Astronomia Amatorska - astro4u.net

Pełna wersja: Sprawy ogólne i organizacyjne
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18
Dodałem w galerii dział o nazwie Program Sonda - proszę tam umieszczać wszelkie materiały graficzne związane z programem.
(17.11.06, 00:00)administrator. link napisał(a): [ -> ]Dodałem w galerii dział o nazwie Program Sonda [...]
Serdeczne dzięki! Smile
W ogóle to muszę pochwalić Admina (no chyba Admina...Smile) za zmianę/dopracowanie szaty graficznej. Te obrazki z zaokrąglonymi krawędziami dużo ładniej wyglądają. No i ten nowy z nazwą Astro4u.net też fajny Smile.
Żeby nie było OT to można podobnie obrazek Sondy też tak zaokraglić w galerii - no żeby tak nie odbiegał formą od pozostałych Smile.
Stworzyłem nowy wątek "Gadget - kalendarz", chyba nikt go nie zauważył.
Przy okazji...
mam kłopoty z dostaniem się na własny serwer, nie mogę wrzucać zmian.
Przygotuję zdjęcia do prezentacji
(02.01.07, 00:06)Radek68 link napisał(a):A jako ciekawostkę podam wam jeszcze jeden adres. Forum, które stworzyłem na chwilę przed przygarnięciem nas przez astro4u.

http://www.sonda.fora.pl/
Zacytuję fragment postu użytkownika BartoszZ z tego forum:
Cytat:Dzięki Radek68 za linki w pierwszym poście , głównie na na astro4u - dzięki nim zaglądam tam regularnie, ale nic nie piszę bo tam trzeba się rejestrować.

W ogóle nie lubię miejsc w sieci gdzie trzeba się rejestrować, a takich coraz więcej. Dlatego piszę tu, bo tu mozna pisać nie będąc zarejestrowanym

Ciekawe, czy wiele jest takich osób, które nie piszą bo trzeba się rejestrować. Jakiż to problem? Przecież to kwestia kilku minut a proces rejestracji jest prosty/standardowy.
Może niektórzy nie chcą podawać adresu mailowego przy rejestracji. To rozumiem, ale nawet jeśli tak jest, to można sobie równie szybko założyć konto na jednym z mnóstwa darmowych serwerów i to konto wykorzystać do rejestracji na astro4u. Dla chcącego naprawdę nic trudnego.
(02.01.07, 00:28)cyberas link napisał(a):Ciekawe, czy wiele jest takich osób, które nie piszą bo trzeba się rejestrować. Jakiż to problem? Przecież to kwestia kilku minut a proces rejestracji jest prosty/standardowy.
Może niektórzy nie chcą podawać adresu mailowego przy rejestracji. To rozumiem, ale nawet jeśli tak jest, to można sobie równie szybko założyć konto na jednym z mnóstwa darmowych serwerów i to konto wykorzystać do rejestracji na astro4u. Dla chcącego naprawdę nic trudnego.

No faktycznie proces rejestracji nie jest trudny, ale jeśli ktoś tylko zagląda i ewentualnie może napisałby post typu: "popieram, jestem z wami" to nie chce się rejestrowac i nie pisze tego postu.
Bo faktycznie rejestrować się po to tlko, aby napisć parę słów to bez sensu. A nie każdy ma ochotę brać udział w życiu forum, wnosić coś do dyskusji.

Smile  Dlatego też twierdzę, że mamy dużo wiecej czytelników niż osób zarejestrowanych. Smile
(02.01.07, 00:50)Radek68 link napisał(a):[...] nie każdy ma ochotę brać udział w życiu forum, wnosić coś do dyskusji. [...]
Dla wrzucenia ot tak sobie zdania w dyskusji na na napotkanym gdzieś w sieci forum rzczywiście nikt pewnie nie ma ochoty się rejestrować, ale gdy się zagląda tutaj regularnie (jak ten user) to chyba warto. Jak długo można tu zaglądać i powstrzymywać się od wysłania posta? Wink

(02.01.07, 00:58)cyberas link napisał(a):[...] ale gdy się zagląda tutaj regularnie (jak ten user) to chyba warto. Jak długo można tu zaglądać i powstrzymywać się od wysłania posta? Wink

Jestem odpowiedzią na to pytanie.
Zapewne przykładem jednej z wielu osób przyglądających się, o których wspominał powyżej TomPyc.
Można. Można ponad rok się powstrzymywać.
Wtedy zresztą jeszcze tutejsze, wydzielone z Astro4U, forum nie istnialo.
Za to było dużo rozmów o Sondzie na forum Elektrody.
Dokładnie to od końca września 2005, kiedy spędziłem caly dzień na poszukiwaniu INNYCH stron www o Sondzie, aby przygotować "content" do tekstu w pewnym (już nieistniejącym) dzienniku...
ps. INNYCH niż strona p. Tomka Pycia. Bo tą znam od bardzo dawna.
Ja powiem dlaczego nie lubię się rejestrować w coraz to nowych miejscach w sieci: Trzeba zapamiętywać coraz to nowe identyfikatory i coraz to nowe hasła... Domel jest już wszędzie, D0mel też, D0m3l często, Domel_ sporadycznie, D0m3l_ nawet się zdarza. Do tego administratorzy zmuszają użytkowników do tworzenia wymyślnych haseł a wręcz nawet częstej ich zmiany - kto to ogarnie? Powierzać pamięć o nich jakiemuś programowi? Nigdy w życiu...
(02.01.07, 10:48)Domel link napisał(a):Ja powiem dlaczego nie lubię się rejestrować w coraz to nowych miejscach w sieci: Trzeba zapamiętywać coraz to nowe identyfikatory i coraz to nowe hasła... Domel jest już wszędzie, D0mel też, D0m3l często, Domel_ sporadycznie, D0m3l_ nawet się zdarza. Do tego administratorzy zmuszają użytkowników do tworzenia wymyślnych haseł a wręcz nawet częstej ich zmiany - kto to ogarnie? Powierzać pamięć o nich jakiemuś programowi? Nigdy w życiu...

;D ;D

W zasadzie powiedziałeś to, co i ja myślę. Oczywiście na kilku forach jestem zarejestrowany, ale drażnią mnie sytuacje typu:

"Do gości: Aby zobaczyć dalszą część forum trzeba się zarejestrować."

A to kawałek regulaminu z pewnego, nawet i ciekawego, forum na którym trzeba się zarejestrować:

1. Wszyscy powinni w pierwszej kolejności zapoznać się z Regulaminem zanim zaczną poruszać się po pozostałych działach forum.

2. Proszę nie zaśmiecać wątków. Posty nie dotyczące tematu będą usuwane bez ostrzeżenia.

3. Konta osób, których ilość postów nie przekroczy 30 do miesiąca przebywania na forum, będą usuwane.
Jeśli ktoś nie będzie udzielał się na forum przez co najmniej 2 miesiące i nie usprawiedliwi swojej nieobecności - jego konto również zostanie usunięte.

4. Użytkownicy usunięci z forum ze względu na zbyt małą ilość postów mogą wnosić o ponowne zarejestrowanie się.
Jeśli pomimo ponownej rejestracji użytkownik nadal będzie miał małą aktywność - mniejszą niż 30/m-c liczbę postów zostanie zbanowany na stałe na forum.

5. Aktywacji konta należy dokonać tego samego dnia co rejestracja. W przeciwnym razie konto zostanie usunięte.

No i zgadnijcie czy jestem tam zarejestrowany?  ;D
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18