Astronomia Amatorska - astro4u.net

Pełna wersja: Oj, działo się dziś na Słońcu!
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8
Tydzień temu nic nie udało się zrobić. A dziś znacznie lepiej:<br>30.03.2003, godz. 11:22 CET, MTO + QV3500, F=2.0, czas: 1/150 sek.<br><br>[Obrazek: 03033000015873.JPG]<br><br>i crop z najciekawszego miejsca:<br><br>[Obrazek: 03033000031830.JPG]
Togal, słuchaj - to jest naprawdę fajne foto!<br>Powiedz proszę - to, że udało Ci się zrobić teraz tą fotkę (w przeciwieństwie do tej z przed paru dni) to lepsze warunki miałeś czy "po prostu" nabrałeś wprawy? A może jakąś sztuczkę trzeba zastosować? Tak pytam, bo sam przymierzam się do takich fotek (tylko jakoś się zebrać nei mogę)...

lemarc

Spieszę z pochwałami, to bardzo dobre zdjęcia, pod względem estetycznym również. Dzisiaj było na czym <br>ustawić ostrość i są efekty.
No Togal, nieźle! Gratulacje, tak 3mać
Dziękuję za pochwały. <br>Sprawa dziś była łatwiejsza niż tydzień temu. Wtedy poprostu nic tam prawie nie było. Dziś, jak tylko złożyłem wszystko i włączyłem aparat zaraz zobaczyłem, że coś tam się dzieje. Było na czym ustawiać ostrość. Żadnych sztuczek. Warunki powiedziałbym były gorsze: lekka mgiełka i dość duży wiatr, a zdjęcia robiłem w szczerym polu bo goniłem tego gościa (udało się tylko z 200-250 metrów)<br><br>[Obrazek: 03033000319485.JPG]
Witam<br><br>No ładnie, ładnie<br>Tak trzymać!<br><br>pozdrówko
Oj, Togal, widzę, że oprócz kosmosu interesują Cię ptaszki. Ja też kiedyś coś takiego z aparatem goniłem, ale że to wyjątkowo płochliwe stworzenia a i ogniskową miałem 2x krótszą - ze zdjęcia nic nie wyszło.<br>Zdjęcia słoneczka jest super. Zachęciłeś mnie do fotografowania Słońca Napisz dokładniej  jaki filtr stosujesz.
Piotr, wstyd mi się przyznać, ale dokładnie nie wiem co to za filtr. Jest to: szklany w oprawie M116x1 ale nie wiem czy wizualny czy fotograficzny. Jak go kupowałem to zupełnie zielony byłem. Muszę napisać do firmy w Krakowie, gdzie go kupiłem, żeby ustalić który to.<br><br>PS. Nie wiem jakiego obiektywu do ptaszków używałeś, ale maksymalna wypadkowa mojego zestawu jest ok 3700 mm i takiej ogniskowej uzyłem. Niestety, zdjęcie tuż nad ziemią, cyrkulacja powietrza nie pozwoliła ustawić ostrości.
Jak na taką ogniskową to i tak b. wyraźne zdjęcie.<br>A jak uzyskałeś taką ogniskową z MTO? Projekcja okularowa? W jakich okolicach takie żurawie biegają?<br><br>
Maksymalna ogniskowa QV3500 to 100 mm. Powiększenie MTO z okularem 38 mm i złączką 90" to około 37x. Czyli 100 mm x 37 = 3700 mm. Z barlow'em x2 robi się prawie 9500 mm!! Do zdjęć "naziemnych" używam tylko w wyjątkowo sprzyjających warunkach.<br>Ten żuraw był tutaj: 52.4670° N, 15.7670° E   ;D
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8