Astronomia Amatorska - astro4u.net

Pełna wersja: Nowa w Strzelcu V5558 Sgr (N SGR 07)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9
I rekordu nie było. Obecnie ma już ok. 8 mag. i słabnie. Chyba, że jeszcze raz się obudzi Smile

SSW

Póki co krzywa jasności V5558 Sgr jest bardzo podobna do krzywej jasności HR Del tyle, że ta ostatnia była jaśniejsza ale dlatego, że wybuchła z poziomu 12 mag.  Wink

SSW

Od kilku dni obserwjujemy wahania jasności nowej w granicach 8 - 8.5 mag.

SSW

Nowa w Strzelcu nadal jasna. Oceniłem ja dziś jako nieco słabszą od 8 mag. Wink

SSW

Nowa znów zaskoczyła jaśniejąc nagle o ok 1 mag! Dziś oceniłem ją na ok 7.5 mag.

SSW

Od wczoraj nowa jeszcze trochę pojaśniała. Oceniłem ją dziś na ok 7.2 mag.  Wink

SSW

Kończy się powoli możliwość wieczornej obserwacji tej niezwykle interesującej nowej. Dziś oceniłem jej jasnośc podobnie jak wczoraj. Ciekawe czy po przerwie obserwacyjnej, która potrwa do marca 2008, będzie nadal dostępna miłośniczym obserwacjom?  Wink

SSW

Czyżby na koniec sezonu obserwacyjnego nowa żegnała się mocniejszym spadkiem jasności?

krzywa jasności AAVSO
(16.10.07, 12:47)SSW link napisał(a): [ -> ]Czyżby na koniec sezonu obserwacyjnego nowa żegnała się mocniejszym spadkiem jasności?
Przynajmniej będzie mniejszy żal się z nią pożegnać...  Wink

SSW

(18.10.07, 10:56)DARK link napisał(a): [ -> ]Przynajmniej będzie mniejszy żal się z nią pożegnać...  Wink

To niewątpliwie jedna z najciekawszych nowych w ostatnich latach. czekamy na kolejne.  Wink
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9