Astronomia Amatorska - astro4u.net

Pełna wersja: M13 z 27.05.05
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Gregory

(27.05.05, 15:35)kret link napisał(a): [ -> ]Gdzie jest to NGC 6207?

Lewa gorna czesc kadru, taka lekka mgieleczka Smile
O to chodzi?

PS:troche rozjaśniłem

[Obrazek: m13_color_s.jpg]

Gregory

(27.05.05, 15:52)kret link napisał(a): [ -> ]O to chodzi?

PS:troche rozjaśniłem

[Obrazek: m13_color_s.jpg]

Tak, dokladnie o to Smile
Ciesze się Gregory że masz możliwość korzystania z takiego sprzętu.

Napisz o jakim tańszym montażu myślisz, który "pociągnie" metr przez pięć minut - jestem ogromnie ciekaw.... ?
Rozumiem twój sentyment do MTO, jednak był bym sceptykiem jeżeli chodzi o jego możliwości w przypadku focenia DSów ze względu na niestety małą jasność.

Pozdrawiam !
(27.05.05, 15:43)Gregory link napisał(a): [ -> ][quote author=HAMAL link=topic=6010.msg92774#msg92774 date=1117203905]
Czemu Gregory tak agresywnie obrabiasz forki? Wygoladają potem trochę sztucznie  :Smile
Ale jak widzisz, jestem inny 
[/quote]

Ok, wszystko rozumiem  Smile
Witam,

(27.05.05, 12:32)Gregory link napisał(a): [ -> ]Co do N6207, bylem ciekaw czy ktos ja jeszcze zauwazy Smile

Pozdrawiam i dziekuje.

dodam, że NGC 6207 ma jasność 12 mag i jest odległa o 46 mln lat św.

Hermes

Gregory

(27.05.05, 16:08)papatki link napisał(a): [ -> ]Ciesze się Gregory że masz możliwość korzystania z takiego sprzętu.

Napisz o jakim tańszym montażu myślisz, który "pociągnie" metr przez pięć minut - jestem ogromnie ciekaw.... ?
Rozumiem twój sentyment do MTO, jednak był bym sceptykiem jeżeli chodzi o jego możliwości w przypadku focenia DSów ze względu na niestety małą jasność.

Pozdrawiam !

Hej, gdzie napisalem ze ten tanszy montaz bedzie musial ciagnac metr przez 5 minut??? Natomiast napisalem, ze tanszy, czyli sredniosegmentowy montaz pozwoli mi wykonywac wspaniale fotografie i tu rozszerze, np. planet, ksiezyca, slonca, i obecnie jestem przekonany ze spora czesc obiektow DS takze. No do takiego montazu mozna podczepic jeszcze krotszy obiektyw, ktory to zobrazuje spora czesc nieba. MTO czy jest ciemny? Do najjasniejszych nie nalezy, ale dzieki temu ze mam dostep tez do bardziej zaawansowanego montazu, moge bawic sie w takie rzeczy jak ta M13 Smile Mam tez kilka ciekawych rozwiazan w zanadrzu, ktore przyniosa wraz z MTO dosc ciekawy skutek jak sadze Smile Cierpliwosci.

Mam senstyment do MTO, to prawda, daje mi sporo radosci a jest przy tym maly, przenosny i to juz kawalek dobrego sprzetu. Przez MTO mozna robic niezle zdjecia.

Gregory

(27.05.05, 16:19)HAMAL link napisał(a): [ -> ][quote author=Gregory link=topic=6010.msg92782#msg92782 date=1117205010]
[quote author=HAMAL link=topic=6010.msg92774#msg92774 date=1117203905]
Czemu Gregory tak agresywnie obrabiasz forki? Wygoladają potem trochę sztucznie  :Smile
Ale jak widzisz, jestem inny 
[/quote]

Ok, wszystko rozumiem  Smile
[/quote]

Cieszy mnie to, no jeszcze powiem Tobie, obrabiam tak agresywnie jak to ujales, bo to potrafie i tak moim zdaniem jest inaczej, i dobrze ;D

Gregory

(27.05.05, 16:21)Hermes link napisał(a): [ -> ]Witam,

[quote author=Gregory link=topic=6010.msg92753#msg92753 date=1117193532]

Co do N6207, bylem ciekaw czy ktos ja jeszcze zauwazy Smile

Pozdrawiam i dziekuje.

dodam, że NGC 6207 ma jasność 12 mag i jest odległa o 46 mln lat św.

Hermes
[/quote]

Hermes, to chyba calkiem niezle? Tez to sprawdzilem i tak sobie pomyslalem Smile
Niebo dosc mocno juz bylo rozswietlone od ksiezyca Smile No a taki wyjazd np. na Mazury, w czarna, bezksiezycowa noc to bedzie juz cos Smile
Gregory,
Z tymi DSami to nie tak szybko...
Gromady mozesz sobie focic bo kilka minutek wsytarczy, ale galaktyki i mglawice to juz inna bajka...
To ze chcesz robic podobne fotki na tanszym montazu to bardzo budujace...
Mam nadzieje ze nie bedziemy dlugo czekac na efekty...
Jesli nie masz takiego montazu, to z pewnoscia sa osoby, ktore ci go udostepnia Smile

pozdrawiam
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10