Astronomia Amatorska - astro4u.net

Pełna wersja: Sprawy ogólne i organizacyjne
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

techniczny

Jakkolwiek bedziecie chcieli wprowadzac porzadek. Proponuje aby kierowac sie dobrem czytajacego a najlepiej przyjac punkt widzenia osoby, ktora trafia tutaj pierwszy raz.

Nie sadze aby obecny "porzadek" jakos ulatwial integrowanie sie srodowiska milosnikow Sondy.

Zastanowcie sie prosze gdzie (w ktore miejsce) chcielibyscie taka nowa osobe skierowac ( jak widzicie dla poczatkujacych milosnikow astro na tym forum funkcjonuje osobny dzial). Nie sugeruje aby i tutaj taki stworzyc ale watek powitalny na pewno by sie przydal). Zastanowcie sie co kieruje ludzmi, ktorzy tutaj trafiaja (ew maja trafic) - domyslam sie, ze te rzeczy powinny byc "wystawione im na spotkanie", powinny zachecac do aktywnosci i pozostania w tym dziale.

Proponuje tez zastanowic sie nad tym w jaki sposob zorganizowac porzadek watkow aby ich tytuly i zawartosc nie odrzucaly wielkoscia, nie przunudzaly zawartoscia itp. Moga byc to dzialy wydzielone,  moze byc to zmiana istniejacego porzadku i zawartosci watkow, kwestia dogadania sie.

Proponuje zastanowic sie rowniez czy ktors z istniejacych watkow nie nadaja sie np do przeniesienia do Hyde Parku, ktory "widzialny" jest tylko dla userow zalogowanych na forum. Moze warto zastanowic sie czy dzial z w ktorym rozmawiamy " sprawy ogolne i organizacyjne" nie powinien tam wyladowac ? W koncu caly swiat nie musi czytac  tego jak organizujecie sie na wlasnym forum. Moze czesc zawartosci ktoregos z "przerosnietych" watkow kwalifikuje sie na hyde park ?

Przejrzyjcie inne forma w internecie ( z wylaczeniem onetu i Wp Smile), moze tam znajdziecie pomysl na strukture wlasnego forum)

Zastanowcie sie -  jesli cos ustalicie jestem zawsze chetny do pomocy.

Pozdrawiam serdecznie
Administrator
Nic dodać nic ująć.
Proponuję już całkiem nic nie ruszać.
(04.02.08, 18:24)techniczny link napisał(a):(...) watek powitalny na pewno by sie przydal
Oczywiście. To własnie mam na myśli pisząc (to co pisałem) w poprzednim poście. Smile
(04.02.08, 18:24)techniczny link napisał(a):Proponuje zastanowic sie rowniez czy ktors z istniejacych watkow nie nadaja sie np do przeniesienia do Hyde Parku, ktory "widzialny" jest tylko dla userow zalogowanych na forum. Moze warto zastanowic sie czy dzial z w ktorym rozmawiamy " sprawy ogolne i organizacyjne" nie powinien tam wyladowac ? W koncu caly swiat nie musi czytac  tego jak organizujecie sie na wlasnym forum. Moze czesc zawartosci ktoregos z "przerosnietych" watkow kwalifikuje sie na hyde park ?
Zdecydowanie popieram. Zastanowię się dokładniej nad tym i chyba to zrobię Smile
(04.02.08, 18:24)techniczny link napisał(a):Przejrzyjcie inne forma w internecie ( z wylaczeniem onetu i Wp Smile), moze tam znajdziecie pomysl na strukture wlasnego forum)
Sam piszę na wielu forach (w tym na elektrodzie, gdzie temat SONDY też jest obecny) i wiem, że przychylna postawa administratora to podstawa. Tu tak jest!!! I dlatego TU jesteśmy.
A co do struktury: Wydaje mi się, że najlepsze byłoby umieszczenie obok "Beyond SONDA" kilku (nie za dużo! - kilku) działów.  W jednym byłyby dyskuje i opisy konkretnych odcinków. Dział dla gości, dla ludzi szukających informacji. Może z resztą wystarczy sam wątek... zastanowię się jeszcze.

Ogólnie widzę potrzebę zmian. Niewielkich, ale jednak.
Pozdrawiam.
Aniu - i co dalej? Pozmieniałaś tematy wszystkich wątków i... Czy coś już ustaliliśmy?
A więc zróbmy tak:

1. Beyond Sonda... (już istnieje, odpowiada działowi organizacyjnemu wg Radka)
- Wątek o ftp przenieść tutaj! On i tak przyda się tylko zalogowanym.

2. O Sondzie (odpowiada działowi dla początkujących wg Radka)
Tutaj przykleić na stałe u góry kilka wątków ważnych dla nowych gości:
- Wątek Dla nowo przybyłych Maxbita
- O Sondzie
- Poszukiwany-poszukiwana
- Linki na temat Sondy
- Anegdoty o programie Sonda
- oraz ze względów historycznych pierwotny wątek o Sondzie Program Sonda - Kto to jeszcze pamięta?, bo on wiele powie nowym gościom o początkach całej naszej akcji.

W ten sposób przyklejonych wątków mamy dokładnie 6, czyli maksymalną ilość.

3. Odcinki (tak jak u Radka)

4. Nasze akcje i propozycje
- Tematy z tagiem "Nasze akcje - wykonane" włączyć do tego działu. Przykleić je na stałe na górze, bo nie jest ich znów tak dużo, a jednocześnie robią nam reklamę, że coś fajnego już zrobiliśmy.

5. Gadżety, reklama - lepiej nazwijmy ten dział Gadżety Sondy, będzie bardziej przyciągajacy.

Razem pięć działów.

Kto jest przeciw? Nie widzę, nie słyszę.  Wink  Robimy.
1. Przeniesiony.  ;D
2. O Sondzie - już mamy - jako dział główny SONDA Tu trzeba (mogę współuczestniczyć) stworzyć wątek dla początkujących, gości, któzy chcą "w pigułce" dostać informacje o SONDZIE. Cały dział to przesada.
3. Odcinki - prośba do administratora o nowy dział.
4. Nasze akcje i propozycje: chyba można zostawić w ogólnym watku o SONDZIE. Do dyskusji.
5. Pasuje do 4.

Naprawdę za dużo działów też utrudni przeglądanie forum (zdanie wspólne z Piotrem). Ale oczywiście - do dyskusji. Smile

techniczny

Nowy dzial zaraz wygeneruje

BTW -  troche z innej beczki ale mam pomysl:

Jakis czas temu przeprowadzaliscie juz takie akcje jak kubek czy koszulka.
Proponuje poworocic do czegos podobnego tylko, ze w tym wypadku chodziloby o cos bardziej w wymiarze PC.

Chodzi o mi o stworzenie wygaszacza pod Windowsy oraz prezentacji PPT wzgledenie malego filmiku avi, ktore to moznaby wrzucic w siec - np na YouTube. Jeden i drugi pomysl moznaby ze soba powiazac. Oczywiscie wszystkie te rzeczy bylyby kompletnie darmowe wygenerowane tylko po to aby propagowac info o Sondzie i jej wspoltworcach.

Jesli ktos was jest biegly w takie kolcki propnuje by zaczac sie w to bawic.
Nie trzeba zbierac pieniedzy, ani zalatwiac grawerow kubkowych czy firmy zjamujace sie sitodrukiem. 

Na pewno moj PC bedzie jedym z tych na ktorych zainstaluje np  Sondowy wygaszacz Smile
Kubek juz mam Smile
Dzięki.

A co do "innej beczki" to myslę, że można popróbować tego typu rzeczy porobić.
Jak znajdę wolną chwilę to się w to pobawię.
Wygaszacz - pomysł bomba!!!

Tylko mam pytanie, jak to się ma do praw autorskich? Można tam wykorzystać np. czołówkę Sondy?

I od razu jedno pytanie szczegółowe: Na takim reklamowym wygaszaczu pasowałoby dać adres www... no właśnie, czego? Nie mamy żadnego prostego adresu. Ani na forum, ani do pana Tomasza (sprawdźcie!). Może ktoś ma jakąś dobrą domenę, żeby z niej zrobić przekierowanie?

Jeśli chodzi o działy, to jest ich teraz jeszcze za mało. Dział główny jest za duży. Bardzo proszę o przynajmniej jeszcze jeden dział. Niech nazywa się: "Akcje, gadżety, reklama Sondy".
Hmmm... a co Ci przeszkadza w adresie: http://www.tk.pl/sonda ?
bo wydaje mi się całkiem zgrabna i w miarę krótka.
Piotr
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18