Astronomia Amatorska - astro4u.net

Pełna wersja: Obserwatorium
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8
Nareszcie rozpoczynam budowę własnego miejsca na teleskop. Jak dotąd jest już w połowie wysokości i 1/4 roboty ale idzie nieźle.

Ponieważ widzę, że temat wzbudził zainteresowanie
podaję link do strony z dodatkowymi informacjami.
http://pala.2com.pl/obserwatorium/Domowe...miczne.htm

[Obrazek: obserwatorium_1.jpg]
Wolno stoi czy przylega do jakiegoś budynku?
Przylega, a właściwie jest na nim.

Domek_znjd

Czeć Jacku,

Widzę, że postawiłes na solidnosć. Tak trzymać.

Pozdrawiam,
Dominik
(07.11.04, 16:10)JacekPala link napisał(a):Przylega, a właściwie jest na nim.

Nie boisz się o ciepłe powietrze ? Jeśli wiatr będzie nawiewał to seeing może być slaby. :Smile
Jacek jestem pod wrażeniem - marzenia się spełniają a to najważniejsze ! Smile
Wow! Jacek, jak to jest dopiero połowa wysokości, to ja cię piurkuję...szacunek. Na wierzchu będzie kopułka?

Gratulacje Jacek.
Napisz cos o przekryciu... Jakie bedzie?
Na górze będzie daszek z pleksy, czy jakoś tam, na kółkach. Ciepłe powietrze może być problemem, ale co zrobić, coś za coś, albo wygoda, albo perfekcyjne warunki obserwacji. Postawiłem na wygodę, a obserwacje na zlotach.
(07.11.04, 16:17)JacekPala link napisał(a):Na górze będzie daszek z pleksy, czy jakoś tam, na kółkach. Ciepłe powietrze może być problemem, ale co zrobić, coś za coś, albo wygoda, albo perfekcyjne warunki obserwacji. Postawiłem na wygodę, a obserwacje na zlotach.

Jeśli wiatry u Ciebie śmigają że tak się wyraże z lewej strony zdjęcia to nie powinno być problemów bo będa zabierać całe cieplo ze sobą.

A pomysł faktycznie ciekawy. Gratulacje
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8