Astronomia Amatorska - astro4u.net

Pełna wersja: Pytanie ohajo po Jachrance
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.

ohajo

Cześć ! Po dyskusji nad "Pytaniem nr 13" El Capitano widać, że po zlocie ludzie są żądni zabawy z rywalizacją. Wink  Zatem i ja mam proste pytanko: <br><br>Bardzo długo koronnym argumentem przeciwników teorii Kopernika był brak pozornych ruchów "gwiazd stałych" na niebie. Trzeba było czekać kilkaset lat, aż na początku XIXw. zmierzono pierwsze przesunięcie paralaktyczne gwiazdy. Kto (nazwisko) i kiedy (rok) tego dokonał ?<br><br>Pozdrawiam,<br>ohajo
1837-38 - niezależnie W. Struve, F.W. Bessel i P. Henderson.
Cytat:1837-38 - niezależnie W. Struve, F.W. Bessel i P. Henderson.
<br><br><br>No i k... po zabawie !!!  >Sad Wink<br>

ohajo

Właśnie... Wink<br>El - gratulacje, ale na przyszłość daj szansę innym  ;D ;D ;D<br><br>ohajo

Janusz_P.

Ell... jak ja ostatnio też chyba zapomniał ze niektóre pytania nie są dla strych wilków Astromorskich  Wink Wink Wink<br>Co innego podpowiedź lub odpowiedź po 10 nieudanych odpowiedziach młodszym stażem kolegów a co innego taki strzał snajperski prosto do namierzonego celu  ??? ??? ???
Czuję się niniejszym zrugany jak pies. Nie będę więc się na przyszłość wyrywał  Smile
El... następnym razem napisz jak powiedział Wielki Eektryk - "Wiem, ale nie powiem!" :-))
A z bardziej delfickich wypowiedzi może być:<br>"Są plusy dodatnie i ujemne" lub "Jestem za, a nawet przeciw!".   Wink ;D<br>Pozdr
Lub jeszcze jedno z ust posłanki: "nie możemy pozwolić na to aby o tym decydowało jakieś przypadkowe społeczeństo ! "    :o :o :o
Jak to nie?! Przeciez wszyscy wiemy, ze spoleczenstwo to tylko grupa przypadkowych ludzi, prawda?  ;D