Astronomia Amatorska - astro4u.net

Pełna wersja: Obserwatorium
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8
Poliwęglan w czystej formie jest NIE DO PRZYJęCIA ja to przerabiałem i to jest tragedia. Moje rozwiązanie które dział :
- lakier do samochodu biały,
- znajomy lakiernik
Pomalować na BIAŁO i jest OK inaczej sprawa wyglądała tak :
- lato pogodny dzień temp. ok 45 st
po pomalowaniu nie przekraczała 28 st.

Jacku koniecznie weź to poduwage naprawdę znam to już z praktyki
(09.12.04, 10:33)Jacek Pala link napisał(a): [ -> ]To jest pomysł mojej żony, mam nadzieję, że mimon weszystko będzie ładnie. Co do kominów to faktycznie może być problem, ale na szczęście są od strony miasta (a w tą stronę i tak nie warto patrzeć) i są to kominy wentylacyjne z piwnicy, na upartego mogę je nawet zatkać.

Nie ważne jest to w którą strone bedziesz patrzył tylko z której strony wiatry zazwyczaj wieją.
(09.12.04, 11:07)Bartek link napisał(a): [ -> ]Poliwęglan w czystej formie jest NIE DO PRZYJęCIA ja to przerabiałem i to jest tragedia. Moje rozwiązanie które dział :
- lakier do samochodu biały,
- znajomy lakiernik
Pomalować na BIAŁO i jest OK inaczej sprawa wyglądała tak :
- lato pogodny dzień temp. ok 45 st
po pomalowaniu nie przekraczała 28 st.

Jacku koniecznie weź to poduwage naprawdę znam to już z praktyki

Wiemy o tym, planulemy żaluzje, poza tym ten poliwenglan nie jest do końca przeźroczysty i jest to jakaś specjalna wersja blokująca promieniowanie słoneczne UW. Ponoć ma być ok. Ponadto jest to naprawdę przewiewna konstrukcja i będzie się dobrze wentylować.

Dzięki jednak za uwagi praktyków.

Gorzej z kominami, ale zobaczymy w praktyce. Kominy na czas obserwacji będą przykrywane daszkiem, też powinno to coś pomóc. Niestety nie specjalnie mam mozliowść przesunięcia obserwatorium w inne miejsce, więc będę musiał sobie poradzić z tym co mam.
Ja mam teleskp daleko od źródel ciepła, na wzniesieniu, odpowiedni kierunek wiatru, dobry widok na południe a i tak seeing często słaby, prawdopodobnie las mi bruździ  :Smile.
Wszystko wychodzi w praniu.
Powoli zbliżamy się do końca, została tylko wykończeniówka, może uda się skończyć przed świetami.

[Obrazek: obserwatorium_10.jpg] [Obrazek: obserwatorium_11.jpg]
Postument już jest. Niestety wykonawca zdecydowanie nie da rady skończyć w tym roku.

[Obrazek: obserwatorium_12.jpg]
Nareszcie widać światełko w tunelu i termin końca prac w obserwatorium. Kolejny wykonawca w tydzień popoprawiał bałagan po poprzedniej ekipie i jak widać na zdjęciu, teleskop już stoi. Pozostały już naprawdę drobne prace wykończeniowe i jak sądzę w przyszłym tygodniu będzie definitywny koniec budowy i uroczyste przecięcie wstęgi. Na jutro zapowiada się pogoda więc będzie pierwsza próba regulacji montażu.

[Obrazek: obserwatorium_13.jpg]
Jacek moje gratulacje. Cieszę się, że już koniec tym bardziej, że jakiś tam udział w tym pieknym dziele chyba mam... ;-) ?

Pozdrawiam
Paweł Maksym
Rany Boskie !!  :o :o :o :o :o :o :o Jestem pod ogromnym wrażeniem ! Cudownie to wygląda !! Pełen szacunek ! Gratuluje i pozdrawiam ! Smile
witam,

wyglada przepieknie!  :o
gratulaaaacje
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8