Astronomia Amatorska - astro4u.net

Pełna wersja: WWPKF - pytanie nr 104 a i b
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
104a: Jak brzmi nazwa wyspy, z której dr Arroway wystartowała dodekahedronem w podróż na Vegę?
104b: Jaka ważna brzytwa pojawia się w tej powieści?
Nie sądzę aby w tym środowisku nie była znana. Powieść, albo głośny film.
Zwłaszcza, że już padła na PW-a pierwsza prawidłowa odpowiedź na oba pytania. Są jeszcze dwa miejsca na podium...
(23.01.07, 21:00)El_Capitano link napisał(a): [ -> ]104a: Jak brzmi nazwa wyspy, z której dr Arroway wystartowała dodekahedronem w podróż na Vegę?
104b: Jaka ważna brzytwa pojawia się w tej powie¶ci?

ho... okkkh ... o nie, na drugie miejsce mi się nie chce Smile
(23.01.07, 23:04)Darek_b link napisał(a): [ -> ]ho... okkkh ... o nie, na drugie miejsce mi się nie chce Smile
Dla takiego filmu warto i ostatnie miejsce zająć, niestety nie mam filmu a pamięć mnie zawodzi, więc z pudła nici.  Smile

PS. Darku, masz fajny awatar.  Big Grin

Pozdrawiam.

Ori2711

(24.01.07, 00:16)zakapiorek link napisał(a): [ -> ]PS. Darku, masz fajny awatar. Big Grin

;D ;D ;D

Do El'a: Wiem, ale nie powiem Tongue
Fajny film...

pozdrawiam
Ori
(24.01.07, 11:35)Anka_U link napisał(a): [ -> ]Czy w związku z połowicznym i pokrętnym rozwiązaniem zagadki mogłabym jedną nogą wejść na pudło?

Wyrażam zgodę. Rzeczywiście w stopce masz brzytwę Ockhama. Nie zauważyłem. Bo kto by tam patrzył na stopki. Chyba, że bannery w niej umieszczone zasłaniają znaczną część ekranu. A mamy takie na Forum.
Dopóki dostaję po kilka, czasem kilkanaście poprawnych odpowiedzi, to nie ma chyba sensu upraszczać pytań. Tak mi się wydaje. Zdarzają się proste. Zdarzają się i trudne. Najtrudniejsze są jednak te, w których pomyliłem się układając pytanie  Tongue A było już takich kilka i musiałem się potem "ugryźć we własny ogon".
(24.01.07, 00:16)zakapiorek link napisał(a): [ -> ]PS. Darku, masz fajny awatar. Big Grin

Pozdrawiam.
Dzięki , to była ta słynna scena w której Ori rzekła nie..nie teraz Darku, nie tym razem ,może na nastepnym zlocie. ; D

Poza SW to number one ( no może two po Kronikach Riddicka) Smile