Astronomia Amatorska - astro4u.net

Pełna wersja: "Sonda na żywo"
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Czy pamiętacie taki cykl turnieji z wiedzy informatycznej rozgrywany w dużych miastach coś koło 1988 roku?
Brałem w tym udział i nawet udało mi wygrać w Zielonej Górze. Finał odbywał się w Gdańsku gdzie już tak dobrze mi nie poszło.
Miałem wtedy przeogromną frajdę poznać osobiście obu panów K. Powiem wam byli szalenie mili, potrafili znaleść czas na rozmowę z każdym uczestnikiem turnieju. Bardzo ciekawie opowiadali o tym co robią na codzień.
Byłem i pozostanę ich wiernym fanem.

EDIT.
Jest tu może ktoś kto brał udział w tym turnieju ?
Co do teleturnieju a nie nazywał sięon Gambit lub coś podobnego ?
Był teleturniej RAMBIT. Chociaż nazwa była wybitnie informatyczna (złożenie ramu oraz bitu, co dosyć często było rozszyfrowywane przez prowadzącego Krzysztofa Surgowta) to istotą konkursu była naprzemiennna rywalizacja reprezentacji trzech szkół w konkursach wiedzy ogólnej oraz zawodach sportowych. Wydaje mi się, że emitowany był w piątki.

Ścieżkę dźwiękową czołówki można znaleźć tutaj: http://www.polskaludowa.com/dzwiek/nagrania/Rambit.mp3
maxbit i tom ash "Sonda na żywo" to nie Rambit !

Poszperałem w starych papierzyskach i znalazłem zaproszenie do Gdanska.
Finał odbył się 11.05.1986.
Jak te spotkania wyglądały w innych miastach - nie wiem. W Zielonej Górze (chyba ostatnim mieście na szlaku tego cyklu teleturnieji) spotkalismy sią w Zielonogórskim Amfiteatrze. Byl wypełniony po brzegi. Eliminacje polegały na odgadywaniu tresci obrazów wyświetlantch na dużym ekranie. Przeszedłem je po rozpoznaniu podziału komórki (z czołówki "Sondy") Smile Tak została wyłoniona grupa (chyba) 8 zawodników. Następnie metodą pucharową odbywały się kolejne etapy. Były to pytania z zakresu "informatyki" lat '80 jak i zadania do zrobienia na ZX Spectrum. Jedno z takich zadań pamietam zrobiłem w ułamki sekund ledwie padła treść zadania. Przeciwnik męczył się tam z tym zadankiem a ja się zastanawiałem "Czy nikt nie widzi na tym telebimie że już dawno to zrobiłem?". Miałem po prostu od "zawsze" ZX Spectrum ver 48 kB - WOW Big Grin
Koniec chwalenia - tak to wyglądało w Zielonej Górze.
Jakby ktoś chciał to mogę pożniej resztę dopisać.

Nie ma tu nikogo kto brał udział w "Sondzie na żywo"?
Nexus, mógłbyś podać możliwie dużo szczegółów? Rzecz jest bardzo ciekawa, i jak dla mnie, zupełnie nowa. Może dałoby się zeskanować to zaproszenie lub chociaż zrobić mu zdjęcie, a następnie opublikować na forum. Może jeszcze jakąś dokumentację, np. fotograficzną posiadasz?
tom ash Mówisz i masz. Bardzo się cieszę że całkiem przypadkiem udało mi się kogoś zainteresowac tym drobiazgiem z mojego życia...
Teraz tylko dwie fotki - wieczorom może coś dopisze.

[Obrazek: 1.JPG]

[Obrazek: 2.JPG]
(14.03.07, 05:48)tom ash link napisał(a):http://www.polskaludowa.com/dzwiek/nagrania/Rambit.mp3

A ta czołówka nie jest przypadkiem autorstwa Marka Bilinskiego ?
(14.03.07, 19:48)Nexus_6 link napisał(a):A ta czołówka nie jest przypadkiem autorstwa Marka Bilinskiego ?

Rambitowa jak najbardziej (choć chyba w trochę innej wersji niż na płycie). W oryginale nazywa się to "Stare dobre czasy". Zdaje się, że ten sam motyw wykorzystano również w czołówce "Panoramy Dnia" (jeszcze bardziej przemiksowane), choć jakoś nie chcę mi się wierzyć, że telewizja używała tego samego tematu w czołówkach dwóch różnych programów nadawanych w tym samym mniej więcej czasie ("Rambit" był od 1986 roku, "Panorama Dnia" od 1987).
Ot ciekawosta nie wiedziałem ze takie spotkania się w ogóle odbywały ja mam 30 latek tak wiec Sondę ciachałem mniej wiecej od 84 - 85 niektóre (te póżniejsze odcinki to pamiętam jeszcze z czwartkowych wieczorów)

Witam.
No proszę jaka ciekawostka. Czy ten cykl "Sonda na żywo", albo może sam finał, był w TV?
Bo ja tego nie pamiętam...
A różnych rzeczy związanych z SONDĄ pamiętam dość dużo.
Stron: 1 2 3