kodeksu. Nie skorzystali, a i żadnej odpowiedzi też nie przysłali. Więc ich skrawki mapy nie zostały usuniete z serwisu www. Potem pojawiły się inne możliwości i z Cartalla nikt już u nas nie korzystał. To wszystko.
Nie wiem co mój komentarz ma wspólnego z kowbojem.
Przeczytałem CAŁY wątek na AstroForum o tej sprawie (15 stron! 300 postów! 2 godziny!).
Ludzie! Mrożek normalnie.
Albo - co bardziej tu pasuje - Kafka.

Sił mi brakuje, aby to wszystko skomentować.
No normalnie paranoja.
Naprawdę nie potrafię krótko w kulturalnych słowach tego opisać co czuję.
I okazuje się, że sprawa ma (w postach jest napisane dlaczego) związek również z naszym forum...
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18