Astronomia Amatorska - astro4u.net

Pełna wersja: Sprawy ogólne i organizacyjne
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18
(24.09.07, 00:23)Radek68 link napisał(a):Przeczytałem CAŁY wątek na AstroForum o tej sprawie (15 stron! 300 postów! 2 godziny!).
Ludzie! Mrożek normalnie.
Albo - co bardziej tu pasuje - Kafka.

Sił mi brakuje, aby to wszystko skomentować.
No normalnie paranoja.
Naprawdę nie potrafię krótko w kulturalnych słowach tego opisać co czuję.
I okazuje się, że sprawa ma (w postach jest napisane dlaczego) związek również z naszym forum...
hehehe
jak Ci się nieco nudzi to przeczytaj też to:
http://forumprawne.org/viewtopic.php?t=4...sc&start=0
przerabiałem parę miesiecy temu
Czytałem - jest tam link z AstroForum. Dość pobieżnie, gdyż skoncentrowałem się na jednym. To samo. Paranoja.

techniczny

(23.09.07, 23:59)Mix link napisał(a):Niestety administratorzy Astro4u dali się zastraszyć pismem, które nie posiada "mocy prawnej" i (dmuchając na zimne) likwidują wszystkie mapy.
Również te, które nie mają żadnego związku z tą "pewną firmą" czyli wydawnictwem Cartall.
Nie mam żalu do administracji, w końcu my jesteśmy tu tylko gośćmi.
Brak mi jednak już ochoty tłumaczyć po raz kolejny, że posiadam prawa do publikacji i modyfikacji map, wykorzystujących dane wektorowe przygotowane w Geosystems Polska.
Żeby wilk był syty i owca cała do map zostawię link z przekierowaniem.
Poza tym mapka jest na FTP

-----------------------------------------

No przepraszam, wcześniej nie miałem nawet pojęcia że tak się tym przejmujecie...
Tak, czuje się silny w tym temacie, bo przebrnąłem sam przez korespondencję z Cartallem), ale to było dosyć dawno.
Zaprosiłem firmę (list polecony w podobnym tonie) do spotkania w mojej dawnej redakcji dziennika i wyjaśnienia ich interpretacji kodeksu. Nie skorzystali, a i żadnej odpowiedzi też nie przysłali. Więc ich skrawki mapy nie zostały usuniete z serwisu www. Potem pojawiły się inne możliwości i z Cartalla nikt już u nas nie korzystał. To wszystko.
Nie wiem co mój komentarz ma wspólnego z kowbojem.

Do kolegi MIX

Wiec tak jak napisalem tu i na PW:

Skoro kolega czuje sie silny to proponuje pomoc slabszym (kierunek AF)

Jesli wiadome jest co trzeba uczynic aby opublikowac mapke na a4u - to nie rozumiem w jakim to celu zostaly wygloszone komentarze o zastraszeniu administratorow, zrezygnowaniu w tlumaczeniu im czegos ( bardzo oczywistego - w domysle) itd...

Przeciez napisalem na PW, ze zamieszczanie mapek na a4u nie moze byc anonimowe i musi dodatkowo zawierac info o prawie do ich publikacji. Wyslalem tez link do warunkow publikacji firmy z ktorej mapki (jak sam autor twierdzi) pochodzily.

Po co wiec te metne komentarze i wypowiedzi, jakies stwarzanie pozorow braku mozliwosci porozumienia sie z administracja forum, pozorow ustepowania z wlasnych racji dla wyzszego dobra i celu..itd 

Na prawde nie rozumiem po co to wszystko bylo ?
Sprawa chyba jasniejsza byc nie moze.
FTP coś dziś nie działa...
Nie działa za bardzo jeżeli chcemy łazić po nim z pomocą przeglądary www.

Poprzez klienta ftp (np. Total Commander) wszystko jest ok. 
Działa, działa... To tylko alichans dość skutecznie obciążał łącze... Smile

Piotr

(03.10.07, 14:19)Pablo link napisał(a):Nie działa za bardzo jeżeli chcemy łazić po nim z pomocą przeglądary www.
Poprzez klienta ftp (np. Total Commander) wszystko jest ok. 

(03.10.07, 15:03)Piotr link napisał(a):Działa, działa... To tylko alichans dość skutecznie obciążał łącze... Smile
Piotr

Nie korzystam z przeglądarki internetowej podczas przeglądania FTPa... Smile
Co do działania, to w tej chwili wszedłem i samo wejście na serwer trwało ok. minuty. Ktoś musi dziś mocno obciążać...
(03.10.07, 15:03)Piotr link napisał(a):Działa, działa... To tylko alichans dość skutecznie obciążał łącze... Smile

Piotr

To teraz wiem dlaczego w nocy wszystko hulało, a od ósmej rano zaczęły się horrendalnie długie czasy oczekiwania.
Zanim serwer odpowiedział na jakiekolwiek "zapytanie" Transmita to tak koło minuty mija
jak już Radek wspominał...
A akurat ładowałem PDFy z archiwum Gazety Wybiróczej
i nie mogłem zrozumień co się nagle stało, że ladnie dały się załadować, ale nie dają się ściągnąć ani przerzucić do innego katalogu
(03.10.07, 20:32)Mix link napisał(a):To teraz wiem dlaczego w nocy wszystko hulało, a od ósmej rano zaczęły się horrendalnie długie czasy oczekiwania.
Zanim serwer odpowiedział na jakiekolwiek "zapytanie" Transmita to tak koło minuty mija
jak już Radek wspominał...
A akurat ładowałem PDFy z archiwum Gazety Wybiróczej
i nie mogłem zrozumień co się nagle stało, że ladnie dały się załadować, ale nie dają się ściągnąć ani przerzucić do innego katalogu

Dokładnie tak... chyba zrobię referendum z pytaniem: czy ograniczać pasmo userom  ;D

Piotr
(03.10.07, 21:00)Piotr link napisał(a):Dokładnie tak... chyba zrobię referendum z pytaniem: czy ograniczać pasmo userom  ;D

Piotr
może ograniczyć pobieranie jedynie z niektórych katalogów do iluśtam kB/s?
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18