Astronomia Amatorska - astro4u.net

Pełna wersja: Sprawy ogólne i organizacyjne
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18
Próbowałam przed chwilą poprzyklejać wątki w wybranej przeze mnie kolejności... Ołłłć... To jest możliwe tylko metoda sortowania bąbelkowego...  Tongue ;D ;D ;D

edit: no może nie będzie tak źle
Łączenie wątków spowoduje (według mnie) większy bałagan, bo trudniej odnaleźć konkretny temat w długim watku.
Można oczywiście zrobić jeden wątek np. "Wszystkie odcinki - omówienie", ale lepiej chyba zrobić na każdy odcinek osobny.
Można powyrzucać część postów (nic nie wnoszących do dyskusji), ale też z umiarem, aby zachować sens i logikę następnych, tak aby nie było sytuacji, gdy ktoś odnosi sie w swoim poście do nieistniejącej już wypowiedzi...

Ogólnie zadanie do realizacji. Włączam się w to chętnie.
A masz pomysł, jak posegregować wątki tematycznie, żeby podobne były obok siebie?

Ja widzę tylko możliwość brutalnego przyklejania ich w odpowiedniej kolejności wg tematów.

Chyba że jest możliwość robienia wątków zagnieżdżonych.

Edit: Widzę, że nie można przykleić więcej jak 6 wątków. Niedobrze... Nie da się ich posegregować w ten sposób. Jak zrobiliście dział Beyond Sonda? Trzeba by zrobić takie działy dla poszczególnych kategorii.
Maslo maślane. To może w ogóle rozbierać zdania i pakować tematycznie pojedyńcze wyrazy?
Dopiero będzie porządek.
Zbyt duża ingerencja to socjalizm. Nie ma systemu ktory to wytrzyma.
Dział Beyond SONDA został zrealizowany przy pomocy administratora. To większa ingerencja w forum niż ma możliwość moderator. Niestety - poza przenoszeniem, kasowaniem i scalaniem niewiele możemy.
Ja - ogólnie - jestem zwolennikiem pewnej dowolności w traktowaniu temtu i nie koniecznie trzymaniu się go sztywno. Niemniej pewne rzeczy porobić można.
Przyklaejanie niewiele tu pomoże, gdyż zawsze pierwsze będą te z ostatnimi postami.
Czlowiek nie robot, czasem coś mu się wymknie nie na temat. Jednak to co czyni nas ciekawymi to jest wlaśnie ta odrobina oryginalności i czasem ta nielubiana na forach chwilowa zmiana tematu.

Nie chodzi o ingerencję, tylko o optymalizację wyszukiwania informacji. To nie jest forum wyłącznie rozrywkowe. Raczej głównie nie rozrywkowe, lecz informacyjne. Tu przychodzą różni ludzie chcący dowiedzieć się czegoś o Sondzie. Tu przychodzą dziennikarze. (Mam tajemniczy cynk, że być może w niedługim czasie dziennikarze zajrzą tu intensywniej...)

Warto zadbać o przejrzystość forum.

Pamiętajcie, że jesteśmy jedynym na świecie tak obszernym źródłem informacji o Sondzie.
Szanowni Koledzy Moderatorzy!
Mam pytanie: Co powiedzielibyście na to, aby poprosić admina o utworzenie działów tematycznych odpowiadających tagom, które przydzieliłam?

A więc działy takie: organizacyjne, o Sondzie, odcinek, gadżety - reklama, nasze akcje i propozycje, nasze akcje - wykonane. (Jakie jeszcze?)

W ramach każdego działu będzie można oczywiście tworzyć swoje wątki.
Jestem jak najbardziej za utworzeniem kilku działów podstawowych w ramach SONDY.
Nie za dużo, gdyż to też niczego nie ułatwi, ale kilku tak.

Np. tak jak proponujesz -
- dział organizacyjny,
- dział dla początkujących, czyli dział w którym umieścilibyśmy swego rodzaju poradnik dla osób po raz pierwszy się tu pojawiających, osób, które nic o SONDZIE nie wiedzą i nie zamierzają przekopywać sie przez tysiące postów.
- dział omawiający kolejne odcinki

- inne? (jakie?) ale z uwzględnieniem zasady nie rozbijania na drobne rzeczy!

Działu o SONDZIE bym nie zakładał jako osobnego - w końcu po to jest ten główny.
ej nie za duzo tych działów ,oe kto jak był ubrany w danym odcinku Smile
WG mnie stop zadnych wiecej działów co najwyżej porządek w poszczególnych działach a nie dodawanie kolejnych przy ruchu na tym forum to totalnie bezsensu (przy wiekszym tym bardziej)
Wiec nie widze potrzeby (na razie) zakłądnia nowych działów
Zamydlać będą nam się wątki
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18