Astronomia Amatorska - astro4u.net

Pełna wersja: PTMA- Oddział we Wrocławiu, dlaczego nie?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4
Jak wyzej. Zastanawia mnie, dlaczego we Wrocławiu nie ma oddziału PTMA. Mieszkam we Wrocławiu, a bardzo chciałbym chodzić na różne pokazy w moim mieście, gdzie jeździł bym autobusem, a tak to muszę samochodem do Zielonej Gory, gdzie nie ma rodzina czasu mmnie zawozić, poa tym bym był bardziej na bieżąco.  :'(
Na stronie astronomia.pl można znaleźć spis wykładów popularnonaukowych jakie mają miejsce przy różnych instytucjach związanych z astro w poszczególnych miastach. Niestety rubryka Wrocław jest pusta... ale pamiętam, że w zeszłym roku było wyszczególnionych kilka takich spotkań. Na stronie samego Uniwersytetu również brak info http://www.astro.uni.wroc.pl/. Jeśli masz możliwość może warto się dowiedzieć, czy dalej tego typu wykłady są prowadzone, być może tak, ale ktoś jest zbyt leniwy, żeby podać taka info. Wink Może to nie to samo co PTMA, ale zawsze coś.
No tak zawsze to będzię coś. Niedawno byłem na wykładzie o współczesnej astronomii w centrum kultury AGORA we Wrocławiu. Mielismy oglądać plamy na Słońcu,,, Były tak małe ze nic nie widzieliśmy Tongue. ALe i tak było fajnie.
Tym, którzy nie przeczytali o tym na Astroforum, przypominam, że wykłady ruszają już w piątek: http://www.astro.uni.wroc.pl/kma/wyklady.html
O dzięki! Pojadę sobie w piatek na wyklad. Wogole bede jezdzil na te wyklady. Fajno ze ktos podał linka Smile
Tak fajnie, ale z drugiej strony to troszkę szkoda, że nasz Wrocław nie stać na swój oddział PTMA. Mieszkam niedaleko Wrocławia (0,5h samochodem), ale na pokazy i wykłady to bym przyjechał, lub został dłużej we Wrocku po pracy. Jednak PTMA jak sama nazwa wskazuje żyje głównie dzięki miłośnikom astronomii i jak sami się nie zbierzemy to nikt tego za nas nie zrobi.
Panie Grzegorzu... A powiedziałby pan jaki pan ma sprzęcik? Bo kurcze chciałbym się do kogoś wybrac i polookac a potem byłoby mi łatwiej sprzęcior wybrac. Wink
Oczywiscie....zapraszam swoją stronę, oraz kontak na  maila. Mojego teleskopu jednak nie kupisz w sklepie. Musisz zgadać z Januszem Wilandem żeby zrobił Ci lustro, a resztę zrobić samemu Smile.
Pozdrawiam
Z tym Wrocławskim PTMA to byłbym śiwetny pomysł! Ja mam do wrocka jakieś 45 kilometrów więc jak na pks to może być ! :-P

pozdro!
Dev... Szanse są, a kto by organizował PTMA we Wrocku? Potrzebne są pieniądze i sprzęt. Bo lornetkami samymi daleko nie zajedziemy Big Grin
Stron: 1 2 3 4