Astronomia Amatorska - astro4u.net

Pełna wersja: Obserwatorium
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8
Podzielam zdanie!
Piękne!
Jaka kamerka będzie podpieta do telepa?

Pozdrawiam
Mariusz
Fiu, fiu ... :o Takiego miejsca do obserwacji to tylko pozazdrościć. ;D Gratulacje Big Grin

Janusz_P.

Jego lokalizacj raczej żytkownikowi nie zazdroszczę bo jest w mieście ale urządzone to jest całkiem fajnie i ergonomicznie, czy mógłbys coś wspomnieć Jacku o kosztach takiej adaptacji i przebudowy domu, przydało by się to zapewne innym do planowania podobnych inwestycji 8)
A ten grzejnik po co? Żeby psuć seeing? Smile

Arek

P.S. A tak na poważnie, bardzo ładnie to wygląda.
Arek, to nie grzejnik tylko chlodzenie do kamerki Jacka!  ;D
Grzejnik ma zapobiegać zamarzaniu.
Obserwatorium podgrzewa się samoistnie bo jest integralną częścią domu, jednak np. dziś w nocy gdy było minus 12 stopni taki grzejnik okazał się zdecydowanie przydatny.

Janusz jeśli chodzi o koszty to jeszcze ich nie znam w pełni ale z grubsza można mówić o około 15 000 zł. Co do lokalizacji to nie miałem specjalnego wyboru, ale i tak jest nieźle. Choć oczywiście wolałbym mieszkać w Bieszczadach, tylko, że wtedy prawdopodobnie nie było by mnie stać na obserwatorium.

Marand: co do kamerki to jeszcze nie wiem, ale może w przyszłości jakiś SBig.

Do astronomów z Pomorza (i całej Polski) !!!
Serdecznie zapraszam na parapetówę z okazji otwarcia "największego" i zarazem jedynego w swoim rodzaju obserwatorium astronomicznego w Słupsku. Zapewniam wikt, opierunek, spanie i napoje. Miejsca jest sporo, można przyjechać z lepszą częścią ludzkości. Termin do uzgodnienia wstępnie 4 marca 2005. Zgłoszenia przyjmuję telefonicznie lub emailem.
Liczę, że choć Gdańsk stawi się w komplecie.

(22.02.05, 13:18)Jacek Pala link napisał(a): [ -> ]Termin do uzgodnienia wstępnie 5 marca 2005.

Jacku gratulacje. Tym terminem to mnie zmartwiłeś. Jestem w tym czasie na seminarium PKiM-u. Nic to odwiedzę Cię w jakimś innym terminie.
Termin jest wstępny i do uzgodnienia ...
Gratuluje Jacku - wygląda pięknie! Mam nadzieje że ciepło z kominów nie będzie przeszkadzać!
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8