Astronomia Amatorska - astro4u.net

Pełna wersja: Slonce
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5

Gregory

Hej, Hamal, ale o co Ci chodzi? Caly czas wracasz do watku o M13? Przeciez jasno powiedzialem na czym byl prowadzony wtedy MTO. Montaz, ktorego chyba nie trzeba przedstawiac, widoczny jest tez na tamtym zdjeciu. Wiecej informacji o samym montazu jest na stronie domowej jego posiadacza. Moj glos jest tutaj raczej niepotrzebny.

Co do sterowania ludzmi wybacz, sam jednak potrafie oceniac sytuacje i podejmowac wlasne decyzje. Nikt tu nikim nie steruje, co najwyzej wspiera.

Jeszcze jedno, wspominales cos o mojej obrobce wczesniej? Dla mnie takimi miarodajnymi przykladami sa ludzie, ktorzy duzo fotografuja. Duzo fotografuja, to i duzo przy tym obrabiaja. Czasami zdjecia maja lepszy, a czasami gorszy poziom. W kazdym badz razie liczy sie to ze cos sie robi. Wybacz, ale w tym miejscu mam nieco odmienne zdanie od Ciebie, nie oczekuje tez pochwal z Twojej strony, bo niewielka bylaby to dla mnie uciecha.

Szukasz Hamal zwady, szukasz i ja znajdujesz, totalnie nie dopuszczasz mysli ze ktos zaglada tutaj w zupelnie innym celu. Ja nie publikuje swoich zdjec po to aby potem wywolywane byly tego rodzaju dyskusje. To jest bez sensu. Na szczescie ludzie lubia ogladac moje zdjecia. Mam tez podstawy sadzic, ze czerpia z tego cos dobrego dla siebie.

Pozdrawiam.
Odkręciłeś ten montaż od słupka i zabrałeś do siebie na balkon?
POzwoliłem sobie troszke z tego wycisnąć (odszumiłem i leciutko wysostrzyłemSmile

[Obrazek: slonce.jpg]

Gregory

(29.05.05, 12:19)HAMAL link napisał(a): [ -> ]Odkręciłeś ten montaż od słupka i zabrałeś do siebie na balkon?

Zdjecie slonca opublikowane w tym watku z kolei, bylo zrobione spontanicznie, MTO zamontowany zostal tym razem do drewnianego statywu. Lubie czasami po prostu poogladac, a ze byla ladna grupa plam na sloncu, pokusilem sie o zrobienie fotki. Niestety balkonowe astro-foto nie jest dobrym rozwiazaniem to i zdjecie pozostawia sporo do zyczenia z czego doskonale zdaje sobie sprawe.

Niemniej jest zdjecie Slonca z 27 maja i nie mam tutaj juz nic Tobie Hamalu wiecej do dodania.
(29.05.05, 12:14)Gregory link napisał(a): [ -> ]Przeciez jasno powiedzialem na czym byl prowadzony wtedy MTO. Montaz, ktorego chyba nie trzeba przedstawiac, widoczny jest tez na tamtym zdjeciu.
Nie trzeba przedstawiać?
Sory, ale gdzie są opisy tego montażu po polsku (obsługa, dane techniczne), bo jakoś nie mogłem znaleźć a na stronce Dominika jest tylko kilka zdań, które o niczym niestety nie świadczą. Przypuszczam, że sam masz o nim mgliste pojęcie i żeby nie domek, to z Twojego focenia wyszłyby nici. Proszę więc nie pisz, że jest to montaż ogólnie znany, bo jest to ewidentna nieprawda.
(29.05.05, 12:28)Gregory link napisał(a): [ -> ]Niemniej jest zdjecie Slonca z 27 maja i nie mam tutaj juz nic Tobie Hamalu wiecej do dodania.

Ja tylko tyle że żal mi Ciebie  :-\ Jesteś taki biedniejszy kolega na posyłki dla Domka  :-[

Gregory

(29.05.05, 12:26)Karol p. link napisał(a): [ -> ]POzwoliłem sobie troszke z tego wycisnąć (odszumiłem i leciutko wysostrzyłemSmile

Karol super to zrobiles! Smile Osobiscie zdegustowany bylem poziomem zebranego tamtego dnia materialu, przez co nie walczylem z nim zanadto. Ale nie spodziewalem sie ze mozna uzyskac jeszcze taki efekt! Dziekuje Smile
(29.05.05, 02:54)Gregory link napisał(a): [ -> ]Z dwa dni temu zrobilem eksperyment. Wynioslem komputer na balkon!!! Szok. Malo tego dwa wspaniale instrumety i Veste. Pierwszym instrumentem bym moj kochany MTO z nowym filtrem wykonanym na bazie Baadera, drugi to juz wyzsza poprzeczka, na razie pomine... musze zebrac dech i wtedy powiem wiecej.

jak nie chcesz o czyms pisać to nie pisz - za każdym razem jakieś dziwne niedomówienia, kompletnie tego nie kumam....
Ej Hamal weż zejdż z Gregora!!!
Znów chcecie mieć burdel na forum :Smile :-\

Gregory

(29.05.05, 12:38)papatki link napisał(a): [ -> ][quote author=Gregory link=topic=6020.msg92970#msg92970 date=1117331673]
Z dwa dni temu zrobilem eksperyment. Wynioslem komputer na balkon!!! Szok. Malo tego dwa wspaniale instrumety i Veste. Pierwszym instrumentem bym moj kochany MTO z nowym filtrem wykonanym na bazie Baadera, drugi to juz wyzsza poprzeczka, na razie pomine... musze zebrac dech i wtedy powiem wiecej.

jak nie chcesz o czyms pisać to nie pisz - za każdym razem jakieś dziwne niedomówienia, kompletnie tego nie kumam....
[/quote]

oj Papatek, czy ja zawsze musze mowic wszystko i od razu? Nie chcialem znowu wspominac o Domku aby nie wywolywac niepotrzebnych dyskusji. Po prostu moj dobry kolega pozyczyl mi PST, stad ta inna poprzeczka.  Moze dlatego spapralem tak zdjecie tych plam w tym watku, bo zwyczajnie zajalem sie czyms innym a zdjecie powstalo tak przy okazji. Ale musze przyznac, to co dzieje sie na sloncu i to co pokazuje PST jest urzekajace!  Smile
Stron: 1 2 3 4 5