Astronomia Amatorska - astro4u.net

Pełna wersja: Dziwne zjawisko :|
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Wczoraj(tj 26 czerwca 2006 r.) koło godziny 23 wieczorem zobaczyłem coś dziwnego:| mianowicie, "coś" poruszało się po niebie jasno świecącym jednolitym "nie" migającym żółtym światłem, "obiekt" ten(bo nie wiem co to było) przemieszczał się z zachodu na południe po czym na południu znikał i rozpływał się bez śladu ???

Napewno nie był to samolot bo jak już pisałem poruszał się jednolitym nie mrugającym światłem , napewno nie meteoryt bo poruszał sie za wolno.No pozostaje albo jakaś planeta albo gwiazda a może nie wykluczone U.F.O

Czy ktoś z was widział takie coś?

P.S Równiuteńko nad Południowym-zachodem rozświetlił się mocno po czym później znowu "płynął" po niebie normalnym światłem
Sprawdziłeś przeloty ISS i rozbłyski Iridium?
ehh racja nie sprawdzałem 8)
Dobra mam , oczywiście że są to przeloty ISS, jednak dlaczego ISS jest jaśniejsza od Jowisza?
(27.06.06, 11:44)PaTriX15 link napisał(a): [ -> ]Dobra mam , oczywiście że są to przeloty ISS, jednak dlaczego ISS jest jaśniejsza od Jowisza?
Bo jest "tylko" ok 340 km nad Ziemia i ma duze baterie sloneczne? Oczywiscie odleglosc obserwatora na Ziemi zmienia sie od stacji - gdy widzimy ja przy horyzoncie, jest ponad 2100 km od nas.
[Obrazek: 330px-ISS_October_2002.jpg]
He, he, chciałem właśnie odpisać, że ISS jest bliżej niż Jowisz i ma trochę większe niż on baterie słoneczne  Smile

kanarkusmaximus

(27.06.06, 11:53)El_Capitano link napisał(a): [ -> ]He, he, chciałem właśnie odpisać, że ISS jest bliżej niż Jowisz i ma trochę większe niż on baterie słoneczne  Smile

Nie zgodze sie - Jowisz ma znacznie wieksze baterie sloneczne Wink

A tak na powaznie - Heavens Above pisze, ze ISS powinna miec jasnosc okolo - 1 magi, a tymczasem obserwatorzy pisza, ze jest wyraznie jasniejsza od Jowisza, ktory obecne ma jasnosc - 2,1 magi. To jest spora roznica. Ciekawe dlaczego tak jest?? Moze baterie sloneczne sa tak teraz ustawione, ze wiecej odbitego swiatelka od nich trafia do nas??
Podczas niektórych przelotów maksymalna jasność ISS jest na pewno większa od podawanej, ale porównując ją z blaskiem Jowisza pamiętajmy, że ISS często obserwujemy w pobliżu zenitu, a Jowisz świeci na wysokości 20-30°, a czasami jeszcze niżej i swoje robi ekstynkcja atmosferyczna.
26 czerwca, 27 minut po polnocy, ISS "nie mogla sie zdecydowac", jaka jasnosc przyjac Smile
[Obrazek: iss0606260276xl.th.jpg]

sonda-galileo

Witam! a ja wczoraj 29 czerwca po godzinie 23.00 oglądając przez Teleskop Jowisza i gwiazdy i po chwili golym okiem nad Sosnowcem dostrzeglem chyba spalający się meteor w atmostwerze nad chmurami bardzo byl jasny silny blask ale zaraz pochwili zgasł chyba że to byla satelita jakaś.. Smile ale nieraz dostrzegam takie zjawiska !!! Pozdrawiam!!!!!
Stron: 1 2