Astronomia Amatorska - astro4u.net

Pełna wersja: Obserwatorium
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8
Witam,
Wlasnie wrocilem do domu. Pierwsze co zrobilem po przywitaniu sie z psem to oblukanie kopuly za domkiem.... :-[

Jednak dobrze czasami zabezpieczyc obserwatorium przez wiatrem ;D Kopula trzymala sie na 2 blokadach, ktore nie pozwolily jej odleciec. Nieco inaczej sprawa sie miala z "wrotami" Wink Odlecialy - ale tylko 1 metr od obserwatorium.

Mma nadzieje Jacek ze masz jakies zabezpieczenie na kopule Smile

Można powiedzieć, że jest już stan surowy.
W przyszłym tygodniu powinien być dach. Zmieniliśmy koncepcję mocowania dachu. Okazało się, że są gotowe prowadnice od bram wjazdowych. Wygląda, na to, że jest to jedno z lepszych rozwiązań. Przy okazji rozwiązuje to problem mocowania dachu, tak by nie podrywał go wiatr.
Niestety dachu dalej nie ma  >Sad.
Są za to prowadnice do niego.
Pogoda w zeszłym tygodniu była tak zła, że nic się nie dało zrobić. W międzyczasie wiatr zerwał prowizoryczny daszek, ale na szczęście obyło się bez ofiar w ludziach i większych strat.
Dorobiłem galerie z większą ilością zdjeć: http://www.pala.2com.pl/galeria/
Jacku,
masz piękny horyzont teraz.
Wysoko te obserwatorium.  :o
Z opóźnieniem ale jednak w końcu zaczyna być widoczny dach.
[Obrazek: obserwatorium_8.jpg]

już nawet z pokryciem
[Obrazek: obserwatorium_9.jpg]
Jako człowiek z branży budowlanej mam Jacku małą dygresją - czy te kominy ze zdjęcia powyżej, a raczej ciepło (dym!) z nich które wydzielać się będzie szczególnie zimą, nie będzie wpływać na zawirowania powietrza ogrzewając je? Jednym słowem - wpływać na widzialność?
Pozdro
Jacku obawiam się, że to pokrycie to bład. Zrobili Ci na dachu oranżerię.
Mirku bardzo istotna uwaga! :o Ten poliwęglan to grzejnik, ewidentnie brak ocieplenia na dachu w celu zatrzymania ciepła słonecznego! Już lepsza byłaby płyta warstwowa z wypełnieniem z pianki.
To jest pomysł mojej żony, mam nadzieję, że mimon weszystko będzie ładnie. Co do kominów to faktycznie może być problem, ale na szczęście są od strony miasta (a w tą stronę i tak nie warto patrzeć) i są to kominy wentylacyjne z piwnicy, na upartego mogę je nawet zatkać.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8