Astronomia Amatorska - astro4u.net

Pełna wersja: Zestaw okularów Celestrona w ofercie Deltaoptical.pl
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3

MrData

Witam wszystkich.

Jak widac jestem "swieżutki" na forum. Mam prośbę o radę w sprawie zestawu okularów. W deltaoptical.pl można kupić zestaw pięciu okularów Celestrona: ogniskowe 4, 6, 9, 15 i 32 mm. Wszystkie w systemie plossla, 4 elementy z powlokami MC. Dodatkowo są tam filtry kolorowe sztuk sześć, filtr do obserwacji księżyca i barlow x2.
W moim przypadku mialoby to pracować z uniwersałowym newtonem 150x900.(kwestia przeróbki wyciągu okularowego to oddzielny temat). Zastanawiam sie czy dla średniowymagającego obserwatora taki zestaw wystarczy, czy bawić sie w kupowanie okularów po kolei. Patrząc po cenach 890zl za wszystko wydaje sie dobra cena. Zaznaczam, że w moim przypadku tych obserwacji za wiele nie będzie i choćby dlatego nie chcę inwestowac dużych pieniędzy na tym etapie.
Czy ktos ma jakieś doświadczenia z tymi okularami i czy są one przyzwoitej jakości? A może powinienem jednak skompletować sobie zestaw samemu?

Pozdrawiam,

Marcin
witam,
nie wiem jak jakosc i brak mi doswiadczenia ale jesli to tylko plossl to cena 900 powala na kolana... :o Tym bardziej, ze to jest zestaw a nie kazda sztuka osobno...

Znalezienie zestawu (nie wiem czy tego czy podobnego) zajelo mi 3 minuty :-)

[Obrazek: 5819.jpg]

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?Vie...3824632497

Cena 115 USD ;D
Ten zestaw mozna kupic na ebayu nawet jeszcze taniej - w granicach 70-80 usd, wystarczy dobrze poszukac i przypilnowac okazje. Cena 900 PLN na naszym rynku to chyba zart Smile. Przypominam, ze clo na elementy teleskopow z USA wynosi 5% do tego dochodzi jeszcze 22% VAT. Jakby nie liczyc wychodzi duzo mniej niz 900 PLN nawet gdyby sprowadzac 1 sztuke do wlasnego uzytku.
Ooooo...
To widze ze jest jeszcze lepiej. Wzialem dwie pierwsze oferty - obie byly za 115 USD. A zatem potwierdza sie ze ponizej 400 zł + jakies 100-150 transport!
czyli cena wyniesie ok 65% tego co oferuje DO

MrData

Dzieki za info.
Slowem komentarza jesli chodzi o ceny. Gdyby kompletowac ten zestaw po sztuce to wychodzi okolo 1500 zl. (w tej samej firmie). Co prawda brak pewnosci, ze okulary to dokladnie ta sama technologia gdyz opisy na stronie nie sa dosc jasne(?). Ale w kazdym razie tez plossle.

Co do innych okularow to jakie mozecie mi polecic do tego teleskopu. Moga byc innej firmy. Szukam czegos o przyzwoitej jakosci, takze wykonania. Na pewno bede kupowal kilka okularow i jestem wlasnie w trakcie malego researchu w internecie. Kazda pomoc mile widziana. Co do cen to nie chcialbym przekroczyc bariery dzwieku i zamknac sie w jakichs 100ozl za jakies 3-4 okulary. Tak wiec pewne pole manewru jest tylko doswiadczenia i informacji brak. Help! Smile

Marcin
Bardzo fajny jest ten zestaw tylko dokładnie to co pisza moim przedmówcy - nie za taką cene. Nie mówie tutaj o cenie ze Stanów ale jak by taką po srodku zrobic to poprostu był by to idealny zestaw na poczatek dla "mniej wymagających" amatorów.
Posiadam zestaw filtrów "planetarnych" właśnie z takiego zestawu. Nie miałem nigdy innych filtrów (prócz rosyjskich), ale jestem bardzo zadowolony. Starannie wykonane oprawki, czyste szkiełka, dobre gwinty. Co prawda z 7 sztuk (6 kolorowych + "księzycowy") używam teraz tylko 3 - pomarańczowy, żółty i niebieski, reszta leży odłogiem Wink

Posiadam też Plosla Celestron Nexstar 17mm - jestem z niego bardzo zadowolony. Wszystko tak, jak trzeba. Bez żadnych szaleńst, ale bardzo dobry okular za świetną cenę (dałem 100 PLN za używany).

Matias

Muszę przyznać, że mnie zainteresowała ta oferta. Czy znacie jakies opinie na temat tego zestawu.Bo całość wygląda naprawdę fajnie dla początkujących astroamatorów.Chciałem kupić lantana, ale teraz się waham.Jak myślicie? Czy lepszy byłby lantan czy ten zestaw? ???
Przy podejmowaniu decyzji trzeba pamiętać, że dwa z tych okularów 4mm i 6mm mają mało wysuniętą źrenicę wyjściową, są mało komfortowe w użyciu. Sam mam 4mm okular tego typu i obserwacje trzeba prowadzić z okiem niemal "przyklejonym" do okularu. Z tego powodu był b. mało używany. Kiedy kupiłem Lantana 3,8mm z daleko wysuniętą źrenicą wyjściową to przy pierwszym użyciu w pełni zrozumiałem co to jest komfort obserwacji, a ten 4mm Plosll poszedł całkowicie w odstawkę. Myślę więc, że praktycznie to będą używane tylko cztery okulary - te o ogniskowych powyżej 6mm.

Matias

A wiesz może ile wynosi żrenica wyjściowa tego 4mm Plossla?
A chciałem kupić zoom lantana 8-24.
Stron: 1 2 3