Astronomia Amatorska - astro4u.net

Pełna wersja: Sprawy ogólne i organizacyjne
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18
To jest własnie niebezpieczne że wątkow może być dużo choć ostatnio obserwujemy sezon ogórkowy tj zastój
(01.08.06, 20:34)Alferek link napisał(a): [ -> ]Moim zdaniem nie tyle ilość wątków co ich próba ścisłego zaszufladkowania spowodowała rozmycie forum. Potworzono przecież wątki, których może być ile dusza zapragnie a nie tematyczne subfora. Podrzucając fotkę Siudyma nie miałem zielonego pojęcia gdzie to wrzucić, bo pasowała wszędzie i nigdzie - najłatwiej było by mi nowy temat założyć ale pewnie gromy by sie posypały.

Albo piszmy w jednym wątku, albo twórzmy ich dowolną ilość na zasadzie - pojawia sie nowy temat do rozmowy - piszemy nowy wątek, który jak sie wyczerpie to po prostu spada w dół.

Ale przeciez nigdzie i nigdy nie ograniczalem w jakikolwiek sposob ilości zakładanych wątków?!. Żądałem jedynie by te, które powstają w dziale tematycznym były na temat i nie dublowaly się z innymi watkami w dzialach tego forum !!!! Sorry ale powtarzanie tego po raz n-ty robi sie dla mnie irytujace Wink.

Z tym umieszczeniem w nieodpowiednim miejscu fotki M.Siudyma i ewentualnymi gromami zato to przesadziles Wink. Niby dlaczgo miałoby się stać tak jak piszesz ? Ja na Twoim miejscu bym się tu z niczym nie szczypał tylko zakładal nowy wątek (wedle uznania - np o postaciach, ktore tworzyly Sonde, o samym M.Siudymie, może dobrym pomyslem jest stworzenie galerii postaci Sondy ... ) To że wątki spadają w dół jest rzeczą naturalną, tak działa forum po porostu. Jeśli chcemy by jakiś wątek był stale u góry oznaczamy go jako "przyklejony" - (klawisz dostępny tylko dla moderatorów działu) wówczas nie będzie się on poddawał regułom o aktualizacyjnym.

(01.08.06, 20:58)maxbit (Marcin) link napisał(a): [ -> ]To jest własnie niebezpieczne że wątkow może być dużo choć ostatnio obserwujemy sezon ogórkowy tj zastój

Przy założeniach, że tematy wątkach się nie powtarzają dobrze jest gdy nowy temat/nowa dyskusja = nowy wątek. Na pewnym etapie nie da się już tego kontrolować (za duzo wątków), wówczas stosuje się odnośniki (linki) by pokazać gdzie już o czymś mówiono. W dziale o Sondzie nam to jednak jeszcze długo nie będzie grozić bo mamy przecież ledwie 9 wątków .... Smile

Jeśli tematów albo rozmówców brakuje, to wątki i posty nie powstają i to jest naturalne - jak piszesz "sezon ogórkowy"  Smile
(02.08.06, 15:46)administrator. link napisał(a): [ -> ]Z tym umieszczeniem w nieodpowiednim miejscu fotki M.Siudyma i ewentualnymi gromami zato to przesadziles Wink. )

hehe przesadziłem Wink
Ale faktycznie jakaś galeria mogłaby się pojawić. Ten Siudym miał być do ewentualnego wykorzystania na Wikipedii
W takim razie nic prostrzego, jak załozyć taki wątek! Jako że sam mam kilka fotek, a Pan Tomasz zapewne też, to myślę, że i Twoje zdjęcie (dobrze - zdjęcie Pana Siudyma) tam powinno się znaleźć.
Witam

Bazujac na doswiadczeniu tego co dzieje sie w watku "Program SONDA - informacje ogólne" obawiam sie ze tytul watku "Multimedia - SONDA i jej okolice" zostal podany zbyt ogolnie i moze doprowadzic po jakims czasie do balaganu - bo niby o jakie okolice, o jakie multimedia ma chodzic ? Obawiam sie tez ze za jakis czas ktos tam moze zaczac mieszac dyskusje z watku  "Muzyczna oprawa SONDY" - bo w koncu to tez sa multimedia....
Szczytem koszmaru bedzie gdy ktoś powołując się na "okolice" i na przykład odcinek "Klinika zwierząt" wrzuci tam np zdjecie swojego ulubionego zwierzaka (no comments) Smile. Proponuje zastanowic sie nad tym jak zmienic tytul aby byl bardziej jednoznaczny.

Póki co drobne zmiany jakie poczyniłem próbnie:

- zmieniłem tytul na Galeria Multimedialna Sondy,
wprowadzilem tez drobne zmiany w opisie

- zmina opisow/tytulow w watkach o kubkach i o koszlkach Sondy
Jest tu mnóstwo pomysłów...
Trafia do mnie: "w miejscu gdzie jest morze postów ginie wszelka ciaglosc dyskusji na dany temat, gina wszelkie jej zasady i reguly, nie da sie nad czyms takim panowac bo kazdy mowi o czym chce".
Witam!
Do administratora:
Okolice Sondy to oczywiście nie prywatny pies  ;D . Pisząc tak miałem na myśli nie tylko sam program ale również twórców programu, zdjęcia z realizacji itp. co słusznie zauważyłeś w zmienionym opisie. Popieram.
I jeszcze jedno - nie wiem jak administrator, ale moderator na tym forum nie może jednak znieniać tytułów tematów w dyskusji - nie ma takiej opcji.

Do tompyc:
Co racja to racja. Pomysłów dość sporo, ale taka natura forum... poza tym przyjdzie mi poprzeć (a jednak!) administratora, który stara się w związku z tym tak usystematyzować dyskusje, aby ich ciągłość na dany temat była zachowana, poprzez umieszczenie ich w odpowiednich wątkach. No i przyjdzie mi zgodzić się, że wątek ogólny jakim na początku był "Program "Sonda" - kto to jeszcze pamieta ?" nie jest dobrym pomysłem. Tworząc wątki na konkretne tematy DUŻO łatwiej bedzie później odnaleźć interesujący nas temat.
(04.08.06, 07:12)Radek68 link napisał(a): [ -> ]Witam!
Do administratora:
Okolice Sondy to oczywiście nie prywatny pies  ;D . Pisząc tak miałem na myśli nie tylko sam program ale również twórców programu, zdjęcia z realizacji itp. co słusznie zauważyłeś w zmienionym opisie. Popieram.
I jeszcze jedno - nie wiem jak administrator, ale moderator na tym forum nie może jednak znieniać tytułów tematów w dyskusji - nie ma takiej opcji.

Spoko, zmian tytulu i opisu dokonalem pod kątem ewentualnych przyszlych czytelników/uczestnikow dyskusji w tym watku kierujac sie tym co wydawalo mi sie ze masz na mysli. Oczywiscie wszystko jest do ustalenia bo jasnowidzem nie jestem Smile

Co do mozliwosci edycji tematu to mozna to zrobic zdaje sie tylko dla danego postu. Jesli postow w watku jest wiecej trzeba temat poprawic na piechote - we wszystkich postach po kolei. Mozna tez objesc sprawe poprzez sklejenie danego watku z innym (sztucznie utworzonym o wlasciwym tytule), wowczas engine forum pozowala wybrac tytul nowo tworzonego watku i po naszj akceptacji zmieni go dla wszystki postow. Poniewaz ta druga operacja mozna troche namieszac, za nim wykonasz operacje na zywym organizmie (dzialajacym forum) proponuje pocwiczyc gdzies na boku na dwoch testowo zalozonych watkach, a potem wszystko usunac aby nie smiecilo w dziale.
Ja popieram stanowisko Admina, bo on wkłada sporo wysiłku w uporządkowanie całego forum.
Usuwam post  z adresem w sprawie radia w Krakowie, bo nie miałem niestety zgody na podanie tych danych.
Popatrzcie, już zrobiły się dwa wątki "gadżety", czy warto mieć 2?
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18