Astronomia Amatorska - astro4u.net

Pełna wersja: Obserwatorium
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8

Matias

A jak będziesz się dostawał do środka?Jakieś schodki?
Twój teleskop to chyba nie jest lekki?

Postaram się w najbliższym czasie umieścić dokładniejszy opis w internecie.
Oczywiście, będą schodki.
Cytat:Przylega, a właściwie jest na nim.
A jak ze słupem, czy też jest na budynku, bo jeśli tak to moze drgać
Dołączyłem trochę opisu na stronie:
http://pala.2com.pl/obserwatorium//Domow...miczne.htm
Cieszę się Jacku, że decyzja zapadłą i moje namowy odniosły skutek.
Jest jedna mała poprawka. Ja nie jestem właścicielem "chtki obserwacyjnej" na Kudłaczach. Należy ona do mojego serdecznego przyjaciela Michała Drahusa aktualnie astronoma na UJ. Ja uczestniczyłem w budowie tego (chyba) pierwszego, samodzielnego, prywatnego obserwatorium w Polsce. Wcześniej co prawda postawił prywatną kopułę Paweł Socha ale do dziś dnia obserwatorium nie ma teleskopu i nie działa.
Tak więc jestem niejako jedym z "ojców" Kudłaczowej budki i dzieki temu mam do niego "kluczyk".

Gratuluję i rozumiem, że pierwsze obserwacje robimy razem.
Czuję się zaproszony!

Paweł Maksym
(07.11.04, 21:57)Pawel_Maksym link napisał(a):Gratuluję i rozumiem, że pierwsze obserwacje robimy razem.
Czuję się zaproszony!

Jasne, że tak.

Lotar

Gratuluję
Rzeczywiście ostro (astronomicznie) kończysz ten rok. Z zainteresowaniem będę przyglądać się tej, co by nie powiedzieć "inwestycji". Smile
Lotar
Nieźle :o
I nie psuje ogólnego widoku chatki.
Teraz kwestia czy pomieszczenie ogrzewane czy nie.
Chyba nie, i z izolacją można by coś ciepłem pokierować może, balkon zamykać na czas obserwacji, a izolacją zatrzymywać ciepło pod skośnym dachem.... tak sobie rozważam, bo widziałem jak to ciepło przeszkadza nad domkami, kiedy byłem u Waldka na posesji i nad cudzymi domkami jednorodzinnymi się ciepło unosiło się na dachami domków jednorodzinnych (nie tylko z kominów a z całej powierzchni)

Domek_znjd

(07.11.04, 21:14)JacekPala link napisał(a):Dołączyłem trochę opisu na stronie:
http://pala.2com.pl/obserwatorium//Domow...miczne.htm

Jacku, wspominałeś mi o tym, ale nie zdawałem sobie sprawy, że to jest aż tak genialne. Rób dokumentację fotograficzną i informuj nas jak przebiegają postępy prac.

Pozdrawiam,
Dominik
(07.11.04, 22:39)Adam link napisał(a):Nieźle :o
I nie psuje ogólnego widoku chatki.
Teraz kwestia czy pomieszczenie ogrzewane czy nie.
Chyba nie, i z izolacją można by coś ciepłem pokierować może, balkon zamykać na czas obserwacji, a izolacją zatrzymywać ciepło pod skośnym dachem.... tak sobie rozważam, bo widziałem jak to ciepło przeszkadza nad domkami, kiedy byłem u Waldka na posesji i nad cudzymi domkami jednorodzinnymi się ciepło unosiło się na dachami domków jednorodzinnych (nie tylko z kominów a z całej powierzchni)

no właśnie najgorzej to chyba bedzie z dymem z własnego komina...
ale co tam mozna piecyk wyłączyć na czas obserwacji, rodzina napewno zrozumie Wink
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8