Astronomia Amatorska - astro4u.net

Pełna wersja: Koński łeb
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Witam,

(14.05.05, 13:12)Henryk link napisał(a): [ -> ]Czytałem, że mgławicę tę można zobaczyć jedynie na długoczasowych fotografiach, a mi się udało przy 1/1000 sekundy:

proponuję jeszcze wykonać zdjęcia takich obiektów, jak "Sombrera", "Pierścienia", "Twarzy Eskimosa",  "Saturna", "Pszczółek", "Strzałę", "Kraba", "Sowę" i inne, ale pod warunkiem, że migawka będzie nie dłuższa, niż 1/250 sekundy ;D ;D
  Celowo nie podaję nazw wyżej wymienionych obiektów z katalogów M lub NGC ;D

Hermes
(14.05.05, 22:31)Hermes link napisał(a): [ -> ]Witam,

[quote author=Henryk link=topic=5922.msg91114#msg91114 date=1116072742]
Czytałem, że mgławicę tę można zobaczyć jedynie na długoczasowych fotografiach, a mi się udało przy 1/1000 sekundy:

proponuję jeszcze wykonać zdjęcia takich obiektów, jak "Sombrera", "Pierścienia", "Twarzy Eskimosa",  "Saturna", "Pszczółek", "Strzałę", "Kraba", "Sowę" i inne, ale pod warunkiem, że migawka będzie nie dłuższa, niż 1/250 sekundy ;D ;D
  Celowo nie podaję nazw wyżej wymienionych obiektów z katalogów M lub NGC ;D

Hermes
[/quote]
Twarz eskimosa ??? z tym moze byc problem ;D ;D ;D
(14.05.05, 22:17)wonia link napisał(a): [ -> ]Sebek, kurczę, jakim sprzętem osi±ga się takie efekty? ;D
Takim sprzetem jaki jest w podpisie ;D ;D ;D Nie spodziewalem sie takich efektow, zwlaszcza w dzien ;D
(14.05.05, 13:48)Kula link napisał(a): [ -> ]Też ostatnio widziałem na niebie (i to w dzień) mgławicę Koński Łeb.  ;D

[Obrazek: horseshead5ht.jpg]

A to nie głowa orła z M16?  :Smile
I o to chodzi koledzy, nie ma jak wyobraźnia Wink.
Niezłe zdjęcie Sebek. Przez chwilę wydawało mi się nawet, że to prawdziwy koń.
Powiedz z ilu klatek jest to stack i czy robiłeś darki.

Ładnie Wam Henryk wmówił, że to koński łeb, a to jest łeb....chłopa w uszance. Wink
(14.05.05, 13:48)Kula link napisał(a): [ -> ][Obrazek: horseshead5ht.jpg]

Może do konia podobne ale to jest jednak jednorożec  Big Grin
Racja, róg jak się patrzy!  ;D
Tak czy siak jednorożec pochodzi z rodziny koniowatych!
(14.05.05, 14:50)Sebek link napisał(a): [ -> ]Henryk , Kula widzac wasze zdjcia  zmotywowaliscie mnie do zrobienia wlasnego zdjecia. Zaraz  po zobaczeniu tego watka wynioslem teleskop na pole  nie zwazajac na to, ze jest dzien < wam sie udalo> wymierzylem i wycelowalem na konski leb to co zobaczylem :o :o :o  przeroslo moje oczekiwania, bylem w szoku. Zobaczcie sami  tyle szczegolow, tak wszystko dobrze widac. Sami ocencie to zdjecie
[Obrazek: normal_Dscn6100.jpg]
[Obrazek: hahaha.gif][Obrazek: hahaha.gif][Obrazek: hahaha.gif][Obrazek: hahaha.gif][Obrazek: hahaha.gif]
Podoba sie ?? ;D ;D ;D

Piękne  Big Grin 
[Obrazek: spoko.gif]
Pierwszy raz mam wrażenie jakby mgławica się do mnie uśmiechała Smile ;D
Stron: 1 2 3