Astronomia Amatorska - astro4u.net

Pełna wersja: Sprawy ogólne i organizacyjne
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

techniczny

Panowie moderatorzy - prosze o przejrzenie i zrobienie porzadku w watkach tematycznych. W chwili obecnej na ten sam temat dyskutuje sie w kilku watkach.  Jesli dotychczasowi moderatorzy stracili zapal do pracy mozna wyznaczyc nowych - prosze mnie poinformowac gdyby byly potrzebne zmiany w tym zakresie.
Na forum ostatnio coś nudno...  Pamiętacie dyskusję na temat umieszczania map na forum? Dziwne że TO nikomu nie przeszkadza:
http://astro4u.net/yabbse/index.php?topi...#msg170507
może po prostu trzeba robić zrzuty z ekranu... Smile

Piotr
Faktycznie Piotrze, za umieszczenie mapki otrzymaliśmy upomnienie, a tu całe stada map i jakoś nikt nie krzyczy.
Panie Administratorze, z całym szacunkiem, nikt tu nie stracił zapału, ale uważamy że wszystkie posty są potrzebne i wnoszą coś do tematu, dlatego nikt tu nie ma zamiaru niczego kasować ani przenosić. Wobec takich nacisków coraz częściej się zastanawiam czy aby na pewno miałem tutaj rację:
http://astro4u.net/yabbse/index.php?topi...#msg124271
a może jednak racja była po stronie Ani...
Czy te kilka postów zajmuje aż tyle miejsca żeby je trzeba było kasować ??
Istnieje pogląd, że jeśli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Ze swojej strony zapewniam że wpłaciłem składkę na utrzymanie serwera. Posty w zdecydowanej większości pisali userzy o dużo większym stażu na forum (licząc liczbę postów i datę rejestracji) niż niejaki "Techniczny".
Forum Astro przyjęło nas serdecznie i wydzielono nam własny dział, gdzie mieliśmy do tej pory pełną swobodę, którą (takie odnoszę wrażenie) tracimy. Myślę, że wyrażam opinię większości forumowiczów z działu SONDY, dlatego proszę o zaniechanie strofowania nas na każdym kroku i zaprzestania kasowania postów...

Z wyrazami szacunku - Moderator (jeszcze) Piotr
(28.01.08, 23:00)techniczny link napisał(a): [ -> ][...]Jesli dotychczasowi moderatorzy stracili zapal do pracy [...]

Mniemam, że nie stracili i nie raz były robione drobne porządki. Może podział na wątki idealny nie jest, ale uważam, że jest całkiem dobrze. Masz jakieś konkretne sugestie?
Bardzo dobrze, że "Techniczni" dbają o porządek, ale podobnie jak Piotr, czuję że jesteśmy nieco strofowani. Proszę o konkretne sugestie jeśli się takowe nasuwają.
BTW: dlaczego nie mogliśmy wstawić mapki, podczas gdy w innych wątkach jest ich wiele?
Oooops, powtarzam temat z innego wątku  :-X
Jesli chodzi o  mapy, to sprawa jest prosta. Pisałem już o tym. Jedna firma w porozumieniu z drugą (nie wymienię z nazwy) kręcą biznes na procesach za używanie map. Bo dość trudno udowodnić z jakiej konkretnie mapy jest skan.
Na stronach przez Was podanych wyraźnie widać, że to GOOGLE jest autorem mapy, więc (pewnie) dlatego można.

Co zupełnie nie zmienia faktu, że jest to bzdura totalna. Ale ja akurat rozumiem obawy przed niepotrzebnym procesem.
cieżko przenosić wątki bo niektóre tak naprawdę nie mają konktnego tematu.
A zmiany wprowadzą tylko zamieszanie Smile
Zostawmy to jak jest Smile

techniczny

Panowie

Problem polega na tym, ze:

- dyskusje prowadzone w niektorych watkach sa tak rozwlekle i tak wszechstronne ze powoli poruszane tematy zaczynaja sie dublowac z duskusjami w innych watkach.

- obserwuje tez brak aktywnosci moderatorow w przypadkach gdy dyskusja poruszana w danym watku kompletnie zchodzi na manowce. Zamiast korygowac takie sprawy (wydzielenie nowego watku, scalenie jego czesci z innym...itd ) sami moderatorzy beztrosko kontynuuja rozmowy w wypaczonym kierunku.

- nie zauwazylem tez jakos aktywnosci moderatorow w przypadku posprzatania balaganu jaki powstal po dyskusji na temat  organizacji spotkania fanow sondy. Wiem ze byly klopoty z ustaleniem terminow, miejsca itd ale panowie skoro wszystko udalo sie jakos w koncu zrealizowac to chyba mozna bylo porzadek w dziale po tym przedsiewzieciu zrobic prawda ?

Temat mapek byl juz omawiany publicznie i na PW z niektorymi z was. Ustalenia byly takie ze jesli zamieszczacie mapke publicznie nalezy podac jej zrodlo, swoje dane i informacje na jakiej podstawie uzyskaliscie prawa do pulikacji w necie. Nie  sledzilem dalej sparwy ale z tego co zauwazylem zadne mapki umieszczone w ten sposob na forum sondy nigdy sie nie pojawily wiec co tu duzo mowic... Dziwi mnie bardzo ze w ogole w calej tej sprawie czesc z was doszukuje sie jakichs "zlosliwosci" czy "krzywdy"  ze strony administracji forum ?!

Poza tym nawiazujac do wczesniej opisanego problemu: Czy dyskusja "dlaczego nie mogliscie umiescic mapki na forum" na prawde jest tak istotna aby umieszczac ja watku poswieconemu samemu spotkaniu ? Nie chodzi mi o to aby w ogole na ten temat nie rozmawiac ale sami chyba przyznacie, ze jest to tak poboczny problem w porowaniu do tematu samego spotkania ze jego rozstrzygniecie conajwyzej kawlifikuje sie na watek w Hyde Parku. Domyslam sie ze na spotkaniu fanow Sondy dzialy sie o niebo ciekawsze rzeczy warte opisania czy dyskusji !

Sugestie:

Popieram wszelkie pomysly podejmowane w kierunku rozwoju danego dzialu. Zauwazylem tez ze narzekacie na chwilowy zastoj w tej kwestii. Chcialbym wam zwrocic uwage na to ze propozycja opisana w watku "Retrospekcja" naprawde jest godna uwagi i moim zdanim zalsuguje na realizcje. Odcinkow Sondy przterwalo tak wiele ze poswiecajac kazdemu z nich osobny watek tematow do rozmowy macie na kilka lat. Zauwazcie tez ze na kilku odcinkom poswieciliscie juz dedykowane watki (Na szkle malowane, Instytut sportu)> gdyby dalej pojsc tym kierunkiem na prawde byloby ciekawie ! Ze swojej strony dorzucilbym jeszcze jakies ciekawe klatki z odcinkow aby fajnie sie taka dyskusje cztalo ( nie tylko suchy tekst) oraz nadalbym poszczegolnym watkom jeden format nazewnictwa np: "(tytul odcinka)" - retrospekcja albo komentarze...

To co zaraz powiem jest bardzo oczywiste ale moze przypomniec to po prostu trzeba:

Dzial poswiecony Sondzie - tak jak kazdy inny dzilal rozwija sie w tym kierunku w ktorym uksztaltowuja go osoby dzialem zarzadzajace. Jesli nie wkladacie zbyt duzo wysilku w zarzadzanie, kierowanie tematami to nie spodziewajcie sie jakichs szczegolnych osiagniec w zakresie aktywnosci, zainteresowania tematem Sondy itd
Gdy zjawiłam się tu ostatnio po dłuższej nieobecności, zauważyłam, że porobiło się trochę za dużo wątków. Proponuję rzeczywiście coś z tym zrobić. Bo te nowe wątki chyba czasami mogłyby zostać doczepione do starych o podobnej tematyce. Co wy na to?

Np. wątek Cześć Ich pamięci 01.11.2007 można by połączyć z Cmentarz w Pyrach - wycieczka XI 2006. Albo wątki związane ze spotkaniem fanów i wycieczką na cmentarz połączyć ze sobą?

Wątek Reemisja Sondy i co dalej? przypomina mi treścią inne wątki, chyba najbardziej dubluje się z Archeo i Uwolnić Sondę. Może by dołączyć?

Poza tym, dobrez byłoby wątki posegregować, tzn. pozawieszać je w pewnej kolejności. Kolejność wg daty ostatniego wpisu nie jest dobra. Proponuję najpierw dać nasze najstarsze wątki z informacjami ogólnymi o Sondzie. Potem te o poszczególnych odcinkach (tak jak sugerował przedmówca - z jakimś ujednoliconym tagiem w tytule). Potem te związane z reklamą - logo, kubki, koszulki etc.
Pozwólcie, że na początek dokonam segregacji tematycznej wątków poprzez przydzielenie im różnych ikonek w zależności od kategorii tematów.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18